Belin Genetikden Kalın Olması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ulscnkrdmn tarafından 5 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Boyum 1,86 kilom 86 %19 civarında yağ oranım var belim ise 101 cm, Göğüs kafesim geniş, göğüs kafesine doğru inceliyor sonra bele doğru gene kalınlaşıyor yani papyon vücut denebilecek bir vücut yapım var :( Arkadaşım kiloma göre belimin kalın olduğunu söyledi. Bende biraz araştırdım.
    Ailecek biraz iri kemikliyiz, belimi ellediğimde yağın hemen altında kemik olduğunu gördüm.Bunun genetik bir faktör olduğunu ve vücut yapımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Yağları yaksan dahi bu bel 90cm'nin 95cm'nin altına düşmez. Omuzlarım ise bu kemik yapısının aksine çok geniş değil 115 cm civarında. Belim de kalın olduğu için üçgen bir vücut elde edememekten korkuyorum :(
    Sizce ne yapmalıyım?

2. sthammer

sthammer Guest

umutsuzluğa asla kapılma, vücudunu gördüm ve sende ciddi oblik sorunu var. Beslenmene dikkat et ve sabırla çalış, bak eski günlüğümde fotolarım var, https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-hafif-rl-klarla-al-t61599.html
    Birçok kişi oblik sorunundan yakınır ancak en önemli eksik, o bölgeyi çoğu kişi çalıştırmaz ve ihmal eder, zamanında bende aynı hatayı yaptım.

3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Ulscnkrdmn bu konuda kafan rahat olsun bende kilolu iken bu sıkıntıları çektim sıkınca pack çıkıyor 40 cm kol oldu hala aynada kendimi sıskacık minnacık bir adam gibi görüyorum.

Bu tür dış etkenlerden kendini soyutla ve bir an önce hedefin olan kilo için yoluna devam et.

Saygılarımla...

dishiwelet ve ulscnkrdmn bunu beğendi.
  4. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Oncelikle cevabın için çok teşekkürler, fakat kafamda bazı soru işaretleri kaldı. Bu oblik sorunu dediğin şey tam olarak ne?
    Günlüğünü inceledim, senin günlüğe bir 30 dk kadar koşu ekleyip o şekilde uygulayacağım sanırım.

NOT: Sanırım doktorsun, benim de hedefim doktorluk. Kaslı bir doktor :D İdolüm sensin :D

NOT: Mehmetanil cevabın için teşekkürler ama benim kilomdan daha anormal bir bel kalınlığım var sanırım :(

Değerli Üyemiz;
    Lütfen üyelere kullanıcı adları dışında kelimeler kullanarak hitap etmeyiniz. (kardeş, usta, abi, dostum vb. )
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Aralık 2012
  5. sthammer

sthammer Guest

doktor değil öğretmenim, hareketleri uygulaman güzel olur tabi, ancak benim yaptığım önemli bir hata var o da devamlı süper setlerle çalışmak, ayrıca bu sistem yeni başlayanlar için uygun değil, bu faktörleri de dikkate al, başarılar

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  6. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Kalın olmasının önemi yok. Yağ oranını çok düşürürsen sorun olmaz. Hep yağ yakımına yönelik beslenmeni ve antrenmanını ona göre ayarlamanı öneririm.

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Daha öncede sölediğim gibi sen orada ne kadar kemik var ne kadar yağ var bilemessin elinle sıkınca. Yağ yakımın devam ettikçe o bel incelir. Ben %10 yağ oranında 90 beli olan adam görmedim bu güne kadar (yağ anlamında) zamanla olacak şeyler bunlar sakin ol kafanı takmadan antrenmanlarına devam.

Saygılarımla...

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence vücud yağ oranını %8 sayısına getirdiğinde belki üçgen olabilirsin , belki olamazsın bunu kimse şuan bilemez ama genetiğinin elverişleri şeklinde güzel bir vücud elde etmek için çalışmalısın.Ama belin kalın diye üzülmek yerine bu sporu daha iyi nasıl yapabilirim , ağırlık artırmaya vesaire hırslanmaya çalış dostum.Eminim ben gene %8 e indiğinde o yağ oranı iyi bir omuz antremanı ile vücudun üçgen görünüm elde edebilicek ama belin kalın olsa böyle bir görünüm elde edemesen ve genede istediğin vücuda yakın kaslı bir vücud elde edebilsen genede bu seni üzmemeli diye düşünüyorum...

ulscnkrdmn bunu beğendi.
  9. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    bizim arkadaşdada bu sorun var beli ve kalçası vücüduna göre büyük
    bu arad bazı bel inceltme hareketleri var araştırıp öğrenebilirsin

10. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    benimde belim nispeten kalın genetikten kaynaklanıyor... bu yüzden göğüs ve kanat çalışmalarıma çok önem veriyorum tabi diğer bölgeleri aksatmadan....

Sayfayı Paylaş