"Beef" Isolatlar Gerçekten Beef (Et) Proteini Mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BeachBoy tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Beachboy senin gibi değerli bir insanla aynı forumu paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum
    .bu tür proteinleri kullanmış biri olarak sana kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum
    ve bundan sonrada çalışmalarını bizden esirgememeni rica ediyorum. Saygılar

Xperiance ve Ocensers bunu beğendi.
  2. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu yazının alıntısını bazı forumlarda okumuştum nihayet orjinal kaynağını buldum. benimde kafama takılan bi konuydu. alıntılarda hep kısa geçmişler ama burda herşeyi detaylıca anlatmışlar teşekkürler .

3. TheLabarna

TheLabarna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslına bakarsanız kurallar dışı sanırsam ama bu konuda carnivor u internetten biraz araştırdım. Kimseyi zan altında bırakmak istemem ama buldugum bir linkte ingilizce bir makale kaleme alınmıştı. Burada söyleyeceğim şey sayfa içerisinde ctrl + f ile collagen olarak ararsanız çok defa bu kelimeyi bulabilirsiniz. Tabikide sağlıklı olan bu makalenin türkçeye çevrilip anlatılmak istenenin ne olduğunu bilmektir.
    Review: MuscleMeds Carnivor

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Sayfaya eklediğiniz link mevcut yazıda kaynak olarak eklidir. Verdiğiniz linkte de yazıda anlatılanın benzeri konuya değinilmiştir.

Xperiance, Ge-Force ve NacHo bunu beğendi.
  5. Bullseye

Bullseye Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Soyle bir sikinti var yazilanlarin cogu dogru,ingilterede musclemeds firmasinda calisan bir muhendis arkadasimla konustum gazi kimya muhendisligi mezunu lisansini ve doktorasini oxfordda yapti ve orda calisiyor suanda,beach boy un kastetmeye calistigi sey beef olmadigi bu beef protein tozlarinda evet orasi dogru ancak su bir yanlis,birincisi asla bunlar yok icerisinde ikinciside bu proteinin icinde cok yuksek miktarlarda dana kaval ve uyluk kemigi oldugudur yuzde83oraninda,gerisi dana,keci ve sigir cigeri.sorusu olan arkadaslari bu konudan cevaplayacagim tesekkurler

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ekim 2013
  6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yani beachboy haksız değil(?)

7. Kcan123

Kcan123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    yav arkadaş steroidin çoluk çocuğun elinde gezdiği bir ülkede beef proteinin ne kadar güvenilir olacağı size kalmış bir şey.. ben asla o riski almıyorum zaten protein tozları pahalı gidip bide kazık yemek insana koyar o hatayı 1 sene önce ben beef aminoya para vererek yaptım ve bir daha da yapmam kullanmış olan varsa etkisini ciddi gören varsa sölesin yoksa boşuna konuşmanın bence pek anlamı yok bizim salondaki hocalar sırf bu amixin beef ini yeni gelen çömezlere öneriyolar bilen araştıran tiplere önerdiklerini hatta konusunu açtıklarını dahi görmedim bence amix ede kainin sponsor olduğu markayada neydi o unuttum güvenilmez adam gibi bildiğim şeyi kullanırım daha iyi

8. Bullseye

Bullseye Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beachboy un haklı olduğu ve haksız olduğu konular var.arkadaslardan ıngılızce bılmeyen bırı yukarıda bı makale gostermıs bodybuıldıng.comdakı sıtede.orada yazılanlarla beachboyun anlattığı seyler paralellik gosterıyor.bana sorarsanız turkıyede vücut yapacaksanız adam gıbı gelıseceksenız bu beef proteınler normal wheylere gore cok daha ıyı en azından uzerınde yazan proteın degerlerınden ıster kemikten gelsın ıster kıkırdaktan en az %95 oranında sındırım ve emılım oluyor.ha su bı gercekkı bu fırmaların ortaya cıkıpta kaı nin reklamını yaptığı gıbı kırmızı et var et var demesı yanlış.yasal olarak var ama gerçekte varmı yok? yok yanı.ancak tekrar soyluyorum kullanabılırsınız ve sağlık acısından zararlı degıl.türkmen arkadaşlar ıyıbılır kı bu kemıklerı kızartıp çorba ıcerler bızım memlektte herkes sağlıklıdır demır gıbıdır.sızde yapabılırsınız. fakat bana sorarsanız dünyada nıtrotech muscletech ten daha ıyı bır proteın tozu yaratılmadı.

