Bekci`nin Resimli Yag Yakim Günlügü!!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Bekci tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    23 Haziranda baslamis oldugum Yag yakma amacli diyetimi buraya tasiyarak sizlerle paylasmaya karar verdim.Su an diyetimde 4. Haftadayim.Güncel olarak yazmaya baslamadan önce simdiye kadar yaptiklarim ve bundan sonra yapicaklarim hakkinda sizleri bilgilendirmek isterim.

Bu sporu severek yapiyorum, bir omuz sakatligi sebebiylede 2 yil kadar ara vermek zorunda kaldim.
    .Biraz sonra yazicak olduklarim ve yaptiklarim tamamen forumlardan bilgi birikimi elde edilerek bircok arkadasin görüs yardimlari sayesinde hazirlanmistir.Bana bu bilgileri saglayan tüm forum ve arkadaslara tesekkür ederim.

Vücut olarak Ben:

Boy:180
    Kilo:94
    Yagli bir vücut yapisina sahibim ve kilo almaya cok müsaitim.Yag yakimindan sonraki amac 80-85 kg.

Simdiye Kadar ne Yaptim.

Haftada 4 kez V.g Antremmani,
    1.gün:Gögüs,Bizeps
    2.Gün:Bacak
    3.Gün:Omuz Trizeps
    4.Gün:Sirt,Kanat,Trapez
    Antremmanin detaylarina girmicem.Diyetin ilerleyen zamanlarinda merak eden arkadaslar olursa bilgilendirebilirim.

1 Aralikta 2 yil aradan sonra tekrar basladigim V.G ye su an 7 aydir intensiv ve araliksiz devam ediyorum.Günde 2600 kalori aliyorum,aslinda benim ihtiyacim olan +3000 asiri yaglanmaktan ve daha sonra birdaha bunlari verememekten korktugum icin 2600 kaloride sabitledim.Bu gectigimiz 7 ay boyuncada bu kalori miktarini alarak vücudumu toparlayip SIKIlastirdim kilom sabit kaldi ve bu diyette ilerde de görüceginiz gibi cok titizim.

Bu 2600 Kalori icin 200gr Protein,240gr KH ve 90 gr Yag aliyorum.

Detaylara girmeden söyleyebilirimki almis oldugum Protein,KH ve Yaglar I kaliteli besinlerden sagliyorum.

Kullandigim Suplementler:

Optimum Whey,Ultimathe Whey,Weider Kreatin Monohydrat,Kreatinin 6-8 Haftalik kullanim süresi icinde bi etkisini görmedim.ve iki ay once bu kombinasyonu biraktim.ve bir ay sadece whey kullandim son bir aydirda asagidaki kombinasyonu kullaniyorum.

Su anda optimum Whey.Ultimathe Whwey,Optimim BCAA,BSN NO xplode 2.0,BSN Nitrix 2.0,Ve BSN Cellmass.Bu kombinasyonun gercekten etkisi super oldu gözle görülür degisiklikler yasiyorum su anda.Yag yakim döneminde bu kombinasyon hakkindada sizlerin yorumlarini bekliyorum.

Bu suplementler icin yag yakim sürecinde söyle bir kombinasyon yapiyorum.

Whey:Sabah Kalkinca,antremman sonrasi
    Optimum BCAA:Antremman öncesi ve sonrasi bir servis.
    Dynamatize Super amino 6000:Bunu acil durumlarda vücudumun ihtiyaci oldugunu hissettigim anlarda kullaniyorum.Evde diilsem o an whey veya bi amino kaynagi bulamazsam acil durumlar)ve antremman sonrasi.
    No xplode:sadece antremman günlerinde antremmandan yarim saat once ac karina
    Nitrix:Sabah öglen aksam ac karina 3 er tablet
    Cellmass:Antremman sonrasi
    Fischöil:yatmadan önce 3 tablet

Su andaki Durumum:

7 ay öncesine,V.G ye baslamadan cok yagli ve hos olmayan görünümüm su anda gayet iyi görünmekte,vücut ölcülerimde bu sure icersinde bikac santimlik büyüme kaydettim asiri yaglanmaktan korktugum icinde sadece 3 kilo aldim fakat aynada kendime baktigimda sanki yaglarin cok azaldigini ve daha cok kaslandigimi görebiliyorum ki 3-4 kiloda almis bulunmaktayim.kendimce biraz cabuk sekillendim önceye nazaran ama bunun daha once bu spor icin bir temelin olmasininda etkisi kas hafizasinin devreye girdigini düsünüyorum.

Yag Yakim Diyetimi Nasil Yapiyorum ?:

23 Haziranda 2600 Kalorilik günlük kalori ihtiyacimi ilk haftada günlük 2300 e indirdim ve simdiye kadar hic yapmadigim kardiyoyu antremmanlarim sonrasi 20-25 dakika HITT kardio olarak yaptim. Bir hafta sonunda kilo ölcümü yapilicak eger kiloda degisme yoksa 2300 kalorilik diyet 2200 e indirilicek.Kalori indirimi Proteinler 200 gr sabit tutularak KH ve yaglardan olucak yani 2300 kalori icin 200 gr protein,200 gr KH 80 gr yag alinicak.Diyetin ilerleyen günlerinde kilo verimine bakilarak KH ve Yag ayarlamalari her hafta yapilarak kalori düsümüne gidilicek.isim cok hafif ve gün icersinde nerdeyse hic hareket etmiyorum o yüzdende kalori ihtiyacim cok oldugunu sanmiyorum.(8-10 hafta sürücek diyetimde amac 94 kg dan mümkün oldugu kadar az kas kütlesi kaybederek cikabilmek.

Baslangic Vücut ölcülerim:

Kilo:94
    Bel:96
    Kalca:98
    Kol:40
    Bilek:32
    Gögüs:118
    Omuz:131
    Bacak:61
    Kalf:39

Diyetteki amac,VG den önceki vücut yaglarindan kurtularak önümüzdeki kis ayinda temiz bir Bulk yapabilmek.Su an vücudumda cok büyük bir kütle birikimi oldugunu düsünmüyorum o yüzden diyetten sonraki görünümdeki beklentilerim cok büyük degil.Diyetime baslangic resimlerim asagidaki gibidir.

Diyet baslangic resimlerim:

Diyetimin ilk haftasindaKullandığım suplementleri alma konusunda problem yaşadim..Kullandığım suplementler nitrix,cellmass, whey bcaa ve aminoda problem yok ama bsn ürünleri aç karına alınıyor.nitrix 3 defa aç karna,cellmass 2 defa en az 8 saat arayla aç karna,beslenmeye zaman kalmıyor nerdeyse hep aç olmam gerekiyor.Nitrix alıcam aç olmam gerekiyor,cellmass alıcam aç olmam gerekiyo,eeeee antremmana gidicem aç olmam gerekiyo antremmandan geldim cellmass al aç karna whey içmem gerekiyor antremman sonrası cellmass zaten meyveli çukulata veya vanilyalı whey ile karıştıramıyorsun.cellmass ı al yarım saat bekle whey i al eee karnım oldu davul gibi yemek yemem lazım falamn filan yani bi düzene oturtamadım.Ilerleyen zamanlarda düzene girdi.

