Bel fitiğim var ne önerirsiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JETAACK tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim boyum 195 cm kilom ise 92.Benim belimde fıtık var.Ama şiddetli agrılar degil.Sadece dik duramıyorum ve uzun süre ayakta kalamıyorum.Pasif kalınca agrılarım daha şiddetli oluyor.Ama şınav,mekik çekince agrılarım azalıyor....
    Küçüklügümden beri hareket yapmadım.Hep pasif bir hayatım oldu.yaşım ise 22.Bel fıtıgımda hep bu pasif olmam yüzünden kaynaklandı.Bisiklete biniyorum ve yürüyorum sizce daha başka neler yapabilirim?

2. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geçen yaz bel fıtığı ameliyatı oldum. Yaşın daha genç, fıtığının seviyesini bilmiyorum. MR felan çektir, eyer seviyesi büyükse hiç uğraşma fizik tedavi ile doktorlarıda salla gitsin, genelde kolay para kazanmanın, hastaları başından savmanın yollarını buluyorlar, gidebiliyorsan, özel ve tecrübeli(yaşlı) doktorları bulursan iyi olur senin için, her neyse dediğim gibi seviyesi büyükse hiç uğraşma fizik tedavi ile felan, erkende özel bir hastanede ameliyat ol rahatlı, sonra iyice dinlen 6-7 ay, doktorunda söyler, dinlenmenin ardındanda bel kaslarını güçlendirirsen, eski gücüne kavuşursun. Yaşın genç, hayatın tadını çıkar, uğraşma fizik tedavi ile felan, biliyorum pişman olursun. Eyer seviyesi çok küçük ise fizik tedaviye baş vur, özellikle barfiks çek, çekemiyorsan her gün asıla bildiğin kadar asıl - mekik ve en önemliside yüzme. Kolay gelsin.

3. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım mesajın için teşekkürler.Sen kaç yaşında ameliyat oldum.Aslında bende ameliyat olmak istiyorum ama bilemiyorum fıtıgımın seviyesi ameliyatlık seviyesindemi.Mr çektirdim ve doktora gösterdim ameliyat olman lazım dedi.Ama yaşım genç oldugu için çekiniyorum.
    Birde asılabildigin kadar asıl demişin o ne demek?

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    lütfen üyelerimizi kesin kararlarla yanlış yönlendirmeyelim...thums:

önce dr.unu dinle mr çektir. fıtık ameliyatı kolay bişey değil. sonuçta bu ameliyatı her dr. iyi yapıyor diye bişey diyemeyiz. ameliyat olup memnun olan da var ameliyat sonrası hayatı zehir olan da...eğer ameliyat derecesinde değilse kesinlikle olmamanı öneririrm. bende de fıtık var ama inan yaptığım spor sayesinde fıtık olduğunu bile unuttum. fizik tedavi de bir nevi spor. o yüzden iyi bir antrenörle çalışman sana daha çok fayda sağlar. pilates egzersizleri de çok iyi geliyor. salonumuza hergün onlarca fıtık hastası geliyor. ve şu ana kadar herkes memnun kaldı. bel yada boyun fıtığı olan kişilerle spor konusunda çok dikkatli çalışmak gerek...

saydam bunu beğendi.
  5. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlar artık sermaye işine giriyor. Ülkemizdeki çoğu insan zaten sadece kolay para kazanma peşinde. Eyer fıtığın ileri safhasında ise hiç fizik tedavi ile vs uğraşma, zaman kaybı, biliyorum, bende fizik tedavi gördüm. (Zaman kaybetme yaşın genç, fıtık fıtık fizik tedavilerde dolaşırsan birgün ağrılar kesilir umudu ile sinirlerini iyicene harap edersin, sinirlerin daha taze iken iyi bir doktora görün).

Ankara Özel Ulus Hastanesi nde ameliyat oldum, Beyin ve Sinir cerrahisi olarak uzman doktor var, beni ameliyat eden, gerçektende çok memnunum. Bende 2 adet fıtık vardı, birtanesi gelişmiş, birtanesi daha başlangıç seviyesinde, büyük olan fıtığı temizletip iyileştirdim. Ve uzun bir dinlenmenin ardından tekrar spora başladım bel kasımıda geliştirmeye özen gösteriyorum. Karar senin. Geçmiş olsun, kolay gelsin.

6. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yinede yaşım genç oldugu için karar veremiyorum..

7. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    :)
    Ben 17 yaşımda ameliyat oldum. Sinirlerim harap olmadığı için spor ile eskisinden daha iyi bir durumdayım. Ameliyat olduktan yaklaşık 5-6 ay sonra Hacettepe Ün. Reddeers takımında amerikan futbolu oymadım. Şu an 18 yaşındayım.

Fazla uzatmaya gerek yok. Sana kolay gelsin.

8. JETAACK

JETAACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 Mİ? yanlış okumadım.Baygıda gençmişsin nerden kaynaklandı fıtıgın.

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    CEWİO, Benim anneme de doktorlar ameliyattan başka çağren yok, hemen ameliyat etmeliyiz dedi. Doktor olan eniştem de buna karşı çıktı; "tekrar fıtık olabilirsin, fizik tedaviye git" dedi. Birkaç doktora daha gittiğimizde kimi ameliyat, kimi de fizik tedavi dedi. Netice'de fizik tedaviye gittik. Annem sabahları yarım saat koşuyordu, 20 dakika'da bisiklete biniyordu. Verilen hareketleri de bir dönem yaptı. Şuan yapmayı da bıraktı. Çok şükür gayet iyi. Şimdi düşünüyorum da ilk gittiğimiz ve Mr'ımızı yorumlayan doktor ameliyattan başka çağre olmadığını söylediğinde iyi ki ameliyat olmamış. Mikrocerrahiyle endoskopi yardımıyla ameliyat eden, küçük kesitlerle bu ameliyatı yapan hastaneler var. Enazından illa ki yaptıracaksan robot yöntemiyle ameliyat eden hastanelerde yaptır. Ya da ufak ufak bel kaslarını güçlendirmenin yolunu ara. Annemi ilk bir hafta her gece acile ağrı kesici vurmaya götürdüm. Yani o halden bu hale geldi. Kendisi de 55 yaşında. Birkaç doktora gitmeni ve senin de bu konuda araştırma yapmanı tavsiye ederim. Ameliyattan son çağre olmadı. Tüm çözüm yollarını tükettikten sonra ameliyat olmanı tavsiye ederim.

10. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Basketbol sevdam yüzünden fıtık olduğumu sanıyorum tahminen 16 yaşında. 2 tane belimde fıtık vardı. Dediği gibi biri büyük biri küçük. Artık doktorlara güvenemez oldum, bir doktor senin daha yaşın erken biz 40 küsür yaşındaki kişilere bile daha erken diye ameliyat yapmıyoruz dediler, kimileri fizik tedavi önerdi. Psikolojim alt üst oldu eski arkadaşlarım takımlara devam ederken ben Ankara Tofaş Takımının genç kategorisine gitme fırsatını kaçırdım. Ve artık soğumud basketbol dan. Büyük olan fıtığım çok ilerlemişti. Kendi kendime düşündüm, böyle gidersem sinirlerim iyice harap olacaktı. Ameliyat oldum ve şu güzel yaşlarımın tadını çıkartıyorum. Eyer ameliyat olmasaydım eminim şu an bu kadar rahat olamazdım. Ayrıca dediği gibi ameliyattan sonra amerikan futbolu takımına girdim, siz tahmin edin artık halimi. O ağrıları çekerken bir gün BB sporu yapacağım hiç aklıma gelmezde hele ki amerikan futbolu oynuyacağım hiç aklıma gelmezdi.
    :)
    Belli bir müddet sonra insan ağrıya alışıyordu, bu konuda tecrübem var genç yaşımda. Ve artık ağrıyı hissetmiyorsun sadece hangi bacağına vuruyorsa ağrı o bacağın halsizleşiyor. Ameliyat olduktan sonra ağrının vurduğu ayak uyuşuyor resmen, yani ağrıya o kadar alışkanlıktan sonra vedi ediyorsun. Neyse bu konu iyicene uzuyor. Bu kadar uzamasına gerek yok. salvadore xp annenede geçmiş olsun, umarım ne hayırlısıysa o olur. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş