Bel Rahatsızlığı Ve Kanat Ağırlığı Çakışması

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve anestezi tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Vücut geliştirmeye yeni başladım. 2 Gün oldu. Hoca eşliğinde belirli programlar dahilinde kontrollü olarak yapmaktayım. Yalnız bir sorunum var, o konuda önerilerinizi almak istiyorum.

Belime aşırı yüklenememe sorunum var. Bu da özellikle lat (kanat) çalışırken yerden bele yüklenilerek kaldırılan ağırlıklarla çalışmayı engellemekte. Araştırdığımda kanat hareketlerinin bir çoğu bele yük bindirerek olmakta. Bele yük bindirmeden uygulanabilecek bir kanat çalışması mevcut mudur?

Teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Probleminiz nedir? ornegin benim L5 S1 daralmam var.

DEathlift, barbel row dan uzak duruyorum. Ancak barfiks, lat pull down, gogus destekli T bar row da sikinti cekmiyorum.

3. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Asıl problem ankilozan spondilit adında bir romotoloimmun bir rahatsızlık. Spor aktivasyonunda sıkıntı çıkaran kısmı: 2 kalça kemiği arasında bulunan sakroiliak eklemde meydana gelen hassasiyet. Bu hassasiyet sadece denge kurmadan yapılan ağır hareketlerde geçerli.

4. brhmcr

brhmcr Guest

DEdigim hareketlerle idman yapabileceginizi dusunuyorum.

5. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Önerileriniz için çok teşekkürler. Bugün dead lift çalışırken oldukça zorlandım, hatta dead lift setlerini tamamlayamayıp bırakmak zorunda kaldım. Aynı zamanda barbel row hiç yapamadım. Tabi bunlara dünün kas yorgunluğu da eklenince kanat çalışmalarında başarısız oldum.

Önerilerinizi danışman hocamla konuşacam. İyi günler.

Sayfayı Paylaş