bel-boyun fıtığı ve menisküsle nasıl bir salon programı uygulanmalı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve garageflower tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. garageflower

garageflower Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba.
    Forumda yeniyim konuyu doğru yere mi açtım bilemiyorum ama bütün sorularımı kapsayan bir bölüm bulamadım. Derdim başlıktan da anlaşılacağı gibi bel,boyun fıtığı ve menisküs. Öncesinde evimdeki koşu bandında yürüyüş, interval koşular ve diyetle oldukça güzel kilo vermiş ve olmam gereken kiloyu yakalamıştım fakat fıtık herşeyi mahvetti. 1 ay boyunca fizik tedavi aldım ve bir spor salonuna yazılıp yüzmeye başladım. Şu an bel fıtığı şikayetlerim oldukça azaldı ancak menisküste hafif bir azalma var.Boyum 1.62, ve 59 kilo bir bayanım şu an. Ulaşmak istediğim kilo 52. En büyük şikayetlerim bacak içlerimin, kollarımın gevşekliği ve bel, basen, karın bölgesindeki yağlanma.Tabi sadece kilo vermek değil kaslarımı ve omurgamı da güçlendirmek amacım. Spor salonunda rahatsızlıklarımı ve sorunlu bölgelerimi dikkate alarak bir program hazırladılar ancak bazılarının bu sorunlarıma iyi geleceği konusunda şüpheliyim. Aşağıya programımı yazıyorum umarım siz bu işe yıllarını vermiş uzman kişiler bana düzeltmem veya eklemem gereken hareketler konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Isınma:
    Elliptical 10dk.

One leg extension- 3x15 sol bacak,1x15 sağ bacak, 1x15 double

one leg curl- uygulama yukardakinin aynısı

abductor/ in-out 3x20 süper set

lat pulldown 3 set. 12. 10 .8 tekrar ( her set ağırlıklar arttırılacak)

shoulder press - 3 set 12. 10. 8 tekrar lat pulldownla super set olarak yapılacak

low row- 3 set 12. 10. 8 tekrar ( her set ağırlıklar arttırılacak)

back extension - 4x20 ( her set ağırlık arttırılacak)

chest press- 3 set 12. 10 . 8 tekrar

Pectoral- 3 set 12. 10. 8 tekrar ( chest pressle süper set olarak yapılacak)

rope pushdown- 3 set 12. 10. 8 tekrar

Cable curl- 3 set 12.10.8 tekrar (rope pusshdown ile super set )

Head up crunch 4x20

Knee up crunch- 4x20

Lat side crunch- 4x20

Programım bu. Umarım yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş