Bekci`nin Resimli Yag Yakim Günlügü!!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Bekci tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    walla ben 22 sinden sonra 4 hafta tatildeyim,bu arada vücudumda tatil yapicak:)yormucam vücudumu dinlenmeye alip ekim basinda full enerjik baslicam.Bu arada sen yagdan felan bahsediyosunda vücut ölcülerin ne?boy kilo ve bel cevresi?
    o kalori sayarina cok güvenme derim,ne kadar hareketli olursa olsun 40 dakikada 1200 kalori cok fazla.yani kiyaslama yapiyorum saatte 16 km hizla kosmak ki bu neredeyse depar atmak gibi bisiy yarim saatte 800 kalori yakabiliyorsun.

2. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kardsm ben bel fln ölçmedm hıc takımda olcuolardı oda unuttm gıttı uzun zzaman oldu..yag oranım %16 idi smdı %15

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bugün süper bir gün,ölçümler yapıldı ve çok mutlu oldum :)
    Bugün itibariyle kilo 89.7 ye gerilemiş yani geçen haftaya nazaran 1 kiloluk eksilme var.uzun süreden sonra ilk defa 90 kilonun altına düşmek mutlu etti.
    Bel bölgesinden 1 cm lik bir incelme var 89 cm.geçen hafta 90 dı bunlar mutluluk verici sonuçlar.Aynalar bu verileri tastikler nitelikte.
    Diğerölçülerde hiç bir değişiklik yok yani kas kaybım yok diyebilirim.kol göğüs omuz ölçüleri aynı sadece bacakda 1 cm oynamalar oluyor oda ölçümden olabilir.Evet bugün mutlu bir gün.Bu sonuçların ardından yıkıcı bir göğüs biceps antremmanı iyi gitti. :)
    Böylece 6 haftayı bitirip son 3 haftaya girmiş bulunmaktayım.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kardio Zamani:):)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:26 ----------

Birazda beslenmemize bir göz atalim bakalim bugün neler yemisiz.gece calistigim icin yemek saatleri biraz ters gelebilir.Tika basa semire semire yiyerek bitiremedigim 1800 kalorilik bugünki diyetim.

öglen 13.00 Kalkis ve antremman hazirliklari

yarim elma 36 kalori
    1 servis BCAA 15 kalori
    1servis amino 20 Kalori
    1 servis no xplode 52 Kalori

Saat 14 antremman ve Kardio

Antremman sonrasi
    1 Adet Muz 121 kalori
    1Servis BCAA 15 kalori
    1Servis Amino 20 Kalori

Eve Gelis yarim saat gecti
    1 servis Whey 113 Kalori

bir saat sonra ilk ana ögün
    100 gr bezelye 40 kalori
    100 gr sogan 40 kalori
    1 Tatli kirmizi biber 19 Kalori
    400 gr Tavuk gögsü 408 kalori
    500 gr Taze fsulye 155 Kalori
    200 gr yagsiz yogurttdan cacik 114 kalori

2 saat sonra ikinci ana ögün
    ikinci ana ögün birinci ana ögünün kalan yarisi arkadaslar bir seferde pisirip ikiye bölüyorum zaten bir sefer icin cok cok fazla gördügünüz gibi.Biber bezelye tavuk ve sogan zaten hepsi beraber soteleniyor ayri ayri degil.Tazefasulye ayri sadece

Gece menüsü is yerinde
    250 gr Tavuk gögsü 255 kalori
    200 gr taze mantar 56 Kalori
    50 gr sogan 20 kalori

sabaha karsi yatmadan önce
    250 gr Magerquark 150 Kalori(Casein protein 25 gr.)

Toplamda 1711 Kalori(daha dolduramamisim bakarmisin daha 89 kalori eksik ama tika basa yedim ve tokum artik)
    1711 Kalori
    235gr.Protein
    144gr K.H
    29gr Yag

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kardesım glısemık ındexden elmayı cıkar derım, ve muzu.. :)

bende 2 gun snra sporsalonuna gıdıyorum ıgdırda harıka bıyer acılmıs box torbasından yuzmesıne kdr var her malzeme var..bana programının verır mısın. :)

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tesekkürler ciko ben elmayi sabah antremman öncesi az KH almak icin yiyorum oda bugün öyle oldu ama elmanin glisemix index i düsük yani yavas sindirilir ve iyidir sadece elmadaki meyve sekeri sakincalidir.Muz un glisemix indexi cok yüksektir ok!sanirim 84 civari yanlis hatirlamiyorsam elmanin 53 olmasi lazim muzu antremman sonrasi aldigim amino ve BCAA nin cabuk kana karismasi ve etkisini göstermesi acisindan bilerek kullaniyorum.Sana yemis oldugun bitter cikolatayi antremman sonrasi whey protein tozundan önce ye dememin sebebide bundan cikolataninda index i yüksektir ve antremman sonrasi insülini yükseltmek icin iyidir muz gibi!

