Bel Bölgesindeki yağlar

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 007EMRE tarafından 3 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar
    Yaşım 17 boyum 183 kilom 79.Bel bölgemde az da olsa yağ var tam düz inmiyo yani.Bu sporu 8-9 haftadır yapıyorum.Whey ve Aminoasit kullanıyorum.Beslenmemede çok dikkat ediyorum.Şeker ve şeker içeren ürünleri tamamen çıkarttım hayatımdan hiç dokunmuyorum ve istemiyorum bile.Sadece iyi yağlar ve protein ağırlıklı besleniyorum.Ancak antrenman öncesi ve sonrası için sadece bi miktar kom
    pleks karb.alımı yapıyorum.Gün içinde abartmadan fındık,fıstık,badem ve az miktarda siyah kuru üzüm tüketirim.Yumurtaların öyle sarısını ayırmak gibi bir huyum yoktur.Yemeklerinde öyle yağsız olmasına o kadarda dikkat etmem ancak zeytin yağ ve tereyağ harici ise dikkat ederim.Yağ yiyorum dedim ancak dengeli şekilde.Bide vücudun su tutması iyi bir şeymi yoksa kötümü.Kötü ise nasıl engelleriz su tutumunu ? Neyse bu şekilde beslenmeye devam edersem,bel bölgem incelip üst taraftan üçgen olmaya başlarmıyım çok merak ediyorum eğer bu şekilde olmaz ise nasıl başarırım bunu şimdiden teşekkür ederim.

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle 17 yaşındasın bu yaşlarda öğreneceğin doğru beslenme seni ilelebet mutlu bir insan olarak yaşamanı sağlar.

Prefrontal korteks 22 yaşına kadar gelişebiliyor.

Dolayısıyla şu an ne öğretirsen yarın onları yaşarsın.

Su tutulmasının birinci sebebi tuz.

ikinci sebebi gluten içeren gıdalar (bir çok karbohidrat kaynağı)

üçüncü sebeb besin allerjileri.

4. sebeb yeterli oranda su içmemek.

5. Yürüyüş ve kardio egzersizlerini yeterince yapmamak güneş ışınlarını yeterince alamamak

yani gördüğün gibi çok sebebi var.

Önce glüten içeren gıdaları ve tuzu azaltmakla başla ve su içmeyi arttir. Günde 2-2.5 litreye kadar çık.

Beslenmedede yağlardan hiç korkma karbohidratlardan çok korkmalısın. Mümkünse yumurtayı arttir ve kırmızı et ye. Asla acıkmadanda yemek yeme. Gerçekten çok aç hissetiğinde yemek ye. Yemek yemen gerektiğinde beynin seni uyarıyor.

Bağırsakların için bol bol lifli sebze ye. Böylece açlık hissinin ikinci etabınıda tamamlamış olursun. Birinci etap insan miğdesinden doyar ve yağ protein kaynakları insanı doyurur.

yağlar beynine doyma sinyali gönderir. bunun icin asla yağsız beslenmemelisin yoksa daha çok yağlanabilirsin.

bol bol yürüyüş yapacaksın açık havada ve güneşli havada mumkunse. 15-20 km mesafeler.

salonda bileşik hareketlere yöneleceksin öğretmiyorlarsa hocalarından öğretmelerini isteyeceksin. Kendi vücudunun kaldırabileceği kadar yükler altına gireceksin.

gücünün yüzde 50-60 ı ile 10-15 tekrarlar arasında çalış ve bileşik hareket ağirlikli olsun.

Mumkunse kendi vücut ağirlinlada çalış hemde bol bol.

Son düzenleme: 3 Aralık 2010
    007EMRE bunu beğendi.
  3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu dediklerinizi uygularsam bel çevresi incelirmi ?

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    incelmemesi için hiç bir sebeb yok. Sadece üşengeçliği bırakacaksın. Erken uyuyacak erken kalkacaksın.

Yağ yakmak için sabahları yürüyeceksin erken saatlerde ve öğlene kadar karbohidratlı bir kahvaltı yapmamalısın. Uzun zaman yürüdükten sonra 8-10 km.

az yağlı ve karbohidratsız bir öğün yapacaksın. Öğlene kadar şeker yada karbohidrat yok.

Tüketeceğin karbohidratlar çok özenle seçilmiş ve çok yavaş salınımlı olmalı.

Altı yedi öğün yapma.

Mümkünse 3 öğün yap.

İdmanlarını geç saatte yapma hormonal düzeni yakala.

salon çalışmalarını sert ve 30-45 dakikadan yüksek tutma.

tolga_01 ve mono bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş