Bel ve omuz ağrım ve hevesli bir adam :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gkhngs tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar merhabalar...

Ben 27 yaşında bu sporu yapmak ısteyen ama sureklı erteleyen bir insanım...Bır kaç salon deneyımım oldu kısa süreli ama ağrılardan bırakmak zorunda kaldım hep...Bır ay once evde çalışmaya karar verdım ve sehpa ve ıkı adet dumbell alarak başladım...Burda flexor hocamızın verdiği "ıkı adet dumbell ile çalışma programını" uyguladım...

Yalnız sırtımda buyuk sorunlarım var...Öncelıkle 15 derecelık bır skolyozum var...Ve 3-4 sene once doktorumun dediğine gore fıtık başlangıçlarım vardı...Sanırım onlar fıtık halıne gelmıslerdır :) Skolyoz ıcın 3.5 sene yuzdum artık bu yaştan sonra skolyozun eğiminin artması vs gıbı bır risk yok ama bel fıtıgı ağrı yapıyor...

Özellıkle çalışmaya başladıktan sonra sırt agrım bıraz daha arttı...Ayrıca sağ omzumda da bıraz ağrı var benı zorlayan...

Sanırım bu şartlar altında bilinçsizce evde calısmak intihar etmek gibi bir şey...Benım gonlumden geçen bu sporu yapmak ama sızce bırakmalımıyım ?

Yada pro.bır salona yazılıp bır hoca eşliğinde çalışabılırmıyım öncelıgım bel ve sırt kaslarını guclendırmek olarak...Bıraz da yag yakıp vucudu ortaya cıkarmak kafi bana göre...Bu arada boy 175 klıo 73 cok kılolu bır ınsan değilim...

Sizin gibi değerlı ve bu işi bilen ınsanlardan önerılerınızı duymak ve bana bır yol gostermenızı istiyorum...

Teşekkur ederım şimdiden...

2. gagkoo89

gagkoo89 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    bence ilk önce doktora git ve bu ağrıların spor yapıp yapmamana engel olup olmadığını araştır eğer engel yoksa bir hoca eşliğinde fazla ağır kg girmeden çalışırsın ama ilk önce doktora git eğer bi engelvarsa bırak çünkü sağlık dha çok önemli onun yerine başka sporları yap

Sayfayı Paylaş