bel fıtığı başlagıcı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve switch tarafından 19 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. switch

switch Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu bel ağrısı beni mahvetti arkadaşlar.Muayene oldum bel fıtığı başlangıcı ve kas düzleşmesi var dedi doktor.Bel ağrım sırtıma kadar atıyor.Ve otururken çok kötü oluyorm.Mekik çekemiyorum.Bench press yaparken 70 çıkınca belim kırılcak gibi oluyor.Ve sonraki gün çok kötü bel ağrısı ile uzun süre kıvranıyorum.Bu bel ağrısından şikayeti olan ve çözüm bulan kişiler varmı aramızda

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    daha once benımde basıma gelmişti.fizik tedaviye sevk edildim ama gelenlerin yaş ortalamasını gorunce doktorun kapısının onunden kaçtım.bu tedavıyı bende yapabilirim diye dusundum ve oncelıklı olarak yatma yerımı arastırdım.bu ayarlamalar bıttıkten sonrada vucut agırlıgı ile o bolgeyı nasıl kuvvetlendırecegımı hesapladım.yıllardır o agrıyı hıssetmem.

3. hoyrat38

hoyrat38 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Öncelikle geçmiş olsun switch.Ben de bel ağrısından şikayetçiyim neredeyse 3 hafta oldu 2.haftamda belimdeki ağrı geçer gibi olsa da şimdi yeniden beşlıyor gibi.(Dinlenmeme rağmen)Bence sen doktorun dediklerine kulak ver.Belimizin önemini maalesef ağrıttıktan sonra anlıyoruz.Kemer kullanımı da önemliymiş.Uzunca bir süre ara ver vücut geliştirmeye.Ağrıların geçince doktorunun verdiği hareketleri yaparsan iyi olur.Zaten o hareketlerin de başlangıç,orta,ileri düzey gibi seviyeleri var.Bel ağrısı için yüzmeyi de öneriyorlar.
    Sen nasıl sakatlandın?hangi harekette?Bizlere önerin nedir?Tekrar geçmiş olsun.

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    geçmiş olsun.....

ağır egzersizlerden ve kilolardan uzak dur. fizik tedaviye mutlaka uğra en azından egzersizleri öğrenirsin ve en önemlisi yüzme. yüzebiliyorsan ve yüzebileceğin bir yer varsa yüz derim. yüzmek sırt kaslarını iyi çalıştırır ve güçlendirir. en iyi tedavi bu. zorlamazda. geçmiş olsun......

Sayfayı Paylaş