Birazda diyette yediklerimizden bahsedelim.Asagida birgünlük örnek beslenme planim bulunmakta. Bu plan hergün aynı değil neler yemem ve yememem gerektiğini biliyorsam her günümede çeşitlilik getirebilirim hep aynı beslenmek yerine.
    K.H ihtiyacımı 3 ana besinden karşılıyorum.Patates,Pilav,veMakarna.günlük planladığım 200 gr.KH ın 100 gr ını bu besinlerden karşılıyorum buda aşşa yukarı günlük 600 gr patatese yada 150 gr.makarnaya yada 150 gr.pirinç e tekavül ediyor,ve hergün bu kaybaklardan birini kullanıyorum.Sabah bunlardan birini hazırlıyorum ve bütün gün içinde ana öğünlerle tüketiyorum.Geri kalan 100gr. KH açığını diğer besinlerden karşılıyorum.Mesela dün Patates günümdü.Bugün makarna olucak.

Sabah

1 ölçek Whey,1 saat kadar sonra tek sarı lı 10 yumurta akından yapılmış,50 gr soğan ve 160 gr patatesle yapılmış omlet.yarım saat kadar sonra 400 gr.Karpuz.Toplamda 622 Kalori.

İki saat kadar sonra Antremman hazırlığı;
    1 Servis Bcaa,1servis Hemo rage Black(her antremman öncesi no xplode kullanmıyor farklı pre workout içecekleri kullanıyorum böylece vücut alışkanlık yapmıyor zaman içinde dozajları yükseltmek zorunda kalmıyorum)
    Antremman
    Hemen ardından daha salonda 20 gr Haribo(8 Adet),1servis Bcaa,1,5 servis Amino duş ve eve geliş(Yarım saat geçti)
    Evde 1 servis Cellmass,yarım saat 45 dak.sonra iki servis whey,65 gr patates
    Toplamda 446 Kalori.

1 saat kadar sonra ilk ana yemek
    100 gr patates
    50 gr kabak
    50 gr brockoli
    50 gr havuç
    250 gr Yağsız yoğurt
    150 gr Biftek

2 saat sonra 2. Ana yemek
    100 gr patates
    50 gr kabak
    50 gr brockoli
    50 gr havuç
    150 gr. Biftek
    Toplamda iki ana yemek 850 Kalori.Bu iki ana yemeği tabiiki 1 seferde hazırlayıp ikiye bölüyorum sindirim açısından o yüzden ıki öğünde aynı.

Akşam yeşilçay ve 40 gr badem.230 kalori.
    Yatmadan önce125 gr.Magerquark 75 Kalori(casein)

Bütün gün Toplam:
    2224 kalori
    222 gr.Protein
    205 gr.KH
    63 gr. Yağ
    Tabiiki hergün aynı şeyleri yemiyorum,besin değerlerine göre ayarlayıp hergün farklı besinler kullanmaya çalışıyorum.

</SPAN>
    Diyetimde ilk hafta sonuna dogru düzenlemeler yaptim buna göre.

Diyetimde ilk ayarlamaları yaptım.Günlük Kh ihtiyacımın yarısını pirinç,makarna ve patatesten karşıladığımı yazmıştım 150,150,600 gr.olan oranları 100,100,400 gr.olarak değiştiriyorum.Kh alımım yine 200gr olarak kalıcak sadece diğer besinlere daha fazla ayırabilmek için bu düzenlemeyi yapıyorum.100 gr.kh yı bu besinlerden alınca sebze,meyve ve diğer besinlerden yeterince faydalanamıyorum.

Diyetimdeki bir diğer değişiklikte antremman sonrası aldığım iki ölçek Whey i bir ölçeğe indirdim..Almayı planladığım 200 gr.Proteini doğal yollardan rahatca tamamlayabiliyorum o yüzden iki ölçek whey i bir seferde almayı gereksiz buldum.

Diyetimin ikinci haftasinda ilk kacagimi yaptimJ sinemada nachos yedim(meksika usulü patates kızartması ama güzeldiii naaaapıyim. ogün kendi hatalarımdan dolayı aç kaldım kendime kalorisi düşük daha doyurucu besinler yemeliyim.Ogün yaptığım iki hata aç kalmama neden oldu.1-protein bar yedim sadece 90 gr dı fakat 378 kaloriydi.2-Et seçimim yanlıştı yağsızbi et türü yemek varken pirzola yedim 200 gr ı aşşa yukarı 600 kalori aynı zamanda proteini düşük.Bu kalorilerin 1/4ü başka besinlerle aynı besin değerlerini elde edebilirdim O gün midem sırtıma yapışmış durumda günü bitirdim.Daha sonralari ayni hatalari tekrarlamadigim icin aclik kalmadi hatta kalorimi tamamlamakta bile zorlandim bazi günler.

