Ben 17 yasindayim nasil vücüt gelis

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Sinangs tarafından 8 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Sinangs

Sinangs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 17.5 Yaşindayim benim biraz iyi bir vücüdüm var ama ben biraz daha şişirmek istiyorum ama ağirlik fala Çalişirsam büyümem Yavaşlar boyum 1.72 ztn bu işin ehli olanlara sesleniyorum ne yapmam gerekiyor acaba şimdiden teşekkürler yardimlariniz için[/b]

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yanlış konuda yazmışsın.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tasindi.

agirlik calismazsan nasil siseceksin ? buyumem yavaslar demissin bide nasil oluyo bu ? :)

4. Kausal

Kausal Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Vücüt geliştirme ye başla dostum hemen!! :D

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    arkadasım yasın 18 (artık 18 de o yasa) ve boyun 1.72 bu saatten sora pek buyumezsin en fazla bi kac cm... 1.90 ustu olsaydın bu yasta dorusun derdim onun icin sen kas yapmak istiosan basla yavas yavas bbye

6. L3jyo

L3jyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    internet
    Yer:
    izmir
    Bence vücut geliştirmeye başlamanda sakınca yok gibi.Ama yerinde olsaydım ilk 1 sene boyunca aşırı yüklenmelerden ve özellikle vücuda boydan press uygulayacak çalışmalardan sakınırdım.Vücudun gelişme yaşı bildiğim kadarıyla 22.18 e kadarsa hızlı bir gelişme sağlar sonrada yavaşlar bence 18-22 arasındaki dilimi yabana atma.Dediğim gibi aşırı yüklenmelerden kaçınman daha iyi.

7. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    bnde 17yaşındayım bence de boya pres hareketlerden kaçınmalısın

8. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    body boy uzamasını negatif etkilemez tam tersi uzatır ama sen sugat falan calısırsan uzamaz düşünsene kanat calısıyorsun enseye cekişte kendini geriyorsun.ayrıca arjinin alırsan bb calısırsan boyunun uzamasuna katkıda bulunur.halter boyun uzamasna etki eder body degil...

9. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aynı soruyu bende panzehir hocamıza sormustum acaba bb calısmalımıyım diye onun yanıtını aktarıyorum

Zaten vücutgelistirmeye bu yaslardan itibaren baslamak dogrudur. Aslinda fazla agir calisilmayacak ise 12 yasinda bile uygulanabilir. evvela o yaslarda fitness(hafif kilolarla fazla trekrar) ve 18 yasindan itibaren de agir calismalara gecilebilir. Bu durum kemik yapisinin ne kadar düzenli ve iyi gelistigine baglidir.

benim düşüncem keske daha erken baslasaydımmmm.allah kahretsin

10. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    korkma

korkma arkadasim 17 yas iyi bir yas büyümen yavaslamaz sismek için once iyi beslenmen lazim kaslarini kaliteli bir selkilde enine büyütmen lazim vaktin ve imkanin varsa az az günde 5 ögün kadar ye üç ögün yerine vitaminleri, sebzeleri ihmal etme boydde once beslenme sonra çalisma gelir dönem disinda fazla yaglanmadan kilonu kaliteli bir sekilde arttirmaya çalis agirliklari kaslarin kaldirabilecek sekilde arttirmaya bak ne kadar çok kilo o kadar kuvvet artar kuvvet arttikcada agirliklarda artar iyi besledigin kaslarda o kadar genisler ve sabir ve zamana yayacaksin bunu arttiran doping yöntemleri var ama amacin dünya sampiyonlugu degilse hayat yolun bu degilse sagligini tehlikeye atmanida önermem çok zararlidir doping olayi

Sayfayı Paylaş