Bel Ağrısı , Sakatlığı gibi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ArdaFit tarafından 5 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese merhaba , geçen ay 5x5 antrenmanına başladım ve çok fazla yanlış yaptım. İlk yanlışım güncel kilolarıma programa başlamaktı , ikincisi haftada 6 gün antrenman yapmaktı 3 gün gidip 1 gün ara vererek , son hatamda sanmıyorum ama formda belki ufak tefek bele çok yük binecek şekilde çalışmışımdır ama genel olarak sanırım belimi çok zorlayıp dinlenmesine izin vermedim. Şuanda sıkıntı yaratıyor mesela insanın omuzlarında kulunç olur ya benim bel çevremde var böyle kendim elimle masaj yapmaya çalışıyorum belki iyi gelir diye içinden böyle tak tak çatur çutur sesler geliyor.
    Yani ne yapmam gerektiğini bilmiyorum özel bir tedavisi varmı , bele sıkıntı yaratabilecek squat , deadlift , barbell row gibi hareketlere ara mı veremeliyim. Mesela dün sırt antrenmanım vardı deaflift yapmaktan çekinmedim ama ağırlıgı azalttım 3x15 yaptım antrenman esnasında ve gece ağrı oldu ama şuan bir sıkıntı yok çok şükür. Neyse kısacası sizce ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim ?

2. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    +++++++++++++++

3. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz ara ver spora 1 hafta kadar ve doktora görün.

4. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler tavsiye için bakalım şuanlık bir agrı yok antrenmanda hareketleri çıkarmıycam fakat vücudumun gösterdiği tepkiyye göre hareket edicem umarım sıkıntı yaşamam.

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    overtraining dediğimiz olay bu aslında. programı değiştirip yapacaksan hiç bulaşma bence. hangi 5x5 program 6 gün yapılıyor hiç duymadım. artı olarak squat'ı smith makinesinde yapıyorsan o da bel ağrısına sebep olabilir.

freeletics bunu beğendi.
  6. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yok zaten tamamen kendi hatamdan kaynaklı bir durum oldugunun farkındayım ve evet yazın gittigim spor salonunda squat rack yoktu bide sm de yapmak zorunda kalmıştım. Yani siz ne öneriyorsunuz bu tarz hareketlerde ağrı yaşarsam üstünemi gideyim dinlendiriyimmi vücudu , siz bu durumda olsanız napardınız kısaca Pink Zeppelin ?

7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    dinlenmen lazım 4-5 gün en azından. 5x5'lerde zaten deload olur yani dinlenmen gerekir belirlenen sürede. bence bırak smith makinesinde yapmayı , hiç yapma daha iyi. boş yere omurgana zarar verme.

8. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten şuan tekrardan rack olan salondayım , dediğiniz gibi biraz dinlendireyim vücudu.

Sayfayı Paylaş