Ilk hafta sonunda Kilo 94 den 92.8 e bel ölcüsüde 96 dan 94 e düsmüstü,kalori düsümüne gitmeden diyetime devam ettim.Ayrica diger vücut ölcülerimde bir kücülmede yasamadim.

Diyetimin ikinci haftasindan itibaren KH ihtiyacimi tamamen sebze ve meyvelerden karsilamaya basladim.Makarna ve pilavi minimuma indirdim.Ikinci haftamin sonunda diyetimin görüntüsü asagidaki gibiydi.

-Diyet disiplinli bir şekilde devam ediyor.
    -Günlük kalori alımım 2300 ile devam ediyor.
    -Gün içindeki karbo alımım 200 gr olarak devam ediyor tek değişiklik makarna ve pilavdan aldığım karbo miktarlarını yarı yarıya düşürdüm,sebze ve meyve ile tamamlıyorum.
    -Gün geçtikce diyetim dahada oturuyor ve düzene giriyor.
    -vucut fonksiyonlarım iyi,kabızlık,ishal v.s yok.
    -Yatmadan önce balık yağı almaya başladım.
    -Açlık hissi neredeyse hiç yok,her 2 en geç 3 saatte bir 20-30 gr protein takviyesi alıyorum(doğal olarak toz diil)
    -Antremmanlarımda çok halsizlik bitkinlik hissetmiyorum.
    -Vucudum daha geç onarım yapıyor ,kas yorgunluğu ve ağrılarım biraz çoğaldı ve bu ağrıların geçmesi daha uzun sürüyor,belkide antremman programımı gözden geçirmem gerek.

Bu açıklamaların ardından vücut ölçülerimdeki değişiklikler:

-kol ölçüm diyete başladığım ölçüde
    -bilek aynı
    -göğüsde 1cm küçülme var
    -omuzda 1 cm küçülme var
    -Kalçada 2 cm küçülme var
    -Bacak da 1 cm küçülme var
    -kalflerde 1 cm küçülme var

-geçen hafta 92.8 olan kilom bu hafta 92.4 yani iki haftada 1.6 kg lık bir eksilme var.(başlangıç 94)
    -belde geçen haftaya nazaran 1 cm incelme yani 94 den 93 cm.yani belde iki haftada 3 cm lik bir incelme var.
    </SPAN>Bu sonuclar isiginda diyetime ayni kalori miktariyla devam etme karari aldim.

Bu arada insülin seviyemin yerlerde sürünüyordu,öyle böyle diil insan farkediyor resmen sifirin altinda.ok böyle olmasi gerek ama bi gün kendimi ödüllendirip söyle bi kalip isvicre cukulatasi yesem nasil olur acaba??Tamam findikli ve bademlisinden:))böyle diyorumdaaa sonra sanki iki haftalik emek bir anda toz olup ucucakmis gibi geliyor vazgeciyorum.Kücük cocuklar gibi oldum alisveriste felan cukulata reyonundan yalanarak geciyorum:))yakinda bi kas sisiricem derken baska bi tarafim sisicek kas yerine:))bu böyle olmaz diyip ertesi güne sütlac yapip yeme karari aliyorum az sekerli:)))
    </SPAN>
    9-07 de kafayi bozdugum an:)

Diyetimin 3.Hafta sonu:

Diyetimde 3 hafta bitti,her pazartesi sabah olduğu gibi ogünde ölçüm günüydü.Moralim bozuldu,yerlerde süründü. tartıldığımda 92.5 kilo olduğumu gördüm.Geçen haftadan bırak eksilmeyi 100 gr.fazlası vardi.diğer vücut ölçülerimse kol omuz bacak v.s aynı kalmıs sadece belden 1 cm lik bir incelme var oda allah bilir ölçüm hatasıdır.
    Sanırım ben bu işi beceremiyorum diye düsünerekten 2300 olan kalori alımımı 2000 e düşürüyorum.3.Hafta sonu sekil bu.

