bel - mekik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nesine tarafından 10 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. nesine

nesine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 haftadır 2 günde bir 6*12 şeklinde yarım mekik çalışıyorum, bi kaç gündür belimde hafif bi sızı var, hareketi yaparken olmuyor, geceleyin oluyor, bu normal mi?

ne yapmalıyım?

2. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım mekik yaptığınız zemin sert düz bir zemin. o şekilde uzanıp öyle yapıyorsunuz mekiği doğru mu?

daha önce, düz uzanarak çekilen mekiğin bele zarar verdiğini okumuştum.
    onun yerine roman chair yazıyo makinanın üzerine böyle ayaklarınızı kitleyip aşağı doğru kendinizi bırakıyorsunuz tabi alt tarafta beliniz için destek var. o şekilde mekiği çekerseniz bel ağrınız gider diye düşünüyorum. bir de mekik çekerken herhangi bir termal kemer falan, bölgeyi sıcak tutan bir şey mi kullanıyorsunuz?

bel ağrısı aynı zamanda stresli olduğunuz dönemlerde de olur. kaslar gergin olduğu için uyurken bile kaslarınız gevşemez sürekli gergin olursunuz bir süre sonra bel ağrısı başlar.
    eğer aya ve bacaklarda uyuşma varsa doktora görünün derim bel fıtığının habercisi oalbilri bu uyuşmalar.
    bunun yanında her sabah uyandığınızda ellerinizi yukarı doru uzatıp gevşeye bildiğiniz kadar gevşeyin bırakın kaslar açılsın. hr gün sıcak su ile duş alırsanız kaslar için geveşeme konusunda iyi gelebilir.

3. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    sanırım sıkıştırma yapıyorsun.Bu hareketi yaparken püf nokta beli yerden kaldırmamaktır.

Kürek kemikleriyle kendini öne doğru sıkıştır sonra bırak ama belin asla yerden kalkmasın

4. nesine

nesine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler, evet halı üzerinde yapıyordum, sanırım alt karın için ayakları indirip kaldırma buna sebep oluyor, bugün daha iyiyim uyuşma falan yok, allaha şükür, korktum fıtık falan yoktur inşallah, vazgeçiyorum ben zararlı çıkmayayım yeter

5. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce çok kere bel ağrısı çekmiş biri olarak (yürüyemeyecek derecede)
    size önerim karın kaslarınızı güçlendirmeniz. karın kasları güçlendiğinde belinize aynı zamanda destek olur. ama bu hareketleri biraz doğru şekilde yapın derim.
    bel ağrınız için de dediğim şeyi yapın her gün sbah uyandığınızda elleri yukarı kaldırın ve sonrasında yanlara açın genleşebildiğiniz kadar genleşin bu kasların gevşemesine sebep olur. kaslar gevşemezse gerginlikten disklerin de şeklini bozuyo. geçmiş olsun. ayrıca sporu da bırakmayın. ben sporu bıraktığımda boynum tutulur, belim tutulur. ama spor yaptğımda belim ve boynum hiç ağrımaz. sporu aşırıya gitmeden yapın. esenlikler..

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tam mekik çekiyorsun herhalde.Anladığım kadarıyla 12 tekrar yaptığına göre yeni başlamışsın. Yarım mekik çekmeni öneririm bide yavaşca yere in birden bırakma

Sayfayı Paylaş