BCAA ve Glutaimini Ayrı Olarak Kullanmalımıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Deli Dana tarafından 12 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Merhaba sporcu dostlar. Ben Whey proteini, ton balığı, süt ve yoğurtla zengin bir diyet uyguluyorum. her 2 saatte bir 20gr civarında whey proteini içiyorum. Saatleri : 6:00 - 8:00 - 10:00 - öğle yemeği 12:15( bolca yoğurt, makarna, pirinç pilavı yada bulgur)- 14:30 - 16:30 - 18:30(Antreman Öncesi) - 20:30(Antrenman Sonrası) 22:30(Süt+20gr Whey)

Beslenmem ve günlük düzenim bu şekilde. Uzun yıllardır spor yapıyorum. Gelişimim durdu gibi artık. 3 Aydır bicepsde ilerleme yok 38cm de kaldı. Bu düzenim baz alındığında benim ekstradan BCAA ve Glutamine kullanmam faydalı olurmu? Yoksa vücur ekstradan aldığım BCAA ve Glutamini dışarımı atar? Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Uzun yillardir spor yapiyorsunuz ama kol 38, zengin bir beslenmeniz var ama 8 ogun whey iciyorsunuz !! Bu nasil bir mantikdir ben anlayamiyorum, basarilar spor hayatinizda...

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Bunu bu şekilde sınırlandırmamak lazım. Kol 38 olabilir ama nasıl 38 ? Yağlı 40 cm'den yağsız 38 cm çok çok daha iyidir kanımca.
    Genetik faktörler de var tabi işin içinde en azından ben böyle düşünüyorum.
    Mesela Marc Fitt. Onun da kolları da taş çatlasın 39-40 cm. Ama bir bütün olarak bakmak lazım.
    Marc fitt scr6.jpg

Antrenman stilini değiştirmeni öneririm. Bir de beslenmene bir göz at. Her şey protein değil.

4. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar iş yerinde olduğum için açıklayıcı olarak yazamadım. 90 doğumluyum boyum 175 cm. 74 kg ım. Yağ oranım düşük. Vucudum oldukça sert. Beslenme konusuna gelince gunde 1 tane tam tahilli ekmek yiyorum karb icin. Antrenman oncesi ve sonrasida whey proteiniyle birlikte gainer iciyorum. 8 ogun whey icmemin sebebide gunun buyuk kısmını çalıştığım fabrikada geciriyor olmam. Burada işi bırakıp yemek yapmak yada uzun uzun yemek yemek gibi bir imkanım malesef yok. Öğlenleri fabrikaya ne yemek gelirse onu yiyoruz ki belirttiğim karbonhidrat kaynaklarından biri mutlaka oluyor.

5. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir

8 öğün whey derken ?
    Ayrıca bu kadar supplement ağırlıklı bir beslenme ile o vücudu ileriye taşıman imkansız.
    1 tam tahıllı ekmek sokakta top oynayan çocuğa bile yetmez.

6. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Evdeyken 5 yumurta sarisi 1tam yumurta, 100gr yulaf, bir tam muz uc bes tane badem/ceviz mikserin icine at karistir cam sisede yok diyelim kavanoza koy isyerinde ic, uzun uzun zamana gerek yok maksimum 2 dakika surer, yanlis.anlamayin lutfen ama yaptiginiz hem sagliksiz hem luzumsuz, bu is emek ve ozveri gerektirir gercekten isterseniz bunun milyonlarca sekli var sizin ki ugrasmamak adina isin kolayina kacmak oluyor birazda.., bizler sizin saglikli bir sekilde buna devam etmenize yardimci olmak icim bu cevaplari yaziyoruz, siz istediginiz sekilde devam etmekte tabiki ozgursunuz...

Deli Dana ve elite35 bunu beğendi.
  7. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Öncelikle teşekkür ederim. Böyle yapıcı cevaplar yazdığınız sürece en azından deneyeceğimden emin olabilirsiniz. Başka önerileriniz varsa onları da görmek isterim.