</SPAN>

Böylece su anda 4. Haftanin icersindeyim simdiye kadarki diyetimin özeti böyle insallah bundan sonra olanlari günlük yada bikac günlük olarak buraya hep ilave etmek istiyorum:her türlü yorum ve elestiriye acigim.
    Herkeze Tesekkürler.

deathlifter ve MarcoB bunu beğendi.
  2. Siberkorsan

Siberkorsan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle başarılar diliyorum. Bu azimle ve istikrarla en kısa sürede hedeflerine ulaşacağına eminim.

Son hafta moralini bozmuşsun anladığım kadarıyla bir değişiklik olmadığını düşündüğün için fakat gözle görülür bir şekillenme var (vücut genelinde ve özellikle karın kısmında).

Son olarak sanırım yurt dışında ve bir supplement cennetinde yaşıyorsun :)

Cem34 bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tesvikin icin tesekkür ederim,ewt son hafta gercektn moralim bozuldu.Pazartesi günü yine ölcüm var bakalim ne cikicak buraya yazicam.
    Suplement cennetimi bilemiyorum fakat yurt disindayim evet:)Aradigim her türlü suplementi bulabiliyorum.Vücudumun nereye gidiceni gercekten bilmiyorum,23 Agustosta diyeti bitiriyorum yani bi 5 hafta kadar daha var önümde.
    Bu arada sende benim memleketimdensin gördügüm kadariyla:):):)

4. yunny

yunny Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Benim vucudum neden sıkı durmuyor :(

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Nasil yaanii?anlamadim??ölcülerin benimle tutuyor sanirim:)

6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Cutta asagi yukari ayni kaloriyi aliyoruz fakat sen 94 kilo ben 70 kiloyum. :D Biraz daha arttirmalisin.

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu birazda yas ve harcadigin kalori miktariyla alakali sanirim ne dersin?Diyetime baslamadan önce 8 hafta 2600 kaloride sabitledim.Bazal kalori ihtiyacimi bulabilmek icin bu kaloriyle kilo kontrolüne gittim fakat yazdigim gibi kilom sabit kaldi ve bu kaloriden sadece 300 kalori düsürerek basladim fakat sunu belirtmeliyimki cok hareketsiz bir yasantim var is yerindede sadece oturuyorum bunuda cok etkisi var.Normal hesaplamalarla hesaplarsak benim Bulk da +3000 üzeri bir kalori almam gerekirdi.Bakalim nereye gidicek su an 2000 kaloriyle devam ediyorum. yasini bilmiyorum fakat bunda yas büyük bir etken.Yorumun icin tesekkürler.uyarilara devam yanlis görürseniz elestiriyi eksik birakmayin arkadaslar:)

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Birazda Kendi Diyetimize bakaliim,bugün yedik ictiklerim ve beslenmem konusunda bilgi vermeye caliscam bunu okuyan arkadaslar olursa belki bir faydasi olur amaciyla yapicam.Okuyan arkadaslarda kendilerine bir fikir olusturabilir diye düsünüyorum.Yoksa hergün buraya sunu yedim bunu yedim diyerek yazacak degilim.
    Günce 6 ila 8 ögün besleniyor ve 2000 kalori aliyor ve tika basa yiyorum.Kalori kontrolünü akilli telefonlara yüklenebilen Shape Up adli bir programla sagliyorum.Ne yediginizi miktariyla beraber yaziyorsunuz,ve program kendisi,protein,kalori,KH ve yag degerlerini hesaplayip günlük her ögün icin kaydediyor.Böylece gün icinde aldigim kalori miktarlari hep kontrol altinda oluyor.Yedigim hemen hemen her sey grami gramina tartiliyor vücuda kacak kalori girmemesi icin.Kullandigim program söyle görünüyor.

