Ben güreşçiyim nasil idman yapmaliyim?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve happyking tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. happyking

happyking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Yağlı güreş yapıyorum Bu işide 8 yasından beri yapıorum ve suan 21 yasındaim profesyonel olarak devam ediyorum.
    Yaz sezonu bitti şimdi kışın Agırlık Ve normal antremanlara baslıcam Bu sürecte Bana ne onerirsiniz. (Amac vucudum kaslı gozuksun felen degil ) Antremanlardan verim almak güçlenmek ve Kilomu korumak istiorum.
    Boyum 1.87 Kilo 98
    İnşallah demek istedimi anlatabilmişimdir.
    Şimdiden tesekkurler.

bench_O

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    basliginiz kurallara uygun degildi,editledim,lutfen kurallari okuyun!!!

diez bunu beğendi.
  3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ayan-kl-l-t14803.html?t=14803&highlight=slayt

Başlığına göz atmalısın.
    Ayrıca ben kendi çapımda VG'ye başladığım zamanlar amcam bana bırak bunları al eline 5 kiloluk bi bocut bahçede yorulana kadar günde iki kere koş eskiden pehlivanlar öyle yapardı, sonradan ağırlığı arttırırsın demişti misal :) Demek ki bu mantıkla yakın çalışmalar var.

İstanbula bi dönemedim, dönsem eski ve yeni güreş kaynaklarım var bi güzel incelemek istiyorum.

Bence 8 yaşından beri güreşiyorsan sen antrenmanlarını bizlerle paylaşmalısın. Bildiğim kadarıyla en iyi güreş antrenmanı "güreşmektir" tekniği senden daha zayıf ama senden ağır kişilerle güreşmekte iyi bir idmandır. ya da sana yakın teknikte... Labut ve ağırlıkla çalışırken de VG mantığından ayrı hareketler yapılıyor örneğin labut sallamak hiç bir VG hareketinde yoktur. Tendonlar falan çok güçlendiriliyor bu hareketlerde.

Güreşte kuvvet ve sağlık için özellikle antrenman ve maçlardan önce ısınma ve gerdirmeyi asla ihmal etmemen gerektiğini biliyorum. Keza maç ve idman sonrasında.

Güreşte kuvvet için izole kas çalıştırması yerine her zaman daha komplike hareketlerle dinamik olarak çalışmalısın. Kuvvetle birlikte kondisyonunu da çok arttırmalısın. Yerinde olsam mutlaka fırsatını bulur gider Ahmet Taşçı gibi büyük pehlivanları munasip hediyelerle ziyaret edip elini öper ve altın değerinde tavsiyeler alırdım.

Tamamlanmamış "Osmanlıda Spor" başlığımla birlikte buraya da yeterli bilgileri yazmayı üzerime vazife kabul ediyorum.

Son düzenleme: 18 Eylül 2008
  4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benim tavsiyem power clean, snatch, pendlay rows gibi patlayıcı hareketleri yapman. güçlenmene yardımı olacaktır. ayrıca squat ve deadlift tabii ki

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vazife kabul ediyordum da ne oldu ?

Birşeyi bilip bilmeden çarçabuk üstüme vazife almamak üzerine yeni bir ders aldım, o oldu.

Bu mesajımı unutmadım. Aylar önce yazmışım. Biraz uğraştım. Baktım ki altından kalkamayacağım.

Memleketimdeyim bir süredir, güreşte liseler arası bölge birincisi olan, mezun olduğum okulda (Darende Lisesi) güreş antrenmanlarını da izledim. Bilirdim zor olduğunu, öyle kolay kolay anlatılamayacağını. Ama bu kadar zor olduğunu tahmin etmezdim.

Hayır, vakit ayırıp bu siteye taşırım gereken bilgileri, ama arkasında durabilir miyim ? Yani onları yorumlayıp insanlara açıklayabilir miyim ? Bir yere kadar yapabilirim. Çünkü o kadar çok güreş idmanı, o kadar çok yöntemi o kadar çok oyunu var ki....

http://www.guresdosyasi.com/ Güreşle ilgili sadece bu siteye girip antrenman bölümlerini inceleseniz bile ne demek istediğimi anlarsınız. Ben sadece güç kuvvet kondisyonla ilgili bilgiler vermenin yeteceğini sanıyordum. Saflık işte !

Osmanlı'da Spor başlığını ise bırakmıyorum, o hala benim kendi kendime verdiğim bir görevdir. Kaynaklardan uzağım, yalan yanlış bilgi vermek istemiyorum, o başlık başka, güreşe benzemiyor benim açımdan.

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bildigim guresci idmanlari;

kamyon lastigine balyozla vurma,
    tavandan ip sallandirip tirmanma,
    amuda kalkip etrafta uzun uzun gezinme

bunlar tabi atadan kalma idmanlar,
    ancak eminim yarari dokunur

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    salon güreşi haftada bir gün patlayıcı maks kuvvet-1 gün çabuk kuvvet-1gün vücut ağırlığıyla kuvvete devamlılık bir günde güreş teknikleri haftada 4 gün eder salon güraşi patlayıcı yağlı güraşlerde ise dayanıklılık daha ön planda.antrenman sistemleri bende var yüklenme yüzdeleri yazarım bi ara iyi çalışmalar..

Sayfayı Paylaş