bel bel bel başka bişi yok....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve @buddy tarafından 6 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. @buddy

@buddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, aslında bu sporda pek yeni sayılmam ama bu bölümde sormayı uygun gördüm.
    1 sene önce vg. başladım, 2,5 ay yapıp, 3 kaburgam kırıldığı için bırakmak zorunda kaldım.
    son 6 aydır hiç bırakmadan devam etmekteyim.
    kaburgam kırıkken yatmaktan çok fazla kilo aldım.
    boyum 184 ve 91 kiloya kadar çıktım. bel kalınlığım 91 cm'i buldu.
    6 ay sıkı bi antremen ve sağlam bi beslenme ile kas kazanarak ve yağ yakarak 78 kiloya düştüm, belimde 80 cm'e indi.
    (diyetisyene gittim, L-carnitine, amino asit ve her sabah 1 tatlı kaşığı "tahin" kullandım)
    diyetisyene gittiğim süre boyunca her ay tartıp, her ay yağ oranı ölçümü yaptırdılar. ilk başladığımda yağ oranım %26 idi şimdi %9. bunun sınırı % 6 imiş. bende bu sınıra kadar düşmek istiyorum.
    belimin 78-79 cm olmasını istiyorum. 2 gün sonra 6 ayım bitecek ama son 1 ay hiç bi gelişme sağlayamadım.
    sizce incelmesi durdumu???
    haftanın 3 günü normal antreman - 6 günü cardio çalışması yapıyordum acaba artık değiştirsem mi???
    bi tavsiyeniz varmı?
    ölçülerim : boy : 184
    kilo: 78
    göğüs: 112-113 arası değişiyor...
    omuz : 131-132 arası değişiyor...
    kol : 38-39 arası değişiyor...
    bel : 80 son 1 aydır hiç değişmiyor...

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yağ oranı % 10 lara çekilince yağ yakımı bir hayli yavaşlıyor. Bu seviyeden sonra istikrarı kaybetmeyip biraz zamana yaymayı hedeflemek daha uygun olur kanısındayım.

3. @buddy

@buddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yaa dediğin doğru baya yavaşlama oldu ama bu yavaşlama benim psikolojik olarak kendimi yıpratmama neden oluyor...
    sınırlarımın bunlardan ibaret olmadığını biliyorum ama "tamam bundan sonrası olmaz", "bu kadarmış", "bundan ileri gidemezdin" diyen biri var sanki içimde... sürekli konuşarak hevesimi kırıyor...

4. latisumus

latisumus Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15 günlük kullanımla gözle görülür bi değişme olmaz. ve amino asit ölçü vermemek için kullanılıyor. kısa sürede bu spordan bişi bekleme bence

5. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    diyet programını yazarmısın arkadaşım.
    takdire değer bişi 26 dan 9 a çekmen yağ oranını

6. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    evet bencede muhteşem diyet programını yazsanda bi görsek.

7. latisumus

latisumus Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diet programını kim yazacak anlamadım

8. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    yazdıklarını okuyunca kusura bakma da dalga geçiyormuşsun gibime geldi. sen 91 den tut 78 kg ye düş, % 26 lık yağ oranında % 9 a düş (ki bu durumda oldukça define bir görüntü sergilemen gerekir) sonra belim 80'e düştü ama ben 79-78 olmasını istiyorum de. ben senin resimlerini çok merak ettim. acaba imkanın varsa yeni resimlerini koyabilirmisin? tabi eski resimler varsa onları da koyarsan bu konuda muzdarip olan arkadaşlara süper bir örnek ve moral olacağın kanaatindeyim.

9. @buddy

@buddy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sana cevap yazmayacaktım (uslubuna dikkat et...) ama neyse...
    1.si = ben bu sporu 15 gündür yapmıyorum ki 15 günlük bi çalışma için değişim neden olmuyor diye yardım isteyeyim...
    2.si = dikkatli okusaydın 6 aydır vg yaptığımı ve 6 aydır hiç kesintisiz amino asit ve L-carnitine kullandığımı anlardın.
    3.sü = amino asiti sadece yağ yakarken kas kaybına uğramayayım diye içiyordum.
    4.sü = uslubuna dikkat et...

arkadaşlar diyetim herkesin kaldırabileceği bir diyet değil, çoğu zaman benim bile tansiyonum düşüyordu. yazmak pek doğru olurmu olmazmı bilmiyorum ama yarın sizlerle paylaşırım.

bu arada benim bu spora tekrar başlama "pump forever" ın fotoları neden olmuştu. resimlerimi ekleyecektim zaten, bana olduğu gibi belki benim fotolarımda birilerinede örnek olmuş olur.
    bide resim konusuna gelmişken ve açıkça söylemek gerekirse, siz nasıl hayal ettiniz bilemiyorum ama "offf süper define bi vucud" denilecek kadar hacimli bi vucuda sahip değilim, bu sporu 6 ay yapan birinin vucudu nasılsa öyleyim.sadece yağsız, atletik bi vucut...

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2007
  10. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evet buddy çok iyi bir gelişme bence define açısından senin ilacının zaman olduğunu dusunuyorum.80 cm bel çok iyi sınırların bukadar da olabilir.Ama çalısmaya devam ve zamanla olacaktır eminim

Sayfayı Paylaş