Belimi inceltemiyorum...?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lady.winchester93 tarafından 4 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar. Ben ne kadar spor yaparsam yapayım, kaslarımın belli olmasına rağmen belimi inceltmede sıkıntı yaşıyorum. Haftada 3 gün salonda, 2 gün evde spor yapıyorum. Beslenmeme çok dikkat ediyorum. Ancak belimi istediğim gibi inceltemiyorum. İnternetten araştırdım bunun nedenini, twist ve side bend yapıyorsanız beliniz incelmez yazıyor ki ben ikisini de yapıyorum. Sizce bu hareketleri bırakıp başka hareketlere yönelsem işe yarar mı? Olmuyor yani ne kadar uğraşırsam uğraşayım 70-72 cm arasında gidip geliyor. Elimle tuttuğumda yağ değil kas geliyor elime sımsıkı ama işte ince değil. Hocama sorduğumda pek bir şey demiyor bununla ilgili. Bir fikriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anthropologistt bunu beğendi.
  2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Kemik yapiniz genis olabilir,anlatiginiza gore muhtemelen budur sorun,cunku o bolgede yogun kas lifleri yok,buyumesi de kolay degil buyuyup de orayi kalinlastirmis olmasi da olasi gorunmuyor

Yuzde 5 yag orani ile 4 kez mr olympia olan jay cutler beli kalin bir sporcu mesela tabi kas miktari ve yag orani degil sadece kemik yapisindan oturu..

Cozume gelecek olursak ;agirlik antremanlarina ve bol proteinli beslenmeye devam ederek,sert kasli bacak ve gelismis gluteus kasi insa etmek,ust bolgede omuz ve kol kaslarini da kismen kaslandirarak(fitness tarzinda) ,belinizin gayet ince bir gorunum kazanmasini saglayabilirsiniz..

3. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Fazla gelişen adonis ve oblik bölgesi sorun çıkarabiliyor. Bel yağsız olsa dahi tişort uzerınden şişkinlik izlenimi veriyor.
    Hayrola göbek yapmışsın diyene açıp gösteriyorsun. Bu seferde ne adonis yapmışsın dostum denebiliyor.
    Sizinde sorununuz buna benzer olabilir. Uzun lafın kısası temiz beslenmeye devam edin fakat bahsettiğim bölgelere çalışmaya bir dönem ara verin derim.

4. lady.winchester93

lady.winchester93 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ederim. evet insanların tükettiği abur cuburların yüzde birini bile tüketmiyorum, çok istisnai durumlar hariç irademe hep sahip çıkıyorum. Normalde ayda 1 cheat meal yapardım ama yaz yaklaştığından beri 1 aydır onu da kestim. yağı da zeytinyağı, tere yağı vs iyi yağlardan alıyorum çok olmamak kaydıyla. Ama ne yaparsam yapayım sonuç değişmiyor. Bir de çok klasik bir laf olacak ama kemiklerim de iri. o yüzden de incelemiyor olabilirim diye düşünüyorum...
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2016 ---
    evet baba tarafı kalın kemikli ben de onlara çekmişim :/ örneğin 36 beden olduğum halde basenim var gibi duruyor ama kas olduğu için çok sıkıntı yapmıyorum, bacak bölgesinden şikayetçi değilim. ne yazık ki belden şikayetçiyim ama. Spor hocam da bir sonuç alamıyor muyum acaba diye ölçüm sonucu kardiyoyu arttırmıştı 40 dkya çıkarmıştı ama hem sıkılıyorum öyle yapınca hem de ağırlık antrenmanına gücüm kalmıyor. o nedenle 20 dk hiit yapıyorum 1 dk yavaş, 1 dk hızlı, 1 dk çok hızlı olacak şekilde...

Son düzenleme: 4 Mayıs 2016
  5. xsonysonic

xsonysonic Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Olsun bence dert etmeyin. Fit bir goruntunuz var. Onemli olan bu :) Herkes kendi fiziki ozelliklerine gore sekil alir. Olur da birileri tavsiye eder sakın demir korse tarzi seyler almaya kalkmayin. Ic organlariniza zarar verir ;)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sakın aşırı karın oblik twist hareketlerine girmeyin girdinizse çıkın ordan. ve esnetin vakum tekniğini araştırın.

7. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    vakum tekniği nedir acaba dostum merak ettim de

Sayfayı Paylaş