Bel Çevirme Hareketinde Dalak Şişmesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lordofweight tarafından 17 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lordofweight

lordofweight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım ve yeni başladım bu spora.
    hepimizin bildiği şu omuzlar sabit bel çevirme hareketini her idmanda 5 dkka yapıyorum ama 5. dakkaya yaklaştığımda bi dalak şişmesi ve cigerde bi sıkışma hissediyorum. Tahmin edileceği gibi çok rahatsız edici bi problem.. Bnun sebebinin nefes alıp vermemdeki hata olduğunu düşünüyorum sizce bu hareketi yaparken nefesi nasıl alıp vermeliyim..:confused:

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    nefes her harekette düzenli alınıp verilmeli sopa çevirme hareketindede bir tarafa dönünce al diğer tarafa dönünce ver.

5dk boyunca o hareketi yapmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum sonucda bölgesel zayıflayamazsın kardiodan sonra karın egzersizi ve yanlar ıcınde hareketler yaparsan yeterlı olur 5 dk boyunca onu yapmanın pek bir etkisi olucagını ben düşünmuyorum aksini söyleyen varsa nedenini öğrenmek isterim.

3. Selo68

Selo68 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim hoca onu 15 dk yaptırıyordu . O dalak şişmesi omuzlarını sabit tutamıyosan ondan olabilir. Ben o haraketin faydasını gordum yan yağları yakmada yardımcı oldu

lordofweight bunu beğendi.
  4. lordofweight

lordofweight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bende görüyorum faydasını.. aslında omuzlarıma baya dikkat ediyorum ama bilemicem. aynı hareketi şimdi oturarak yapıyorum.. oturduğm platformu çeviriyorum artık dalak şişmesi yaşamıyorum.. teşekkür ederm herkese

5. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    biraz daha yavaş yapabilirsin. sakin ve düzenli nefes almaya çalış. duruşuna dikkat et ve kendini rahat hissettiğin tempoyu bulana kadar yavaşla.

Sayfayı Paylaş