Bcaa ve glutamin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 24 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba herkese şu anda multivitamin , omega-3 ve hardlıne whey 3 matrix kullanıyorum.Tozun bitmesine 15-20 gün var bittikten sonra amino asit almayı düşünüyorum.Asıl branşım boks ama arada ağırlıkta çalışıyorum 186 boy 91 kg yaşım yeni 18 oldu.( Yağ oranım yüksek değil , kas kütlem fazla ) Amacım hacim almak vs. değil yani olan kas kütlemi korumak ve yağ oranımı düşürmek.

Beslenmeme çok dikkat ediyorum , whey kullanmayı bırakmayı düşünüyorum sizce hardline bcaa matrix mi? saf bcaa mı yoksa saf glutamin mi?

Bcaa matrix içerğini beğendim ancak 5 gr taurin var ve bu çok fazla benim midem çok kolay bozuluyor bu yönden sıkıntı yaratır mı? yaratırsa bcaa mı yoksa glutamin mi benim için daha iyi olur ? Aromasız toz halinde almayı düşünüyorum tatları içilmeyecek derecede mi? Yani tatsız olabilir ama aromalı almak istemiyorum zararlı kimyasallar olabilir diye.

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    kisa sure once ben de bcaa ve glutamin arasinda kalmistim. whey zaten kullaniyorum. yaklasik 5 aydir spor yapiyorum ve son zamanlarda recovery suresinin uzadigini farkettim cunku kas agrilari 2-3 gune kadar devam etmeye baslamisti, ozellikle gogus kaslarimda. 1 hafta once su urunu aldim: https://www.supplementler.com/urun/nanox-bcaa-411-powder-300-gr-5641 . bu urunu tercih etme nedenim icinde 6 gr bcaa, 2.5 gr glutamin olmasiydi. antrenmandan hemen once 1 olcek aliyorum ve recovery agrilari ortadan kalkti diyebilirim. tadina gelince, urun portakal aromali. bcaa'nin shakerda cok kopurdugu, genzi yaktigi gibi yorumlari bildigimden direkt agzima dokup ustune su iciyorum :) ama tadi gayet iyi bence.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
  4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yorumlar için teşekkürler , peki taurin için ne düşünüyorsunuz?

Sayfayı Paylaş