Bel bolgesi icin calisma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KribDis tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KribDis

KribDis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaslar, ben hollandadan katiliyorum araniza turkce dilim biraz kotudur hatam olursa simdiden ozurdilerim.Neyse ben 1 haftadir vucut gelistiriyorum ve youtubeda p90x denilen bisey var onlara bakarak yapiyorum.Her yerim gittikce gelisiyor basta agrilarim oldu ama ben kafaya takmadim gerci simdi bile agriyor ama dedigim gibi pek umursamiyorum ve bu aci gunden gune azaliyor.Vucut gelistirmeye yeni basladim dedim ama tabi bos bos oturmadik kucuklugumden beri yuzme olsun futbol olsun bu tur sporlari hep yaptim.Son 2 senedir hic bi spor yapmadim normal yasadim buda hic iyi olmadi tabi 95 kilo oldum 2 sene once 80 kiloydum 15 kilo aldim yani.Simdi bu kilolari veriyorum kas yaparak.Biraz fazla uzattim galiba benim bi sorum olcakti.

Bel icin ne tur bi egzersiz yada nedenir bilmiyorum antreman onerirsiniz.Benim bel bolgesi biraz yaglidir bundan nefret ediyorum vucut tipimi dogru gostermiyorda.Ordaki yaglarin gitmesini istiyorum evde yapabilicegim bisey olsun.Boyum 183 cm, kilo 95 yasim 19.

Simdiden tesekkur ederim yorumlariniz icin

Saygilar,

2. KribDis

KribDis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada forumu hep arastiriyorum daha yeni bi baslik okudum ve sixpackin gorulmesi icin kosmamiz gerekiyormus.Sixpack icin illa kosmamiz mi gerekiyor eger oyleyse ben haftada kac kere ve kac km kosmaliyim?.

Normalde kilo vermek icin kosuyorum suan kosudan geldim mesela ve 1-2 km kostum normal tempoda en son turuda hizli olarak bitiriyorum.Ama sixpack icin kosmadim hic sadece kilo vermek icin kosuyorum.

Son sorum belki sacma gelebilir ama sormadan edemicem.Ben cikolatayi cok severim resmen bagimlisi olmustum her turlu cesidini alir yerdim.Ekmege surulenden tutun snicker,mars vb bunlari hep yerdim ama hepsini biraktim.Yinede bazen dayanamiyorum gunde 1 tane kucuk snicker(parmak kadar olanindan) yesem kilo alirmiyim yada hic bulasma mi dersiniz ?

3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    forumu iyice araştırmalısın...

karın ile ilgili egzersizlere bu linkten ulaşabilirsin

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html

şunu unutma ki bölgesel yağ yakımı diye bişey yoktur, yağ yakmak için kardiyo (koşu- bisiklet) yapmalısın...

six-pack lerin görünmesini istiyorsan yağ oranını düşürmelisin (%12 veya altına)

adonis_yağı ve vanesy bunu beğendi.
  4. KribDis

KribDis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Link icin tesekkur ederim gercekten cok iyi hareket bunlar daha demin denedim karnim yandi ter icinde kaldi ama cok agridi normalde bu kadar agrimadi hic.Her hareketi 20 kere yaptim fazla mi geldi acaba diyorum bi yandan ?

Ben hergun kas icin calissambench_O bi sorun olur mu ?

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    kas yapmak için her gün antrenman yapılmaz;

"kaslar dinlenme esnasında gelişirler" bu vücut geliştirmenin değişmez bir kuralıdır...
    yeni başlamış birisi için bir gün antrenman bir gün dinlenme şeklinde yapılması daha uygundur...

o hareketleri yaparken karnının yanması kasların çalıştığı içindir, daha önce de söylediğim gibi bölgesel yağ yakımı yoktur, yani yaptığın mekik hareketlerinin bel bölgendeki yağları eritmesi diye bir şey söz konusu değildir...

karın için bütün hareketleri de yapmanıza gerek yok, oradan seçeceğiniz 3 veya 4 hareketi 15-20 tekrardan 3 set olmak üzere uygulamanız sizin için yeterli olacaktır (ancak her gün değil gün aşırı...)

6. KribDis

KribDis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardimin icin tesekkur ederim aycan1903 1 haftadir hep kas yaptim hemde sabah ve aksam olarak.Ama bayaga degistim ust gobegim indi biraz ve diyette yapiyorum bu arada.Demekki kaslarin dinlenmesi gerekiyor bunu bilmiyordun soyledigin iyi oldu bundan sonra 1 gun kas yapcam 1 gun dinlencem tekrar tesekkur ederim dun bi resim cekindim onu sakliyorum 3 hafta sonra yine bi resim cekcem aradaki farka bakcam belki burayada eklerim.

Sayfayı Paylaş