Alt kategorilerde tabiiki detaylar felan var.

Bu Kisa aciklamadan sonra dünki beslenmemize bir göz atalim.
    Dün antremmanim yoktu ve Off günümdü

Sabah
    05:30 Kalkis
    BSN Nitrix

05:45
    1 Adet Muz
    1 servis Amino
    1 servis BCAA

06:00 Bir servis Whey
    07:00 Bir adet elma
    08:30 Tek sarili 10 yumurta

11:00
    100 gr tavuk gögsü
    100gr.Brockoli
    100gr.Kabak
    100gr.Havuc

13:00
    Saat 11 dekinin aynisi

15:00
    BSN Cellmass

15:30
    55gr Makarna(Kuru agirlik pismis 150 gr dir)
    85 gr ton baligi Karistirilarak

17:30
    120 gr Tavuk Gögsü
    1 Domates

19:30
    130 gr Haslanmis patates
    380 gr.Mantar sote
    300 gr Biftek

21:30
    BSN Cellmass

22:00
    Balik Yagi

22:30
    Uyku....

Toplamda
    1949 Kalori
    253gr.Protein
    184gr.KH
    28gr.Yag
    Resimler orda yazanlar degil daha önceki menülerimden resimledigim telefonumda bulunan örnek menü resimlerimdir.Yemeklerimin bir cogunu kendim yapmaktayim.

Herkeze simdilik iyi forumlar diliyorum.

9. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Yaş-kas kütlesi-yağ oranı ve günlük aktivite büyük etken tabi metabolizma hızında. Fakat 90 kiloda birisi için cidden çok az geldi bana. 20 yaşındayım bu arada.

BMR Calculator su siteden hesaplayip tahmini BMR yazabilirmisin? bu kesin sonuc degil ama en yakin tahmini sonucu alabilirsin bu sekilde.

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Biraz önce yaptim,1927 cikti.ingilizce oldugu icin pek anlamadim.Kilomu yasimi boyumu verdim bu sonuc cikti sanirim günlük bazal anllamda kalori ihtiyacim hic bir etkinlik olmadan ihtiyacim olan kalori miktari yaniliyormuyum??

Bir diger seyse acikcasi herkezin kendisinin bulmasi gerektigini düsünüyorum bu degerleri kendi bünyesine göre.Bugün 4.haftam bitiyor diyetimde yarin ölcüm gününm,sabah tartildigimda 90,9-91 gösteriyordu tarti buda 4 haftada 3 kilo demektir yani haftada 750 gr yag,buda yag oldugu icin kulaga hos geliyor acikcasi.Yukardaki beslenme ve antremman planiyla kas kaybettigimi düsünmüyorum amac yag yakmaksa bunuda basariyorum sanirim.Diyetde haftada en fazla 1 kilo vermek en uygunu diye biliyorum yanlisim yoksa ve bunun üzerindeki kilo vermenin kas kaybina yol acabilicegini düsünüyorum.Bundan fazla kalori alirsamda bu haftalik 750 gr 1kg lik hedefi tutturamam gibi geliyor.Belkide yanlis düsünüyorum bu tamamen kendi fikirlerim.Diger taraftan aldigim kalori cok cok az olmus olsaydi dedigin gibi bu 4 haftalik sürede 3 degil 8-10 kg lik bi kayip olurdu.Diyette amac kilo degil yag kaybetmek,bakalim zaman ne göstericek:)fikirlerin icin tesekkür ederim devamini beklerim genc arkadasim:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:53 ----------

Ha ha ha bakin ne buldum bilgisayarimi karistirirken.2011 yada 2012 den bir resim emin degilim.Buedada assa yukari 92-95 kilo arasindayim yanliz cok farkli göründügü kesin.VG yapmakla yapmamak arasindaki farki bu resimle görebilirsiniz kilolar ayni.

