Bel çevresi hakkında sorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xlygan tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bugün hocam bana yeni program yazdı ve ölçülerimi aldı ama ben yağ oranımdan şikayetçi biriyim ben tam olarak bel çevresinden dolandırrarak yani bel çevresindeki yağlarıda alıp ölçüm yaptığımda 95cm falan çıkıyor ama hocam sanki biraz üst kısımdan ve bel çevresini almadan aptı 81cm çıktı yani hangi ölçüm doğru?Benim yaptığım mı hocanın mı:S?

Bel Ölçüsü: Mide dolu değilken ve içeriye çekilmeden, ciğerlere hava doldurmadan, normal duruş pozisyonunda, mezro tamamiyle bel çevresinden geçirilmek suretiyle alınır.

Konudaki tanıma da gözattım ama...?

2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Güncel......

3. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    14 cm bi oynama olmuş, konuda ki tanımda da dediği gibi 'bel çevresinden geçirilerek alınan ölçüdür' bence senin kendi ölçümün nizami.

4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    aslında boy 1.81 kilo 76 ama yağ oranım %27 lerde geziyor baya kilo verdim ama bel çevresi gitmiyor gitmiyor gitmiyor :mad:

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yağ oranınız gerçekten %27 ise zaten bel çevresinde problem yaşamanız normal.

6. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    merhabalar , bel çevresi bb ile kalınlaşırmı. yani bel ve karın bölgesindeki kas oranı artar ise bel ölçüsü maksimum ne kadar artar, yada dahamı ince görünürüz. benim şu anda bedenim 40-42 olarak değişiklik gösteriyor. %15 lik yağ oranım var. bu oranı düşürünce bedenim düşer ama kas oranım arttıkça kalınlaşırmı. saygılar.

7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    xlygan boyuna göre kilon oldukça az ama %27 yağ oranıda azımsanmayacak bir rakam.muhtememeln kendi aldığın ölçü doğrudur.

temogra bel yapılan hareketler ile kalınlaşır.oblik çalıştırmak,ters mekikler,deadlift beli kalınlaştırır.tabiki bu kalınlaşma yağ değil kasların getirdiği bir kalınlaşma oalcağından duruşuda farklı olur.

8. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul

şunu diyebiliriz ozman. bu hareketler ile çalışınca beden ölçümüzde artar. bu da demek oluyorki, kalınlaştıkca pantolonlarımızı devamlı değiştireceğiz. :) tşk.a32

Sayfayı Paylaş