Ben ölmüşüm son umut buraya geldim

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Prgn1 tarafından 20 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar! Yaşam standartları gereği hareketli egzersizli bir yaşam geçirdim diyemem yaş 20 şimdi size tek tek sorunlarımı yazmak istiyorum gerçekten sıkıldım ve bıktım artık. Öldürün de kurtulayım modundayım neyse ;
    Sağ omuz : zayıf ve güçsüz biri olarak ağırlık kaldırmaya başladım birkaç gün sonra uzun süre yüzünce omzum çıktı. Doktor kopma yok dedi sadece kapsül gevşemesi 3 hafta askı kullan sonra çıkmaz bir faha dedi . Süre bitince 30 gün fizik tedavi gördüm çok iyiydi şu an kolumu ve tüm hareketleri geri kazandım. Ama fizik tedavi doktoru ise ileriki hayatımda abdüksiyonda eksternal rotasyon yapmaktan kaçın dedi yani otobüsü üstten tutma gibi . Kaslarını güçlendirmek için lastik kullan ve 1 kg ağırlık ile başla dedi öne yana kaldır dedi. Kısaca rotator cuff egzersizleri. Neticede ben ne zaman normal bir kolmuş gibi güveneceğim bir daha çıkmayacağına ve halter kaldırmaya? Yüzüstü bile yatamıyorum kolum eksternal rotasyonda çıkar diye. Kalıcı bir kütleme kaldı kolumda kaldırıp indirirken geçer dediler ama bilmiyorum.

Sol omuz : öndeki köprücük kemiğinin omuz üstündeki bitişi çok belirgin görünüyor ve sürekli bir sürtüşme var o kısımda . Bu kol da mı çıkacak ne olacak ? Fizik tedavici bir şey yok kas yapmaya çalış dedi ama inanılmaz huzursuz edici ve arada ağrıtan bir kütlemeye neden oluyor.

Sağ diz: Sürekli dizimi büküp geri açınca çıtlıyor. Bu çıtlama hiç geçmedi . Hafif ağrı yapıyor çömelince ama çıtlattıktan sonra çömelince ağrı yok. Zayıf kaslardandır dedim diz egzersizleri yapmaya çalışıyorum kendi kafama göre neticede menisküs olmadığına eminim gibi bir şey. Otururken bacağımı kaldırıp dizimi düz tutmaya çalışıyorum 10 saniye 10 kere . Doğru mu yapıyorum?

Sağ bacak : Bacak ile karın arasındaki çizgi ağrıyor yukarıda bahsettiğim egzersizden dolayı olabilir mi? Bu ağrı benim karnıma yayıldı oradan da testislere inanılmaz bir ağrı ve kramp olarak vurdu 4 gün çektim acile bile gittim herkes (acildeki 3 doktor) karından diyor gaz sancısı diyor bilemiyorum. Sizce ne olabilir? Apandist bile olabilir bana göre yok böyle bir sancı ve kramp.

Boyun: Özellikle sağ tarafı SÜREKLİ çıtlatma hissi geliyor. Ve tutulma da çok oluyor.

Sırt: Kürek kemiklerinin arasındaji omurga kısmı ağrılı. Çok dik duran biri değilim dik durma egzersiz ve dirençleri yaptıktan sonra bu bölgede ağrı daha çok oluyor. Egzersiz yaptıkça geçer mi?

Faliyetlerden koşmayı tamamen unuttum. Koşma zıplama vs yapınca bacaklarım taşımıyor + kasık bölgeme bıçak gibi ağrı saplanıyor + nefes nefese kalıyorum (kalp normal)

Son çare buraya geleyim dedim . İflah olucak mıyım?

2. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merak etme hepsi zamanla düzelecek, sol omuzdan ameliyat olmuş biri olarak söylüyorum bunu

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepsi nasıl düzelsin ki kendi kendine mi :(

4. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok düşük ağırlıkla antrenör eşliğinde yavaş yavaş çalışman gerek

5. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bi süre güçlenene kadar zorlayacak hareketlerden kaçınman gerekiyor

6. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben ameliyat sonrası yaklaşık 2 ay kol vücuda yapışık şekilde bandajlı olarak kaldım, üzerine 1aydan fazla fizyoterapi gördüm

7. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Genel olarak sorunlarına baktığımda ise kas ve bağlarını kuvvetlendirmene destek olacak bi suplement kullanmanı öneririm

8. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    sa
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2016 ---
    yüzmeye git

9. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sağlık öğrencisiyim, sorunlarınızın bir çoğunu anlıyorum ama şimdiden size bunları bunları yapın dersem yanlış olur size ancak tavsiye verebilirim, lastikle çalışmak sizin için şuan en iyisi en azından kaslarınız kendisini toparlayana kadar . Kemik kütlemeleri ile ilgilide vitamin tüketin fazla önemsenicek birşey olduğunu sanmıyorum ama kalsiyum ve fosfor kemik sağlığı için önerebilirim. Eski formuma geri döneceğim diyede lütfen acele etmeyin :)

10. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim. Kol çıkınca tabi diğer her şeye de dikkat eder oldum ondan böyleyim belki de. Peki koşmaya başladığım zaman bile nefes nefese kalmam ve kasıkta batar tarzda ağrı yapması neden sizce? Kalbimde bir sorun yok yetmezlik falan. Akciğer total hacmim normale göre biraz düşük yani ben kısaca hareketsizlik diyorum. Sizce?
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2016 ---
    Aslında hata egzersize spora başlamamdı ne bileyim ben böyle sakatlanmaya elverişli biri olduğumu. Herkes bana sana göre değil demekki boşver yapma dedi. Tabi çok üzülüyorum bu duruma.

11. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Hantallık olabilir ama yinede bir kontrollerden geçin önleminizi alın, moralinizi düşürmeyin lütfen bunların hepsi geçicidir :)

12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Dostum oncelikle gecmis olsun.
    Eger yuzme biliyorsan. Havuzda antreman bence daha iyi.
    Hem kondisyon acisindan. Hem saglik hemde dayaniklilik :)

13. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Yüzme sırasında omuz çok çalışır ve abdüksiyon hareketleri vardır kulaç atma gibi uzak durmaya çalış bilgisi olmayan arkadaşlar sağlık konusunda lütfen yorum yazmasınlar.

fbkdr1234 bunu beğendi.
  14. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet abdüksiyon ve eksternal rotasyon dan uzak durmalıyım rotator cufflarım gelişene kadar. İleriki spor hayatımda da bu hareketlerde zorlama kendini dediler. özellikle abdüksiyonda eksternal rotasyon şu an yavaş yavaş yapmaya başladım bu hareketi ama korkmuyor da değilim :)

15. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak omuz için sabırlı olmalısın. En kolay sakatlanan, en zor iyileşen bölgelerden birisidir.
    Boynunu biraz huy haline getirmiş olabilir misin?
    Omurgadaki ağrıyı hiç oluruna bırakma hemen bir doktora göster bence.
    Tahminlerime göre de zayıf ve güçsüz bir vücudun var. Mental açıdan da bunu destekliyorsun, biraz pozitif olmaya çalış. :)

16. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Psikokojim bozuldu artık kafaya takar oldum haklısın peki omuzla ilgili süreci anlatabilir misiniz?

17. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bende uzun yıllardır yüzüyordum. Çocukluğumdan beri havuzlardaydım. Beslenmem de pek iyi değildi açıkçası bilgisizdim o zamanlar. Ön omuz kasımda kolumu her yukarı kaldırdığımda inanılmaz bir acı olurdu. Zamanla fitnessa geçiş yaptım ve düşük kilolarda sürekli omzumu çalıştırdım, şuanda bir problemim yok çok şükür.
    Diğer bir konuda da bilgi vereyim belki motive olursun. Nisan ayında el bileklerimde ağır tendon hasarı meydana geldi. Bir daha hiç düzelmeyecek gibi oldu 6-7 ay elimi ağırlığa sürmeyi geçtim direksiyon çeviremedim. Şuanda bu problemim de geçti çok şükür.
    Demem o ki sadece düzgün iş yap, kendini motive et ve sabırlı ol. Her şeyin bir çaresi vardır muhakkak ve mutlaka uzmanlar eşliğinde yürüt bu süreci. Gerekirse psikolojik destek alarak.

18. Prgn1

Prgn1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bakalım zaman her şeyin ilacı teşekkür ederim ilgin için

19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ağrıların sebebi muhtemelen dengesiz omuz kasları, bozuk postür. Omzun çıkması girmesi kolay kolay gerçekleşecek bir durum değil. Rotator Cuff kaslarını güçlendirmen tabiki işe yarar.
    Ancak doktur kişisi; Sana net bir açıklama yapmadı mı? Bence en sağlıklısı, sporcu doktoruna fizyoterapistine neyse artık, gözükmen olacaktır, onlar bu işte daha tecrübeli. Bu tarz konularda forumda derman araman boş bir çaba, vakit kaybı. Omuzda, dizde olan kütlemeler bende de var sorun olmaz, olmuyor yani kütleme var diye omzun çıkacak değil.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  20. Jacc0

Jacc0 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    İlk sakatlığımdan sonra hiçbir antrenmanda ısınmadan başlamıyorum , o omuz ağrısı kadar kötü birşey yok.
    Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş