ben de varım!! Programımı nasıl buldunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thelmessos tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. thelmessos

thelmessos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Here I am, on the road again...

merhaba arkadaşlar. 8 aylık disiplinli bi çalışmadan sonra iyi bir form yakalamıştım. Ancak iş, ev, çocuk derken salona gidemedik ve bu sefer 8 ayda kas manasında ne varsa yedik. Allahtan çok yağlanmadım. Şimdi evde iyi bir düzen aldım. Sehpa, bar, dambıllarım ve plakalarım. Yeniden başlıyorum.
    Üç hafta full body çalıştım. Şimdi splite geçiyorum. Makine kullanamadığım için tüm hareketleri serbest ağırlık seçmek durumundayım. Yaş 30, boy 1.74, kilo 73.

GÜN 1 pazartesi - İTME KAS GRUBU
    Bench Press 3x6-8
    Dumbell Flyes 3x6-8
    Incline Dumbell Press 3x6-8
    Military Press Tek Drop Set
    Dumbell side lateral raise 3x8
    Dips (paralel barda desteksiz) 3x8-10
    Skull Crusher

GÜN 2 SALI KARDİYO

GÜN 3 çarşamba - ÇEKME KAS GRUBU
    Deadlift 4x8
    Chin up (Geniş tutuş göğse) 3x8
    One arm dumbell row 3x8
    Upright row 3x8
    Barbell Curl 3x8
    Hammer Curl 3x8

GÜN 4 Dinlenme

GÜN 5 cuma - BACAK-KARIN
    Barbell Squat 4x8
    Dumbell Lunge 4x8
    Stiff Legged Deadlift 4x8
    Calf Raises 4x8
    P90x Ab ripper Set (KARIN)

HAFTASONU dinlenme.

1.Yukarıda belirttiğim sistem sizce başarılı mı, ne değişiklikler daha faydalı olur?

2. İlk gün çok hareket var. Acaba arasından eksiltmemin faydalı olacağını düşündüğünüz hareket var mı? Military pressi sırf bu yüzden drop yapıcam ama hepten çıkarsam veya laterali çıkarsam ne dersiniz?

3. Alternatif serbest ağırlıklı hareket tavsiye eder misiniz?

Teşekkür ederim.

Son düzenleme: 9 Mayıs 2012
  2. thelmessos

thelmessos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hic yorum yok mu arkadaslar?

3. mrselcuk

mrselcuk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    itme kas grubunda omuz için yaptığın hareket yetersiz fakat yapmaya çalıştığın sistem doğru birde şöyle birşey varki sırt ve bacak 2side vucuttaki en büyük kas kütlesini oluşturan bölge bu yüzden sırt ve bacağı ayrı günlerde girmeni tavsiye ederim itme ve çekme kas gruplarını aynı günlerde yapıpta daha sonra onları dinlendirmeye bırakmak ideal olanı bence

4. thelmessos

thelmessos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hocam oncelikle cevabin icin cok tesekkur ederim. Dogru soyluyosun omuz yetersiz ama ben bir cozum bulamadim. Bir hareket daha eklersem antreman cok uzucak. Gogusten yemek de istemiyorum.
    Anlattigin sistemi tam anlamadim. Sirt ve bacak benim farkli gunlerde. Elimde sadece bar oldugu icin stiff legged deadlifti bacak icin yapiyorum. Son hususu anlayamadim, biraz daha aciklarmisin :)

Sayfayı Paylaş