Programima gelince,yani tam olarak bir program söyliyemem sana buna benim bilgim yetmez ama ben haftada 4 kez antremman yapiyorum ve vücudumu 4 e böldüm
    Pazartesi:Gögüs,biceps
    Sali:Bacak
    Carsamba:OMuz,trizceps
    Persembe:Bos
    Cuma:Sirt,Trapez
    Cumartesi,Pazar Bos
    olarak calisiyorum böyle calsinca her kas grubu haftada bir kez calismis oluyor,ve yardimci kas olark bile kullanilsa arada dinlenmesi icin en az 48 saat oluyor.
    mesela Pazartesi gögüs calisirken triceps de calsiyor ama carsambaya kadar bidaha kullanilmadigi icin dinleniyor.gibi.Antremmanlarda fix bir program kullanmiyorum yapabildigimin en iyisini yapmaya calsiyorum ve her hafta farkli sekillerde calsiyorum o haftaki ruh halime göre.Salona girerken bile o bölgeyi nasil calistiricami bilmem isinmayla baslar sonra temel hareketler ve izole hareketlerle devam eder drop set yapar en fazla iki kas grubunu 1 saat calistiri bitiririm.

7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    anladım kardesm.benımde hemen hemen aynı.. 8.5 ve 9.0 puan ustu tum hareketlerı aldım ona gore yapıcam.umarım sonuc alırım :) ve antrenmandan once 30 dk box torbası doverm :)

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    istedikten sonra sonuc almamak gibi bir sansin yok:):)Birde mutlaka bacak calis yani bacak antremmanlarini ihmal etme benim düstügüm hataya düsme.Bacak yoksa üsttende bisiy bekleme bu bir gercek.Simdi ben ekimde basladigimda tamamen güc antremmani yapicam agirlik bacak hareketleri olucak.Squat,deatlift,v.c haftada 3 gün bacak antremmani sirt antremmani bel antremmani yapip güclenicem ondan sonra diger bölgelere önem vericem.Yani temeli saglamlastiricam.
    Sanada tavsiyem bu temel hareketlerle iice vücudunu kuvvetlendirdikten sonra kücük kas gruplarina yönelmen olucaktir.inanki hedeflerine cok hemde cok daha cabuk ulasicaksin.
    sanirim ben iki ay kadar sadece bu hareketleri yapip kuvvet toplucam,zor ve yikici antremmanlar bunlar.ama ayni hatayi ikinci kez yapmicam.

9. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    kardesm ben fubolcu oldugum ıcın zaten hergun bacak calısıyorum.bacagımdakı damarları gorsen oha dersın. :) bacak benım en cok onem verdıgım bolge.. zatn :) ben kol sırt(kanat) trapez omuz gıbı bolgelerı az tekrar fazla agırlık uygulucam..bel gıbı ınce gorunmesını ıstedıgım yerelere ıse fazla tekrar..

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Iki gündür vücudumda bir farklilik hissediyor,meyveye karsi asiri sekilde bir istah kabarmasi hissediyordum ve dün aksam dudaklarimda sanki deri kalkmasi gibi acayip bisiyler farkettim,sanki ince bir zar tabakasi dudaklarima yapismis gibi bir his.öglen kalktigimdada ayni seyi daha yogun olarak yasadim ne oldugunu arastirinca bunun vücuttaki vitamin eksikliginden kaynaklanan bisey oldugunu ögrendim.Vitamin eksikliginden dolayi oluyormus.Halbuki beslenmem süper sizde görüyorsunuz yaziyorum,fakat bilemedigim bikac vitaminden sanirim bu diyette yoksun kaldim.Bikac gündür asiri meyve yeme isteginide buna bagliyorum.Hangi vitamin eksikti bilemiyorum belkide demir v.s tecrübesi olan böyle bisiy yasayan varsa aydinlatabilirse sevinirim.Bunlari ögrendikten sonra multivitamin tableti attim bir tane,ve gün icindeki diyetime bugün iki seftali ve kavun da ekledim,gece ise gelmeden bir multivitamin tableti daha attim.Günde bir tane alinmasi gerekiyormus.Bu arada kullandigim multi tabletin adi Supradiyn bu isimi görürmü?bilgisi olan yardim ederse memnun olurum.Yarin sabah isten cikinca bir tablet daha aticam sonra her gün bir adet,fakat o tableti attiktan sonra düzeldi bisiy kalmadi ve su andada iyi.detayli bir kan tahlili olmadanda sanirim tam olarak hangi vitamin eksik bilmek zor.Neyse 2-3 haftam kaldi böyle devam ettiricem diytimi bozmucam.

