Bel ve Kalça Kemiği Orantısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Striker tarafından 10 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar akılmda bu soru dolanıp duruyor bel kalınlığı ile kalça kemiği orantılı mı yani kalça kemiği geniş biri ne kdr zayıf olursa olsun beli kalın gözükebilrmi?

2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    eğer kalça kemiğin kalınsa belin kalın gözükür?tersi mümkün olabilir mi sence?

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kalça ne kadar geniş olursa olsun beli ince olur. sadece görüntü kötüdür.

salvadore_xp bunu beğendi.
  4. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    evet öyle gözükür... 85 cm ve üstü kalına girer belde... mankenlerin ölçülerini baz alıp söylüyorum...

5. celikdemir

celikdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    85 üstüyse bnm kalça kemiği baya baya kalın :)

6. emreddinho

emreddinho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aynı sorunu ben yaşıyorum vücudumdan memnunum göğüs kaslarımdan omuzlarımdan bel inceliğimden memnunum yalnız kalça kemiğim kalın olduğu için t-şirt giydiğimde kenarları kalça kemiğine denk geldiği için kilolu görünüyorum bundan hoşlanmıyorum kalça inceltmek için bir hareket varmı acaba? ne yapılabilir ?

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bel ile kalçayı birbirine karıştırmamak lazım. Benim bel 90, kalça 100'dü sanırım. Kalça kemiklerim belime nazaran iri sayılır; ama omuzlarım geniştir. Buna bir de omuzbaşları eklenince ufak bir kalçam varmış gibi oluyor. Ama bel ile kalça arasındaki farkın fazla olduğu çıplakken belli oluyor. Yani Oblikler, leğen kemiği genişse yapılacak birşey yok. Ama bel istediğiniz şekilde incelebilir. Bu sporda en büyük avantajın geniş bir çatıya sahip olmak olduğu söylerler. Bence dar bir kalçaya sahip olmak avantajdır. Çünkü dar omuzu omuz başlarıyla biraz kapatırsınız. Ama geniş bir kalça zayıflıktan ölecek olsanız bile yine geniş duracaktır...

8. emreddinho

emreddinho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kalça inceltmek için yapılabilecek hiç bişey yokmu ?

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ameliyatı var. Plastik Cerrahlar Oblikleri törpülüyorlar. Çok ağır bir ameliyat. Değmez bence.
    Calsium'un fazlası kemiklerde depolanır. Calsium bankası olayı da burdan gelir. Çok fazla calsium alırsanız bunu en kalın kemik olan leğen kemiğinde biriktirir. Haliyle iri bir kalça olur. Bu ama burda mm'lik değişim söz konusu. Belirleyici olan genetik faktörler.
    Eski Türklerde kalça genişliğini ata binmeye bağlarlar. Geniş leğen kemiği varsa ata daha iyi oturabilir, at üzerinde daha sağlam durabilirsin. Bayanların ise doğurganlık özelliği itibariyle erkeklerinkine nazaran geniş olması mantıklı ve sağlıklıdır. Ama Yabancı filmlerde kadınların kalça kemiklerine bakarsan bir erkek kadar dar kalçaya sahipler. Bu gebelikte sorun yaratabilir. Çünkü çocuğun kafası oblik genişliğinden ufak değilse çocuk ordan geçemeyecektir ve mecburen sezaryen gerekecektir.
    Geniş kalçaya sahipseniz yapabileceğiniz beli inceltmek, omuza ağırlık vermek; mümkün olduğu kadar define olmaktır. İnce belin kalçayı daha geniş gösterdiğini söylerler. Bu çıplakken geçerli olabilir; ama bence Omuzla kalça oranı asıl v-type şeklinde belirleyicidir.

Mehmet Alif Alakurt Diye bir oyuncu vardır. Maraz Ali'ydi dizideki adı.
    Aslında mühim olan geniş kalçanın değil, omuzların kalçadan geniş olması. Bunun canlı örneği de Mehmet Ali Alakurt.

Mehmet Akif Alakurt
    Özellikleri
    Saç: Kahverengi
    Göz: Kahverengi
    Ölçüleri: 102-78-104
    Boy: 190 cm
    Beden: 42 - 52
    Ayak: 45

102cm kalçaya sahip olmasına rağmen ne kadar ufak kalçalı duruyor....

mrranker bunu beğendi.
  10. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok da ufak kalçalı gibi durmuyor..bu vücutla mankenlik yapıyorsa pes diyorum

11. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Özellikle kalçasının iri göründüğü fotografları seçmeye çalıştım. Diğer resimlerini incelersen ne anlatmak istediğimi daha iyi anlarsın...

12. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    geniş leğen kemiği güreşte en arzulanan şeydir. kafes dövüşlerinde yani mma'da ve güreşge belin kalın olacak. dar kalça genetiği kesinlikle iş yapmaz. ahmet taşçıyı büyük yapan kalın beliydi. cengiz elbey 2 metrelik boyu ve 130 kiloluk fit vücuduyla hiçbir zaman büyük başarı elde edemedi. çünkü ince belliydi. tamamen genetik bir durum. yani kalın belin avantajlı olduğu spor dallarıda var güreş gibi juda gibi. çünkü kalın bel kolay kündeye gelmez. ama hiçbir zaman müsabık bir vücutcuda olamaz. yapacak birşey yok. bel asla incelmez. yağlarını istediğin kadar erit. sonuçta kemiği eritemezsin.

SportMyLife ve Brew Through bunu beğendi.
  13. mrranker

mrranker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salvadore_xp ye yapıcı mesajlarından ötürü çok teşekkürler.

burada tecrübeli arkaşlar olduğunu varsayarak bir sorum olacak;
    vücudum çok dengesiz yani şu an göğüs 100 bel 97 kalça 111 ,
    kalça kemiklerim gerçekten geniş ve özellikle kilolu duruyorum yani zayıflamıyorum,
    çünkü zayıflarsam kalça kısmı çok kötü duruyor bel inceliyor.
    kalçamın en fazla 3-4 santim daha incelebileceğini tahmin ediyorum(en olarak),
    vucudumu düzeltmek ve forma sokmak istiyorum,
    Yada en azından kötü görünmesini önlemek istiyorum.
    tecrübeli arkadaşlar sizce nasıl bir program izlemeliyim neye daha fazla ağırlık vermeliyim? (yaş 24 boy 185)

Son düzenleme: 6 Mart 2010
  14. mrranker

mrranker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuzdan ölçüde 123yazmayı unutmuşum.

15. klopop

klopop Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salvadore eline sağlık güzel örnek olmuş. Arkadaş neye göre pes diyor anlayamadım pek ama... :)

16. emreddinho

emreddinho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Katılmaktayımg erçektende

Evet.Aynen öyle

17. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    beli kas olarak kalılaştırmakta çözüm olabilirmi ???.....özellikle yan bel kaslarını???

18. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bir insanda kalça genişliği varsa bunu düzeltemezsiniz. yani kemiği geniş buna yapacak bişey yok. belkide iyi sırt ve kanat çalışılarak goruntu toparlanabilir. bu arada m.akif miydi neydi o adamda vucut namına hiç bişiy yokmuş yaw :D

19. atakanakd

atakanakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kalça kemiği benim gibi büyükse omuzlarla benim gibi kapatırsın :D allahtan omuz konusunda genetik olarak iri biriyim. kalça 105-110 arası olmasına rağmen bel 90 omuz 135 göğüs 115 bu sayede pek fark edilmiyor tabi daha ince olsa daha güzel durur herhalde.

20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle. aslında bizim millette genetik bir durum bu. çok da kafaya takmamak lazım. omuzlara sukret tam tersi olabilirdi. omuz açısından bende ballıyım. ayrıca kalça sorunuda yok. mutluyum bu yönlerden :D

Sayfayı Paylaş