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Konu protein üzerine döndüğü için yoğunluğu ona veriyorum, ancak kaliteli yağlar ve karb. da almak zorundasınız, hazırlaması 10 dakikanızı alacak birşey vereyim ne demek istediğimi anlayacaksınız umuyorum işe gitmeden önce miksere ;

200 gr yulaf ezmesi
    5 büyük yumurta beyazı
    1 büyük tam yumurta
    5 gr ceviz
    5 gr badem
    1 büyük muz
    250ml light süt
    250 gr lor peyniri
    çok basit ve yapması çok kolay, gelelim değerlere yukarıda bahsettiklerim size yaklaşık 32gr yağ/177gr karb./109gr protein sağlar toplamda da 1450 kalori gibi bir rakam çıkar. 74 kilo olan biri olduğunuza göre 150-160 gr protein yeterli olacaktır tabi isterseniz çok uçmadan 200 gr kadar çıkabilirsiniz, tabi bu karışımı asla tek bir öğünde almayın 3 eşit parçada tüketmeniz daha makuldur, yukarıda yazdıklarımla ben size günlük kalori ve protein ihtiyacınızın min. yarısını yada daha fazlasını verdim, artık o 8 öğün protein tozu ne kadar gerekli lütfen siz kara verin :)

Deli Dana bunu beğendi.
  9. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    bu tabloya bakınca okadarda gerekli gibi durmuyor :D Peki BCAA ve Glutamine konusunda ne düşünüyorsunuz? Bu şekilde beslenirsem BCAA ve glutamine kullanmama ne dersiniz?

10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bu veya benzer bir sekikde diyelim biz ona, bu verdigim ornekti tamamen boylede yasamayin tabi :) arastirin ve cesitli gidalar almaya calisin ben sadece size bunun dusundugunuz kadar zor olmadigini gostermek amacli yazdim, genel ihtiyacin buyuk bir bolumunu gida ile karsilayip vucudun uretmedigi amino asitler disaridan alinabilir yani duzgun beslenip bcaa glutamine ve creatin alabilirsiniz, dogru dozda kullanimla tabiki lutfen onlarida gunde 8 ogun almayin :)

Lg Smart World

Deli Dana bunu beğendi.
  11. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Teşekkür ediyorum açıklayıcı cevaplarınız ve yardımlarınız için. Son olarak kafama takılan birşeyi sormak istiyorum. Peki protein ihtiyacımı büyük ölçüde whey proteininden karşılamamın ne gibi bir sakıncası var? sonuçta oda protein oda protein diye düşünüyorum ve sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla yanlış düşünüyorum ama yanlışlık nerede? neden kaynaklanıyor? Bu kadar whey proteini tüketmek neden sakıncalı? onuda öğrenmek istiyorum. Kaldıki biryerde mr olympiaların, profesyonel sporcuların falanda supplement kullanmadığını okumuştum ama tek bir kaynak olduğu için pek ciddiye almamıştım işin doğrusu. Şimdi sizde böyle deyince merak eder oldum. Belki bilmeyen başka arkadaşlarda vardır ve yazacaklarınız onlarında işine yarar :)

12. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mr olympia isin cok baska bir tarafi ama emin olun herkesin dusundugu sekilde/ kadar kullanmiyorlar isin ticari tarafi milyar dolarlik ;) nedenine gelirsek, ister bilim diyin ister yaradilis dogal gidalari sentezlemek icin yaratildik, whey zararlidir demiyorum asla, ancak vucut yapisi geregi yiyerek alinan proteine oncelik verir herzaman, wheyin tek artisi kana cabuk karisiyor olmasi yani antrenmandan sonra eger yemek icin vakit yoksa alinabilir ama asla ve asla hicbir suplement gercek gidanin yerini tutamaz.

Lg Smart World

Deli Dana bunu beğendi.
  13. Deli Dana

Deli Dana Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Teşekkür ederim cevaplarınız için ve zaman ayırdığınız için. Tavsiyelerinizi mutlaka değerlendireceğim.

14. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Rica ederim, iyi calismalar.

Lg Smart World

Deli Dana bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş