BCCA, GLUTAMİN, KREATİN HANGİSİ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mesutsaygili tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mesutsaygili

mesutsaygili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba! 17 yaşında 57 kiloyum. 6 aydır vg yapıyorum. En son Wrestler hocanın kilo alma diyetini uyguladım 1 aydır devam ediyorum. Üniversite sınavına hazırlandığımdan dolayı okul, dershane ve derslerden protein ihtiyacımı karşılayamadığım kanaatindeyim. Optimum Whey Gold protein tozu almaya karar verdim. Buna destek olarak ne önerirsiniz? Kaslarımda çok ağrı oluyor özellikle sırt kaslarımda. Bunu da belirtmek istedim. Teşekkür ederim şimdiden.

2. lordofoceans

lordofoceans Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Antalya-Trabzon
    ON' un içinde zaten 5,5 gr bcaa ve 4gr glutamin var bence kreatin al..hem kas gelişim için faydalı olur hem de antremanlar daki performansın artar..

mesutsaygili bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    L-Glutamic Acid 4082 mg Glutamine değildir.

1 servisinde 24 gram Protein, 5.5 gram BCAA ve 4 gram Glutamin ve öncülerini bulundurmaktadır.(Kelime oyunu ve Öncüleri)

Bu konuya forumda değinilmişti protein tozlarındaki glutamine ve öncüleri :)

Kas ağrısı için amino asit alabilirsiniz ,universal amino 2700 + olarak protein tozu dülşünoyrsanız Ultimate Prostar

Alternatif ürün;Musclepharm combat ,Gaspari my,Bns -6 ürünlerinde kampanya var fiyatları 120 tl +gaspari aminomax 8000 (fiyat olarak uygun olduğu için bunları sıraladım)

Yaşınız genç olduğundan doğal beslenme ile devam etmenizi tavsiye ederim çok kas ağrısından şikayetçiyseniz sadece amino asit ile devam edebilirsiniz.

4. lordofoceans

lordofoceans Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Antalya-Trabzon
    o zaman benimde bi sorum olcak size..ben ultimate whey kullanıyorum içerisinde 6 gr. dan fazla bcaa bulundurduğu yazıyor aynı zamanda ultimate 12000 bcaa kullanıyorum bcaa yı antremandan hemen önce alıyorum antremandan sonra whey in içinde 6 gr. olduğu için almıyorum. artık antremandan sonra da mı bcaa kulanmalıyım?

5. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Hardline KGT (Kreatin.Glutamin.Taurin) kolayına gelicektir hepsi bir arada.
    İçerisinde Kafein ve taurin var yani uyarıcı maddeler idmanda mayışmanı engeller.
    Enerji içeceklerinin içeriğine bakarsan taurin ve kafein mutlaka vardır
    Kreatin ve Glutaminim bittiğinde almayı düşünüyorum söyliyim dedim işine yarar diye daha kullanmadım yani:D

6. mesutsaygili

mesutsaygili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim öncelikle. İstanbul Anadolu Yakası nda bildiğiniz supplement satan bir yer var mı?

7. mesutsaygili

mesutsaygili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Hocalarım, abilerim. İstanbul Anadolu Yakasında kapsamlı olarak supplement satan bir yer bulamadım. Kime sorsam bilmiyor.Maltepe de oturuyorum. Bilen varsa söyleyebilir mi? İnternetten almak istemiyorum.

8. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    57 kilosun daha.. kreatin alma simdilik protein yeter ilk once 70 e felan cikmaya bak 6 ay once kac kiloydun?

9. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Supplementler.com güvenlidir kardeşim zaten forumun sponsoru.Ne alacağına karar verdin mi

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    şimdilik protein tozu hariç hiçbi supplemente ihtiyacın yok. vucudunun supplementleri aktif olarak kullanabilmesi için önce sıkı idman yapabilicek seviyeye gelmen lazım. yoksa kullandıklarının hepsi tuvalete gider çok bi işe yaramazlar. 57 kilo olduğunu yazmışsın öncelikle sağlıklı bi şekilde kilo almalısın. bunun için öğünlerinde karbonhidrat (pirinç, bulgur, makarna vs) ve protein (kırmızı et, tavuk, balık, hindi vs) tüketmeye bak. bu beslenmenin yanında güzel bi idman programıyla anrenmanını yaparsan yavaş yavaş istediğin sonuca ulaşırsın.

11. mesutsaygili

mesutsaygili Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Çok teşekkür ederim. Optimum whey almaya karar verdim. 6 ay önce 55 kiloydum bu arada

Sayfayı Paylaş