9. Kcan123

Kcan123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    ben su an nitro tech muscle tech aliyorum icinde creatin olmasi ant sonrasi creatin harcamamamda avantaj sagliyor gercekten on numara bir toz bide cileklisi olsa iyi olur:) beef proteindeki olay protein kalitesi yoksa milletin proteine zararli dedigi yok 2.sinif deniyor ve jelibondakiyle ayni etkisiz protein icerdigi idda ediliyorki salondaki bi ustaddanda boyle duydum bence muscletech gaspari on weider gibi guvenilir birinci sinif protein tozu yapan ureten sunan markalar duruken bu ne oldugu bilinmeyen urunleri kullanmak bana riskli ve gereksiz geliyor ki bu amixin monster beefi muscletechin nitrotehinden gasparinin myofusion ve isofusionnindan daha pahali gibi gozukuyor. saygilarimla thums:

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Benim haklılığımı veya haksızlığımı belirliyecek kıstas “ne idüğü belirsiz yazılar” değil , aklın ve bilimin desteklediği tutarlı ve mantıklı cevaplardır.

Bu konudaki yazılarımın hepsinin kaynakları ve delilleri sabittir. Dolayısıyla yazdıklarıma itirazı olan arkadaşlar bilimsel verileri kaynaklarıyla beraber paylaşırsa gerekli değerlendirmeleri yaparız.

Xperiance, Ge-Force, NacHo ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. Kcan123

Kcan123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    abi su forumda yeniyim az cok tanidigim kisiler oldu gercekten arastirarak ve bos konusmayan birisisin saygilarthums:

12. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    İkinci bir konuda ben hangi yazımda bu protein tozlarının içeriğinde tavuk bacağı , dana toynağı var demişim lütfen gösteriniz.

Siz bu mesajı atmadan 2 gün önce bana itham ettiğiniz sözleri söylemişsiniz zaten. Ya ağzınızdan çıkan sözlerden haberiniz yok yada bu foruma birileriyle uğraşmak için üye olmuşsunuz.

ALINTININ KAYNAĞI: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/newreply.php?do=newreply&p=763833

Son düzenleme: 21 Ekim 2013
    Xperiance, CasLoWeD, Ge-Force ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Bullseye