Diren Bekci Diyorum:):):)

11. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    karpuz ye geçer. :D

bende bugun bıtter tadelle yedım 12 gr kh 9 gr proteın 6 gr de yag vardı sanrm nası doyurdu bı bılsen .:) 3-4 saat acıkmadım..

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    iki hafta sonra tatile gidiyorum,spora orda da devam edeceğim, tatil sonrası daha da spora gitmem, kendimi pizza, ve kebap'a adayacağım.sporu mporu bırakacağım. psikolojim bozuldu. ''bugün yağlanmış mıyım ? abdominaller kaybolmuş mu?bu ne yaw omuzlarım mı küçülmüş bana mı öyle geliyo ?'' diye aynaya bakıp bakıp konuşmaktan delirdim sanırım.
    insan yellenirken bile kalori hesabi yaparmi??.yeterr kebapciyim tatilden sonra:)

13. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    dıkkat et bosuna gıder o günler :D

14. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Aman abi, pes etme... Değişim olmaya başladıkça iyice sarılırsın... Bu kadar sıkma kendini... Tek diyebileceğim antrenmanda kendini gerçek anlamda zorla... Ve lütfen bırakma. Boş ver kebabı... bench_O

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bunu dikate alicam!!fazla gerildim sanirim ve yoruldum!!

16. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Bende de aynı sıkıntı var. Sigarayı bıraktım, sevgilimden ayrıldım ve bayramı evimde tek başıma geçiriyorum. Üstüne bir de diyet yapıyorum. Ama biz güçlü erkekleriz, bir şeyi istediğimiz zaman başarabiliriz. Bunun da üstesinden geliriz. Pes etmek yok abi...

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    oy oy oy Koccum benim!benim senin halin benden kötüymüs:)Tencere dibin kara seninki benden kara:)
    Yok pes ettigim bisiy yok,bakma bu diyet olayi fazla gerince burda yazmak iyi oluyor,buraya bosaliyorsun:)iki haftam kalmis birakirmiyim,iki hafta sonra tr deyim gittigimde antremman yapicagim salonu bile ayarlamisim:)varmi öyle kolayca su koyvermek:)kebap yicem ama salonun yanindaki kebapcida olucam genelde:):):)ha bugün tatli götürdüm hama itiraf ediyorum heheh!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:51 ----------

Bu arada sigarayi birakmana sevindim,benim 9 ay oldu harika birsey evden cikarken sigarami aldimmi almadimmi diye düsünmeden cikmak.bi süre sonra aklina bile gelmiyor.kolay gelsin bu konuda.

Bodyyci bunu beğendi.
  18. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul

Mesajımı cevapladığın için öncelikle Saygılar abi ..

Şimdi Benim boy 1.68 kilom 63 civarlarında ... Benim günlük almam gereken protein sanırım 140 civarlarında karbonhidrat ise 280 ne kadar yağ almalıyım peki ?????

Birde Yumarta tozu akı diye birşey duydum satılıyomuş . Haşlayıp sadece yumarta akını yediğimizin yerini tutar mı o şey ? tşkler

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    @Juramento ve neredeyse senin yasin kadar icmisligim var bu lanet seyi!!!tekrar tebrik ederim,bu diyetinden daha sevindirici haber benim icin.bi süre sonra öyle oldugunu sende farkedicksin.Geceleri hirrlayip tislamadan melekler gibi uyumaya basladigin zaman farkediceksin:):):)

Son düzenleme: 9 Ağustos 2013
  20. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Olsun be abi yalnız geldik yalnız gideceğiz :) Yediysen afiyet olsun tabii, ye ama sakın ola bırakma :) Aynen valla, motivasyon sağlıyor bu site... Bunu ben de söyleyebilirim açıkça... Sigarayı söyledim aslında da aradığımdan değil, derdim daha fazla görünsün diye yazdım. Zira herkes dertsiz sanır da beni :))) İyi geceler abi, görüşürüz.

Sayfayı Paylaş