Belimi nasıl kuvvetlendirebilirim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aksserdar tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aksserdar

aksserdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben lisanslı muay thai sporcusuyum. Bir esneme antrenmanında bacakları falan esnetiyorduk hareketler beli de etkiliyordu. Bu hareketleri yapıp kalktıktan sonra belim her adım atışımda yaylanıyordu. Hoca senin bel iyi değil dedi. 1-2 gün sonra sanki fıtık hastasıymışım gibi belimi doğru düzgün hareket ettiremedim her hareket ettirişimde baya geriliyordu.
    Mekik çekerken de belim zorlanıyor.
    Yumruk falan atarken de vücudumla dönüp attığım için beli de döndürmek gerekiyor ama belimi hızlı ve seri döndüremiyorum.

Belimi nasıl kuvvetlendirebilirim, bir de ağırlık olan hareketler önermezseniz sevinirim body salonuna gitmiyorum çünkü.

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Doktora gösterdin mi?Herşey spor değil biliyorsun.

3. aksserdar

aksserdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde çok sorun olmuyo ama egzersizlerde falan problem oluyor bazen. aslında biraz korkuyom abim body yaptı omuzları kolları kanatları falan baya iyi o kadar çalıştı yani o bölgelere yönelik. birgün bir eğilmeyle birden belinde bir şey olmuş sonra doktora gitti sorun çıktı tedavi görcek galiba. genetik de olabilir yani inşallah değildir de

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Bence doktora git.Yaptığın sporla ilgili antrenmanlarında farkında olmadan omurganda bir yeri zedelemiş olabilirsin.Üzerine gitmek yerine erkenden teşhis ve tedavi olursa spor hayatın devam eder.Ama direk kaslara yüklenelim dersen ve Allah korusun bir sakatlık oluştuysa ufak tefek hatalar o sakatlığı büyütür spor hayatını da bırakmak zorunda kalırsın.Amacım seni demotive etmek değil, yada gözünü korkutmak falan.En kötüyü düşünelim ki, erkenden tedbir alalaım.Hani derlerya erken teşhis hayat kurtarır her sene chekup yaptırın, o misal.

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bel sakatlıkları biraz sıkıntılıdır ancak gerekli calısmalar yapıldığında eskisi gibi olmak mümkündür . Muhtemelen esnetmede fazla zorlanmadan dolayı bir problem olustu . Fıtık hastalıgını düşünmemek lazım hemen . Mekik kesinlikle çekmemen gerekiyor . Beli zayif kisiler için mekik direkt olarak fıtık sebebidir. Yarım mekik yani Crunch ise cok daha güvenlidir . Bel sakatlıkları genellikle zayıf Kalça , Arka Bacak ve doğal olarak Bel kaslarından dolayı oluşur. Ancak Kalça cok daha önemlidir . Şu aşamada evde yapabileceğin hareketler olarak ben Crunch - Oblik Crunch , Lunge hareketlerini öneririm . Stretcthing yani esnetme de çıok önemlidir ancak dikkatli yapılmalı . Lower Back Stretch yazarak youtube ve googledan bakabilirsiniz . Stretchingi mümkün mertebe antrenmanlardan sonra yapmak cok daha faydalidir

aksserdar ve sthammer bunu beğendi.
  6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Abinin belinde aniden problem olması abinin bel - bacak ve karın çalışmalarını aksattığının göstergesinden başka bir şey değil ne yaizkki . Güçlü üst vücuda oranla çok daha güçsüz bir alt vücut mevcut olduğunda ortaya cıkan bu dengesizlik her türlü sakatlığa davetiye çıkarır

aksserdar ve sthammer bunu beğendi.
  7. aksserdar

aksserdar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler bakcam videolara

Sayfayı Paylaş