Bel fıtığı ve antreman sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Shadin tarafından 3 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Shadin

Shadin Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,
    birkac hafta once bel agrilarim nedeniyle doktora gittim,doktor bel fitigi baslangici olabilir dedi.
    once izometrik egzersizlerle bu problemi minimuma indirmeyi hedefledim agrilar geçti sayılır fakat sorun sırt ve bacak antremanlarıma hangi haraketleri koymam gerektiğinde kararsızım.
    squat ve deadliftten bi sure uzak duruyorum.
    bu dertten muzdarip olan arkadaşlar sırt ve bacak programlarını paylaşirlarsa sevinirim

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı derde sahibiz bel karın sırt ve kalça kaslarını guclendirirsen agrilari unutursun

3. Shadin

Shadin Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler fakat soruda
    bu gibi bi sorun sahibi iken sirt ve bacaj antremanım nasil olmali diye sormuştum
    teşekkürler yinede

4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Sırt normal enseye indiriş goguse indiris daha sonraki zamanlarda seated cable row bacak için çök kalk (ağırlıksız) bildigimiz squat çok çok çok faydalı 1 hafta düzenli yaparsan faydasını görürsün

5. cgtyxx

cgtyxx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede bel fıtığı var ve 2 noktada, herzaman sağolsun varlığını hissettiriyordu bende squat ve deadlift yapmıyordum sonra biraz araştırdım ve bu hareketleri kendimi zorlamadan yavaşça ağırlık arttırarak yaparsam faydalı olacağını düşündüm ve doğru dusunmusum ilk başta squat deadlift belki komik olcak ama 10 kiloyla yapıyordum ve şuan squat 60 kilo deadlift 50 kilo yapıyorum ve çok faydasını gördüm, artık eğilip kalkarken belimde acı olmuyor yani ben yavaş yavaş ağırlık arttırıp çok dikkatli yaparsan faydalı olcani düşünüyorum tabi daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilgi verecektir, iyi çalışmalar

maietnigri bunu beğendi.
  6. Shadin

Shadin Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler bu bana moral verdi :)

Sayfayı Paylaş