ben gibi yeni başlamaya düşünenlere uzun lafın kısası ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 1903emreylmz tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 1903emreylmz

1903emreylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle merhaba,
    birkaç haftadır arkadaş muhabbetlerinde vücut geliştirmeye merak salmaya başladım. güzel ve sağlıklı bir vücut istiyorum.

öncelikle 1.76 boy
    80 kg
    18 yaş
    çeşitli hastalıklar ve geç yemek yemelerden dolayı epey bir kiloya sahibim.
    ama haftada 1-2 kez halı saha maçı yapıyoruz. dönem dönem kilo alıp veriyorum 5 kilo artıyo azalıyo gibi.

foruma bir göz atayım dedim ve 2 saat 15 dakikadır geziyorum ve elde var sıfır desem yeri :) çok fazla konu birikmiş zaman alacak şeyler ben sizden uzun lafın kısası ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım şeklinde özet istiyorum başlangıç için.

öncelikle çok ağır geniş bir vücut değil kilolardan kurtulup göğüs omuz bölgesi gelişimi istiyorum.
    deniz kenarında büyümemden omuzlar biraz geniş. kendime güveniyorum başladığım zaman bu işi başabilecek güçteyim ama nasıl yapılması gerektiğinde sıkıntı var anlayacağınız gibi.
    tavsiyelerini bekliyorum

2. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle diyenlerin çogu başlamadan bırakıyor nedense bizim salonda birisine yardım edeyim dedim bir kere geldi bida 8 gün sonra salona ayak bastı kas olarak benim 2 katım nerdeyse 10 kg agırlıkla zorlanıyordu

3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Benim forumda öğrendiğim.Önce yemene dikkat edeceksin sonra yürüyebildğin kadar ve yürüyebildiğin en hızlı tempoda yürüyeceksin.Sonra vucudun alıştıkça koşmaya başlayacaksın.Vucudunu yürüyüşle tempoya alıştırdıktan sonra vucut geliştirmeye yönel.Ama karbonhidratlı ve yağlı yiyecekleri hayatından çıkarıp bol proteinli yiyecekler ye.Yağ yakma günlüğü başlığı var orayı incele.

Sayfayı Paylaş