Bullseye Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sunu kastettim kisacasi: bu protein tozlarinin icinde beach in kastettigi seyler var ancak bunlarin net olarak oranlarini belirtmek cok ama cok zor,karsima gecipte sadece losin yada izomeri izolosin,taurin vs gibi aminoasit degerlerinin tablosuna bakarak icinde su var bu var demek cok buyuk scmalik.bu analizleri yapmak cok zordur cunku hayvanlar kesildikten sonra kiyim makinalarinda neresi olursa olsuncok keskin bicaklar degdigi icin heryerine ve kan olarak sicrayan albuminler bile vitamin dedgerlerini oynattigindan cunku direk inhibitordur bu kesici cisimler dogru olan degerler ne kdr dogru olursa olsun kayboluyor.ben arastirmalarini bir kimya muhendisi olarak basariyla kutluyorum,ancak dayandirdigin seylerin somut asli varmi? Ben demem gerekeni soyledim,bu firmalarin bunlari sigir diye tanimlamalari cok buyuk bir aldatmaca,bu konuda hemfikifirz.ama herhangi bir et yada balik turu,yada herhangi bir besinin,aminoasit degerlerine bakarak birseyi anlatamazsin,gidersin fabrikasina cekersin fotograflari kendi analizlerini yapsan bile yine tutmaz cunku degisiyor o degerler,bu seye benziyo.yillar once mc donalds ve burger king firmalarinin kesimhanelerinde anlatilan olaylara kimse inanmamisti,simdi videolari var gercekten mideniz kaldirmiyorsa izlemeyin,berbat otesi birsey.aslinda gercek fakat aci. Beach in sevmedigim huyu buradaki insanlar kardesler,bu konularda teknik olarak net bilgi edinemedikleri icin okuyarak ogreniyorlar.yani arastirmalarini bence biraz dah acarak anlatmak ve yolu degistirmen lazim.sen herseyi pisliyorsun,ya uretilen hangi seyde urun verimi artirma prosesi yokki? Dedigimin ozu,herhangi bir konuda bu firmayi elestirmek olsun,yada baska birsey oyle aminoasit degerleri su bu iste oi yuzden icinde bu var su var demek cok yanlis, aminoasitlerin 444 =64 eksi 3 : 61 cesit kodlamasi var,sen simdi hangisini neye gore siniflandirdin? Dunyadaki ekosistemdeherhangi bir deger bir kere yok,farkli yerlerde degisik kosullarda var,ayni seninle benim losin degerlerimizin farkli olmasi gibi,bunlarda turden ture cesitlilik gosterir.mesela devedikeni,tribulus kaynagi,analiz yaptin icinden o cikti,ne dusunucen aaa bunda tribulus var testis icerir mi diycez,senin mantik ona cikiyor bunu odtude kimya muhendisligi okuyan biri soyluyor sana,bence biraz daha arastirma,biraz daha ozveri.ben bu firmalarin sahibi olsam,seni mahkemeye verirdim kanitsizliktan,yapmiyolarsa hakli oldugun icindir,su saate kdr bu firmalarin turk isletmecilerinden ses cikmadiysa git sen ac davani,emin ol kazanirsin

Son düzenleme: 22 Ekim 2013
  14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sizin söylediklerinize görede ürününlerin güvenilir olmadıgı çıkıyor

15. Bullseye

Bullseye Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyorsanki arkadaş ben bu protein değerlerini 30gram basına yeterlı buldum ve bence iyi yani benım ıhtıyacım var diyorsan al bu proteini.160liraya kadar dusmus.wheyden daha kaliteli.wheylerde kac defa ısıl ıslem goruyor.

16. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    hocam bende ilk başlarda arkadaşlarıma kanıp bu tozlardan kullanmıştım . Hatalı davranmışım bilgilendirdiğin için sağol.

17. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Merhabalar #BeachBoy cok tesekkur ederim et proteini hakkindaki arastirma ve yorumlariniz icin. Ulkemizde protein bombasi adi altinda dana eti proteini satilan bi site var almayi dusunuyordum fakat siizn yazdiginiz yazilari okuyunca durakladim ufak bi karsilastirma yaptim degerleri collagene yakin buldum. Bir de sizin bakma sansiniz olur mu? Katkideposu.com girip protein bombasi urune bi bakabilir misiniz?. Peki eger collagen ise faydasi yok mudur? Tesekkurler

18. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    Bu proteinler bana çok dandik geldi . Fiyatta çok ucuz değil kullandınız mı etkileri nasıl ?

19. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Kullanmaya basladim etkisi konusunda henuz erken bi sure daha kullanip yorum yapabilirim. Ama tuketimde cok sikinti cekiyorum. 1 olcek atiyorum 1 kg yogurt yiyorum yavas yavas buna cozum bulmaya calisiyorum. 2 arkadasa daha verdim denemeleri icin birisi tek kullanimdan sonra su an kullanim sekli arastiriyor :) diger arkadas ise su an kullaniyor ve iyi geldi diyor. Tabi tam yorum icin erken. Ama dediginiz gibi pahali bencede.

20. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Sürekli et-süt-tavuk-yumurta tüketiyoruz, varsayalım arada bir kelle paça kaçamak yaptık:)

Sayfayı Paylaş