Bel Fıtığı Vücut geliştirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kemerken tarafından 8 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kemerken

kemerken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler öncelikle forumdakı bazı bel sakatlıklarını okudum ama bırde ben konu acmak ıstedım 1 yıl düzenli spor salonuna gıttım 64 kiloyla baslayıp 53 kıloya diyetle düştüm sonra diyetle vücudumun sıska olacagını düşünüp 71 kilo oldum vücudumun kas kütlesi sürekli artarken belımdekı uzun suredır devam eden agrıya dayanamayıp spora ara verdim 1.5 ay spor yapmadım agrılar azalmıyınca MR cektırdım ve belımde 3 dısk kayması oldugunu ogrendım omurılıgım eğrilmiş sımdı 1 haftadır fızık tedaviye gıdıyorum spora devam edemıyecegımı soyledıler 2 kg bıle kaldırmam sakıncalıymıs 17 yasındayım sporsuz düşünemiyorum yardımcı olursanız sevınırım...

2. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    bende çok benzer bir durumdayım sporu bıraktım 5-6 ay dinlendim sonra spor hekimine göründüm belli hareketleri yapmadığın sürece tekrar başlayabilirsin dedi şimdi bireysel antrenör buldum bir tane onunla görüşeceğim ve başlayacağım tekrar kesinlikle.geçmiş olsun şimdiden inşallah tekrar başlayabilirsin sende.

3. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Şuan yasin genç yanlış yapacağın bir hareket sonrasında kötü durumlar yaşanabilir. O yüzden doktorunun sözünü dinlemenin sana yararı olacaktır.
    Bende senin gibi suan fizik tedavi altindayim. Fıtık gerçekten can sıkıcı olsa da benim belki/belki spora gitme ihtimalim olabilir.
    AMA düzenli tedavi, düzenli hareketler yapmam lazım.
    Bende suan deli gibi tedavi sonrası gitmek istiyorum AMA
    Sağlık herseyden önemlidir kardeşim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. kemerken

kemerken Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tedavi bittikden sonra evde kendi antremanlarımla devam etsem bır sıkıntı olurmu sızce push up barfiks falan?

5. mertozaskinli

mertozaskinli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Herkese merhaba.Forumu uzun süredir takip ediyorum ancak yeni üye oldum sizlere sorunumu anlatıp bi çare bulmak için.Ben 2 yıldır amerikan futbolu oynuyorum ve vücut geliştirme yapıyorum.Temmuz ayında dead lift denen hareketi yanlış yada çok ağır girerek yada ikisinş aynı anda yapıp belime ciddi zarar verdim.Ancak çok umursamadım zorladım dedim ve antremanlarıma devam ettim.Son aylarda şiddeti git gide arttı ve doktora gittim.S1 bölgesinde fıtık çıktı.İzmir de yaşıyorum ve Levent Köstem adlı çok iyi bir spor hekimi ve ortopediste gittim.Bana herşeyi yasakladı futbol fitness koşu bile yasak.Burdan bana herhangi bi tavsiye öneri ne varsa bekliyorum.Spor hayatım bitti mi body bullding yapamayacak mıyım ? belim için ne yapmam gerekiyor? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum herkese iyi sporlar.

6. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Doktorunuza tekrar danışın fizik tedavi için bir konuşun. Benimde fıtık yüzünden tedavim devam ediyor eğer tedavi iyi biterse spora baslayabilirim.
    Geçmiş olsun nasıl bir ağrıdır iyi bilirim.

7. mertozaskinli

mertozaskinli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    çok teşekkür ederim peki mesela bench press,military press,kol hareketleri karın hareketleri hepsini yapabilecek miyim çünkü dedi ki doktor eskisi gibi ağır kaldırmak yok falan dşye o sadece bir müddetlik mi yoksa ömür boyu mu ?

8. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    bende beli cok zorladım bel 3 ay boyunca ağrıdı beli egzersizlerle güçlendirdim ve agrılar tamamen kayboldu ama ayakta duramıyorum sanki 3-4 saatten fazla ayakta kalınca belimden bacagıma dogru bi ağrı iniyor sızlatıyor acıdan başka birşey düşündürtmüyor 5 -6 ay kadar oldu bel sorunum 3 aydan sonra geçmeyen bel agrısında %100 aşırı bi problem vardır ama ben bi uzmandanda yardım almadım ilk önce belinizi güçlendirin işime gelmiyor uzmana gitmek sporu bırakalı bayada oldu

9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    eğer beldeki sorun karın ve bel kaslarını çalışçak derecede engellemiyorsa tavsiyem ters mekik ve çeşitli statik hareketlerle bel kaslarını ve karın kaslarını olabildğince güçlendirmek çok hafif ağırlıklarla tamamen nizami deadlift yapmak çünkü gövde bölgesindeki kaslar ne kadar güçlü olursa o kadar yükü omurganın üstünden alıp omurganın rahatlamasına yardım eder.
    Aslında bunu spora başlayınca yapmak lazım ama genelde bilinçsizlik kimsenin uyarmaması hep olayı buralara getiriyor aynı sorunları bende yaşadım ne zaman problem oluşuyor ondan sonra insan bilincine varılıyor ama tabi ondan sonra düzeltmesi de zor oluyor.

aseraser123 bunu beğendi.
  10. aseraser123

aseraser123 Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    sonuna kadar haklısın

11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    Bende de bel Fıtığı Başlangıcı vardı doktora kalsaydım sporu bırak dedi asla bırakmadım bırakmam da ve yıllardır antrenmanlarına devam ederek tabii ki cok dikkatli bir şekilde çalışarak daha da kuvvetlendi belim

Kontrol35 bunu beğendi.
  12. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Ayrıntı burada işte. Evet belki gidilebilir ama yine de yapılması gereken en önemli şey; DİKKAT ETMEK.
    Ters bir hareket istenmeyen sorunlara yol açabilir.

dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    Aynen dikkatli çalışıldığı sürece sorun yok benim en büyük korkum sporda deadlift yapamamaktı çünkü bacakta olmazsa olmazıdır dikkatli çalışarak belimi gayet iyi bir duruma getirdim

Kontrol35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş