BEL İNCELTEYİM DERKEN KALINLAŞTIRMAK.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alamary tarafından 16 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Alamary

Alamary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben belindeki gitsin kalcamdaki kalsin demiyorumm.sorum yanlis anlasildi sanirim.bakin yagi verdim yağ oranimi ayarladim diyelim.Hangi hareketleri yaparsam belini kalinlastirmis olurum ne gibi yanlislar bunlari öğrenmek istiyorum.

2. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Zaten size degildi yazdiklarim;kisi istedigi yerden bolgesel yag yakar diyen arkadasimizaydi.

Soruya gelecek olursak;
    Uygun yag oranina geldikten sonra bunu korursaniz ve kemik yapinizda zaten kalin degilse bel bolgeniz kalinlasmaz

Zira;bel bolgesinde yag yoksa kas liflerinin buyumesi ancak o bolgeyi kalinlastirir,o bolge de kas liflerinin cok az yogunlukta oldugu bir bolgedir,zaten o bolgedeki lifleri uyarip buyutmek de kolay birsey degil

Duzenli agirlik calisarak; bacak ve kalca kaslarini forma sokar kismen de sirt kaslariniz da biraz dirilesme elde ederseniz ,beliniz de oldugundan cok ince gorulebilir.

Bel kalinlasmasi ile ilgili yapacaginiz tek hata orada yag hucrelerinin birikmesine izin vermek olur..

etsote77 bunu beğendi.
  3. Berna Karaduman

Berna Karaduman Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Sanirim kalcayla ikisini ayni anda götürmek zor olan sey:-((

4. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Aslinda zor degil;
    Dogru antreman ve dogru beslenme ile bel incelirken kalcadaki kaslari buyutmek biraz zaman alsa da cok zor degil

Sguat,lunge,leg deadlift,leg curl gibi hareketlerde kaslari zorlayici agirliklarla sert antremanlar yapip gunluk protein alimini da arttirmak istediginiz sonuca ulastirir..

etsote77 ve Berna Karaduman bunu beğendi.
  5. Alamary

Alamary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için çok ama çok teşekkür ediyorum:) Şimdi rahatladım çok sağ olun.

6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Belinizi kalinlastiran hareketler yan bel kaslarinizi hipertrofi olusturacak kadar agirlikla calistiginiz hareketlerdir. Yani bel hareketlerini yuksek agirlikla calismayin kalinlasmasini istemiyorsaniz. Konu disi olarak bölgede yag yakimini tartışmaya gerek yok artik ister 10 yil tecruben olsun ister yeni baslayalim. Bir insanin genetik kodlarinda yazildigi sirada isleyecektir yag yakim prosesleri. Bir insanin bacaklari cok ince olsun beli yagli olsun. Eger dna sinda hala bacaktaysa sira diyet yaptığında bacaktan gidecektir. Bölgesel yag yakimi yoktur bölgesel toparlama vardir. Cesitli hareketlerde oradaki kaslar arttirilip daha derli toplu durması saglanir yaglarin ve fakat yaglar durur.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Alamary

Alamary Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim :)

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    @Alamary teşekkür etmek için "Beğen" butonunu kullanınız.

9. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar benim bölgesel yağdan kastım hanımefendiye yönelikti siz bence soruyu ve verilen cevabı iyi okumalısınız orda sorulan sadece bel di sadece bel olunca bu bölgesel olmuş oluyor algıda bir problem var sanırım bölgeselden kasıt noktasal yağ azalmasıdır ben hanımefendiye yönelik olarak yorumlamıştım yani yanlış okumazsanız sevinirim

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hanımefendinin diğer insanlardan farklı bir fizyolojisinin olduğunu mu anlatmaya çalışıyorsun? Evet, konuşulanın sadece bel bölgesi olduğunu ve bölgesel olduğunu anladık ve böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledik. Bizim tarafımızda algıda bir problem yok. Bu problem senin tarafında yaşanıyor. Ama şimdi sen bambaşka bir boyuta taşıdın olayı; bölgeselden noktasala kadar götürdün. Bu fitness dünyasında yeni bir akıma öncülük edebilir.

stefan35 ve Dynamo bunu beğendi.
  11. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Belimi inceltebilir miyim diye sormuş başka yerlerimde yağ yok muhabbeti gibisinden bende bölgesel olarak çalışma sonucunda bunlara ulaşılabilir dedim bunda hiçbir sakınca yok dostum ki yapılabilir de bölgesel yağ yakımının olmadığını bende biliyorum bunun fitness yapanalar arasında ki adı noktasal yağ yakımıdır ben bunu kendi salonumdaki öğrencilerime de öneriyorum her ne kadar yardımcı antrenör olsamda ben bana öğretileni savundum iyi okursanız sevinirim yanlış anlaşılıyor

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Noktasal yağ yakimini bende ilk defa duydum. Demek istediğini anladim senin ama yanlis ifade ettin kendini. Bir insan istedigi kadar bolgesel calissin(bel hareketleri yapsin) eger DNA sinda hedef yag deposu bacaklardaysa bacaklar incelir. Eger karindaysa beli incelir ama belin incelmesi bolgesel veya "noktasal" yag yakimi oldugunu göstermez.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Dizzzy

Dizzzy Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Geninde yoksa zaten hiçbirşekilde olmaz ki zaten benim bölgeselden kastım tekrardan söylüyorum belinin olduğu yer yani bölgesel yağ yakımı olduğunu falan iddia etmedim sadece kişiye yönelik yorum yaptım bunun okulunu da okudum yani araştırırsanız noktasal yağ yakımı vardır teşekkürler anladığınız için :)

14. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Servet hocam, yağ hücrelerine bir seferlik büyümesine izin verirsek yani yağlanırsak, sonradan yağ yaktığımızda o hücreler hiç ilk günkü gibi olmuyor mu ?

Sayfayı Paylaş