bel kalınlaşması tavsiye yardım !!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve travel_machine tarafından 17 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. travel_machine

travel_machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar, yaklaşık 4,5 aydır vg yapıyorum öncesinde de spor geçmişim var iyi kas oranına sahip oldum beslenmem ve supplement kullanımım (whey ve kompleks amino asit) gayet dengeli ve yerinde, programlarımı her iki ayda bir yeniliyorum ve iyi bir ivme yakaladım üçgen bir vücudum var, karın kaslarım üst iki sıcakken ufak ufak belirginleşmeye başladı fakat alt karın ve bel bölgesi hala yerinde buda sorunumun temeli zaten çünkü daha önceleri belimin iki yanında yağlı iki çıkıntı oluşmaya başladı ve bariz belli oluyor buarada 3 sorum olacak;

1- bildiğim kadarıyla en son yağlar karın ve bel bölgesinden gidiyormuş bu durumda karnımın önemli ölçüde yağlardan erimesinden kaynaklı bir bel bölgemin belirginleşmesi söz konusu ?

2- dumbell side bend ve plank (her taraf) yapmamın bu duruma düşmemde belirgin ve şişik hale gelmesinde etkisi var mıdır ? eğer varsa nasıl geriye döndürebilirim ?

3-nasıl bel bölgemi yani obliklerimi dümdüz yapabilirim (bazı insanların orası dümdüz yada şekilli ) bende ise obliklerin biraz üstü çok ince kalça kemiklerimde dar geniş değil fakat belimin üstüyle kalça kemiklerim arasında bariz bir şişiklik var bunun genetikle alakası olabilir mi yoksa bir yerde yanlışlık mı yaptım, yaptıysam nasıl çözümlemeliyim ?

KARIN PROGRAMIMDA

1-crunch 3/15
    2-knee raises on parallel bars 3/15
    3- back extension 3/10
    4- kneeling cable crunch 3/10 MAX KG
    5-dumbell side bend 5- 10 KG ARASI 3/15 ve diğer antenmanda da plank HER TARAF 1 DK

HOCALARIMDAN YARDIM BEKLİYORUM

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Kardesım hoca degılım ama fıkrımı soylıyıö Genetik olması
    İçin geçmişindede böyle birşey olması benimde kalça kemikleri baya bi iri üçgen vücut yapmakta zorlanıyorum bu yüzden dumbell sıde bend Cok ıse yarar ben evde agırlıksız yapıyordum bos zamanımda birde şişkinlik demissin ödemde olabilir yani seni çok rahatsız ediyorsa bi doktara gözükmeni tavsiye ederim

3. travel_machine

travel_machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevap için teşekkürler orkun yalnız ödem olduğunu sanmıyorum zira vücudun sadece belli ve ufak iki bölgesinde ödem oluşması mantıklı gelmiyor. dediğin gibi genetik etkisi olabilir ama haricinde bir durum varsa konu ile alakalı bilgisi olan tecrübesi olanların sorularımı cevaplandırması istiyorum !

ayrıca orkun dumbell side bend sende ne gibi bir işe yaradı ? üçgen vücutla dum side bend alakasını anlamadım sonuçta üçgen vücut için omuzlar ve göğüs yani üst vücudun geliştirilmesi önemli değil mi ?

4. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    belın ıncelmesı lazım kardesım yanı leğen kemiği iri olanla küçük olan karşılaştırılamaz benim gibi iri olanların üçgen forma girmek için daha fazla sırt omuz geliştirmesi lazım yani side bend ile alakası yok :) ben bel çevrendeki kasların güçlenmesi için işe yarar demek istemiştim yani abdominal kaslara etkisi olağan üstü bunu kendimde uyguladığım için söylüyorum kardeşim :)

Sayfayı Paylaş