bel problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gnnc144 tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Iyi forumlar arkadaslar .ailemde bir bel problemi var gibi ve bendede agir calisirken agri yapiyor zamanla.temel hareketleri soylermisiniz yavas yavas guclendirmem icin belimi.2.sorum acil kilo almaya calisiyorum ama hizli bir metabolizmYa sahibim.duzenli olarak protein ve creatin aliyorum.70 kiloyum 75-80 olmam icinde biraz beslenme tavsiyesi vereblirmisniz.sağlicakla kalin iyi aksamlar :)

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Her türlü hareketi yaparken, barbell curl olsun, dumbbel row olsun hareketin doğru formunu öğrenmen gerekli, tüm hareketler için geçerli. doğru form yoksa karın ve bel kasların kuvvetli olsada sakatlanma riskin yüksek olur.

Karın ve bel kaslarını kuvvetlendirmek omurgana binen yükü azaltır buna bağlı olarak bel ağrıların da azalır.
    Başlangıç için crunch, leg raise ve superman egzersizlerini düzenli yapabilirsin.

wrestler bunu beğendi.
  3. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Hyper-Extension haraketini yapabilirsin. ben şahsen kendi antremanlarımda elime ağırlık alarak yapıyorum ve cidden beli çok zorluyor.
    tabi sen ağırlıksız ve az tekrarla başlayarak alıştıra alıştıra yaparsan senin için daha iyi olur.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT

Sayfayı Paylaş