Bel Fıtığı başlangıcı :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Şerif Sevinç tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Şerif Sevinç

Şerif Sevinç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar benim yaşım 16 ve yaklaşık 1 senedir bu sporu yapıyorum 6 ay önce belimde ağrı olmaya başladı ilk başta umursamadım ve doktora gitmedim sonra gittiğimde film çekti ve omurgan kaymış dedi ara felan verdim.Sonra tekrar 1-2 spora devam ettim ve gene doktora gittim emar çekti ve bel fıtığı başlangıcı var dedi.3 ay ara vermemi söyledi ve daha sonra tekrar bakalım dedi.Body hocama sordum oda bırakırsan daha kötü olur devam etmelisin dedi ne yapmalıyım acaba ben?

emar şu şekilde

Lomber aks düzleşmiştir.
    L4-5 düzeyinde santral protrüde heniasyon izlenmiştir.Epidural mesafe anteriordan oblitedir.Lateral resesler obliteredir.

L5-S1 düzeyinde diffüz bulging zemininde minimal santral protrüzyon mevcuttur.

Eğer gerekirse devamınıda yazayım

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
  2. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    l4 l5 omurga lobunda yanlardan ve ön tarafa doğru çıkan bir fıtığın var l4 l5 indeki sorunun önemli.
    l5 s1 deki disc bulging dediğimiz fıtıklaşmamış yastıkta herhangi bir yırtık yok jel içerde lakin dşarı taşma olduğu için minör bi dura basın var.

Spor hekimine gitmen lazım veya sporcular ile çalışan bir ortapediste.
    l4 l5 teki sorunun nasıl emarını görmek lazım.Scan edip bana özel msj ile ulaştır , seni yönlendiririm .Spor hocanın dediği şey doğru ama son sözleri hekimlerimiz söler ve beraber çalışılır.Yaşın çok geç nasıl becerdin bunu çok enterasan

Sayfayı Paylaş