Bel-Sırt fıtığı ve Fitness

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve K!rk tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese merhabalar.Yaklaşık 4 senedir Sırt ve bel fıtığım var ancak yakın zamana kadar sancılı bir durum değildi.Yaz döneminde yüksekten suya ters bir pozisyonda düşmem sonucu ciddi sırt ağrısı çekiyorum.Son çektirdiğim MR sonucu sırtımdaki fıtık ilerlemiş.Fıtık sebebiyle Derin nefes bile alamıyorum ciğerim batıyor.Soruma gelirsek bir süredir amatör olarak fitness ile ilgileniyorum.Ağrı sızı olunca ara vermek durumunda kaldım ancak hayatımın geri kalanı boyunca fitness'tan vazgeçmek istemiyorum ve profesyonel anlamda sürdürmek niyetindeyim.Ayrıca kickbox ile de ilgileniyorum.malum sorun nedeniyle esneme hareketleri sancılı hale geliyor.Ağrı sebebiyle salona gidip gelmekte dahi zorluk yaşıyorum.Fıtık malesef hangi yöntemle olursa olsun tam anlamıyla iyileşen bir hastalık değil.Ameliyatta ise tekrar nüks etme durumu var ve yürüyemeyecek seviyeye gelinceye kadar tevsiye edilmiyor.20 gün fizik tedavi gördüm ancak ağrılarım daha da arttı.Acaba aranızda fıtık(Özellikle sırt fıtığı) ile ilgili tecrübesi olan ve spor yaşantısına etkileri üzerine bilgili olan kimse varmı?Gerçekten tavsiyelerinize ihtiyacım var.Teşekkür ederim.

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Iyibir ortapedist ve spor hekimine danışmanı öneririm

3. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kaç doktor gezdim inan sayısını hatırlayamıyorum.Hepsi de farklı şeyler söylediler.Kimi durumun daha da kritikleşebileceğini,kimi ise bir sorunum olmadığını söyledi ancak ağrılar daimi hale geldi.Sizin Ankara'da önerebileceğiniz,fitness ve diğer dallarla ilgili durumlarıda göz önünde bulundurarak,sağlıklı bir değerlendirme yapabilecek doktor varmı?

4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle mr ve filmleriniz güncel degilse ortapedist gidin guncelleyin sonrasında hacettepe ankara ve gazi üniversite lerindeki spor hekimlerine gidin buradadanda tatmin edici bir cevap alamazsaniz ozel spor hekimleri var tabiki ucretleride özel

5. K!rk

K!rk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bugün özel bir hastaneye gittim.Muayene olduğum doktor Boyundan film istedi.Daha sonra boynumda da fıtık olduğu ortaya çıktı.10 gün daha boyundan fizik tedavi alıcam.Bel+Sırt+boyun fıtığı olan kaç kişi vardır çok merak ediyorum gerçekten.Fitness hakkında ise ağırlıktan uzak dur,30-35 dakikalık yürüyüşler yap dedi.Kickbox için de aynı şekilde.Ancak en sağlıklı bilgiyi sanırım bir spor hekiminden alabileceğim.

elezar bunu beğendi.
  6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle moral bozmayiniz eli ayağı olmayan insanlar neler yapıyor asla böyle düşünmeyin spor hekimine muhakkak çıkın ayrıca ilgili ve antreman detaylarına inen bir hekimde bulursanız benide bilgilendirirseniz sevinirim :)

7. secoo120

secoo120 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2020 ---
    Selamlar, aradan çok uzun bir zaman geçmiş ama sormak istiyorum. Benimde 4 aydır dirençli sırt ağrım vardı. Birçok doktora gittim en sonuncu fizik tedavide mr da sırt fıtığım olduğu söylendi. Bendeki çok ağrılı esneme hareketleri yapıyorum, çok dikkatliyim ama ağrı hep var. Özellikle sol tarafımı kaburgalarımı saran sinirlerden kaynaklı ağrılar var. Hayatımı inanılmaz olumsuz etkiledi. Direncim düştü. Siz ne yaptınız bu kadsr zamandır ya da tavsiyelerinize çok ihtiyacım var...

Sayfayı Paylaş