Son düzenleme: 21 Temmuz 2013
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetimde 4.Haftayi bitirmis bulunmaktayim,günlük 2000 kalori.Diyetim iyice oturdu bir problem kalmadi.4.Haftanin sonunda
    Kilo:90,9
    Bel :91.5
    Görünen oki 3 kilo saglam vermisim bu kesin ve bunun yag olarak oldugunu düsünüyorum,yani haftada 750gr.lik bir yag kaybi var buda normal seviyede ne cok nede az 2000 kaloriyle yola devam.önümde 5 haftam daha var.

Baslagigimda belim 94 idi su anda 91.5cm yani 4 haftada 2.5 cm lik bir incelme bu ne kadar normal bundan emin degilim.Sanirim ilerleyen günlerde bel konusu ve beldeki yaglar problem cikaricak.

Yalniz biseyi itiraf etmeliyim bu gectigimiz hafta 4 olan antremman ve kardiomun sadece 2 sini yapabildim,islerim buna malesef imkan vermedi.

Bu hafta diyete ayni tempo devam,calisma saatlerimde uygun oldugu icin bu hafta 7 de 7 yapmak istiyorum ve yag yakimina biraz gaz vermek istiyorum.Kabaca bu hafta salon programim 4 gün VG+Kardio ve 3 günde sadece kardio olarak 7 de 7 olucak bakalim haftaya bu tempoyla nasil bir sonuc cikicak.Taabii bu tempoyu tutturabilirsem.

Simdilik sonuclar böyle.

12. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bence kilo vermen gayet basarili gidiyo bu kadar kisa surede sen zaten kalin kemikli gibi duruyon bundan dolayi kilo verimi biraz yavas ilerleyebilir bu genelde kalin kemikli kisilerde gorulen birsey ama sen sanki sadece yag yakip ustunede kas yapmissin bayagi verimli bir diyet acikcasi ben senin kadar diyet konusuna dikkat edemiyorum cunku karsilikle mucadelede vucudun epey bir karbonhidrata ihtiyaci var, hic bozma dostum aynen devam et sen hatta karb ve yag alimini biraz daha dusurursen cok daha kuvvetli bir definasyona sahip olacagin kesin hatlarin zaten belirgin..

Bekci bunu beğendi.
  13. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    240-250gr günlük karb alımı ile yağ yakımının biraz zor olacağını düşünüyorum. Günlük aktiviyeyi o seviyelere çekmek biraz zor oluyor. Kademeli olarak düşürebilirsin. İnternetteki hesaplayıcılara çok güvenme derim. Kendi kalorilerini kendin sayıp tartıyı düzenli olarak takip ederek gözlemlemek en iyisi oluyor.

technical1967 ve Bekci bunu beğendi.
  14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Su an KH alimim,180 gr civari.Sanirim o yükledigim telefon programindaki KH miktarini gördün tesadüf ters bi günü yüklemisim:)o gün fazla yükleme yaptim gercekten o tarihteki KH alimimda normalde 200gr.di.diyetin ters gittigi fakat kalorinin asilmadigi bir gündü.Bugünki ölcümlere göre 180 gr lik KH miktari su an icin iyi sanki ama haftaya kilo kaybi olmazsa dedigini kesinlikle uygulucam.Bu arada o kullandigim telefon programi not defteri gibi yiyip ictiklerimi yazip kacak yapmamak icin yoksa her yedigim mutfak tartisiyla tartiliyor.
    Aykiri bir durum görüp yorumlara devam ederseniz sevinirim.

15. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Herkesin kendi vücut yapısı tabi ki. Ama kademeli düşüşler ile belli bir noktaya kadar inmek faydalı oluyor. Mesela şahsen 120gr gibi karb alımına inebiliyorum. Ama 100gr aşağısında halsizlik ve mental yorgunluk bariz şekilde artıyor. O yüzden "o noktayı" bulup daha sonra yaratmak istediğiniz kalori açığını kardio veya aktivite ile yaratmanız daha mantıklı olur.

technical1967 bunu beğendi.
  16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Boyunuz ve kilonuz nedir ögrenebilirmiyim?Bu dediginize kesinlikle katiliyorum.
    Benimde KH a alismis bir vücut yapim var asiri düsülerde cok halsizlik yapiyor.Bogazima cok düskün olmam bunu dahada zorlastiriyor.Su anda KH ihtiyacimi neredeyse sadece lifli sebzelerden karsiliyorum en azindan tika basa yiyorum.Makarna ve Pilavi tamamen cikardim diyetten.Doymuyorum kalorisi yüksek oldugundan dolayi az yemek durumunda kaliyorum bunun sonucuda aclik oluyor.Meyve sadece antremman sonrasi muz ve öncesi elma seklinde.

kardio ya biraz daha yüklenip kalori acigini yükseltsem mantikli,fakat bu seferde kas kaybi yasamaktan cekiniyorum bu konudaki düsüncenizi bilmek isterim.zaten su anda cok sasali bir kas kütlem yok gördünüz gibi olanida kaybedersem kötü bir görünüm olurmu diye cekinmiyor degilim acikcasi.Böyle olursa yaptigim diyetin bir manasi kalmaz diyorum ama dedimya hep git geller yasiyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

Normalde antremman sonralari haftada 4 25 dakika HIIT kardio oluyor.Tabii bu benim yasima göre benim kaldirabilecegim bi HIIT.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:34 ----------

Yorumun icin tesekkür ederim yanliz neyle mücadele ettigini anlayamadim arkadasim:)neyle mücadele ediyorsunda vücudunun cok KH a ihtiyaci var?

17. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Benim boyum 195cm kilom şu an 105-106kg arası oynuyor. İnternetteki hesplayıcılarla aldığı rakam ile diyet yapmam neredeyse imkansız. Önerilen kalorilerin çok daha altına düştüğüm oluyor.

Ben şahsen HIIT'i bir süre önce çalışmalarımdan çıkardım. Çok dikkat edilmesi gereken bir yöntem bence. LISS tipi kardio ile daha iyi etki alındığını düşünüyorum.

Benim en son ulaştığım nokta şu oldu: sebzeyi bol ye, yulafı azalt, bulgur vs çok az, süt sıfır. Mümkün olduğunca karb kaynaklarını sıfırlayıp daha doyurucu olanlara yönelmek gerekiyor. Bulk yapılacaksa ise tam tersi olarak, bol yulaf, bol yağsız bulgur, süt tüketilebilir meyve porsiyonları arttırılabilir.

technical1967 bunu beğendi.
  18. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    abi helal olsun valla,azmini takdir ettim

Bekci bunu beğendi.
  19. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Extravaganza güzel konuya değindin. Karbo miktarı az alınca bende halsizlik, yorgunluk tavan yapıyor. Ama cidden senin ve bekci nin aldigi karbonhidrat miktari 90+ kiloda birisi icin cok az değilmi?

Benim macrolarim su sekilde(Cut doneminde)

250C/150P/44F = 2000 kalori. Yani dediğin Fazla karb yag yakmayı zorlaitirmıyor, kalori açığı var çünkü. Off günlerde karb kısıp yağ alımı arttırılabilir

20. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

mma ve brasilian jujitsu yapiyorum bjj surekli yerde bogusmayla geciyor bundan dolayi cok enerji sarfiyati var karb hesabi yapmak cok zor

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş