Bel ve Bacak ağırsı , Bacak kasılması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Wonder_kiss tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar :

yaşım 17 bu sene lise 4 teyim.Body sporuna merak salmıştım bende 16 yaşından beri yapıyordum.Bu yaz en son salona yazıldım ve gittim 3 ay falan.Son zamanlarda ise bir gün barfiks demirinde asılırken belimi fazla boş bıraktım , biraz fazla kendimi saldım boy uzamasına yardımcı olur diye , bir anda ani bir acı hissettim belimde ve ozaman başladı şikayetlerim

Belimin sol tarafında ve sol bacağımda ağrı ve kasılmalar oluyor 2 aydır.Bel ağrısı dikkat edince kendime geçiyor ama bacak kasılması aralıksız sürüyor. Ağrı olarak öyle aman aman bir ağrı yok ama yinede rahatsız edici bir kasılma var..

Kessinlikle sinire baskı var ama fıtık mı bilmiyorum.

işin komik tarafı annem ve babam doktor.Diyorum MR çekileyim hayır işte kendi kendine geçer , geçmezse de yapılacak bişey yok bu yaşında fıtık ameliyatı mı olacaksın falan ..İlla fıtık değildir diyorlar ama ozaman bacağım niye kasılsın ?

Benim bu konuyu açma nedenim ise bu olayı yaşayanların şikayetlerinin geçip geçmediğğini bilmek.Moralim gerçekten çok bozuk :(

2. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    fıtık değildir büyük ihtimalle. senin siyatik sinirde bası oluşmuş. muhtemelen priformis spazmındandır ama siyatik sinirin uzama doğrultusundaki başka bi kastanda kaynaklı olabilir yada doku sıkışması. en kötü sakral dokuyla ilgili bi problemdir. artma eğiliminde olursa direk mr ve doktor git. ynede netten bel fıtığı ve priformis sendromunu araştırarak gerekli egzersizleri yap karışık şekilde 2 haftaya fln rahatlamazsan brz da olsa yne doktor git.

3. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    valla uludağda kayarken bende düştüm belimin sağ tarafı ağrıyor arada bacağımda ağırıyor fıtık olmasından şüpheliyim , umarım degıldır bende bide şöyle bi sorun var yanlış yürürsem hafif sağa doğru öne eğik direk ağrı yapıyor dedigin gibi sinirlere etki ediyor inşallah fıtık değildir , gecmis olsun

4. ümitkurt

ümitkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Süperman hareketi sonrası bacağa vuran ağrı siyatiktir herhalde değil mi?

5. sangreallord

sangreallord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde aynı sikayetlerim var deadlift sonrası hafif agır ve kasılma girdi ondan sonra iki kere daha salona gittim agrı sızı olmadı ama sonrasında biraz kasılmalar ve ignelenmeler oldu spora simdi devam ediyo musun

Sayfayı Paylaş