BCAA Ve Amino

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve savasmeral tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. savasmeral

savasmeral Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Glutamin Kreatin ve Whey Proteini kullanıyorum bunun yanında amino asit almak istiyorum ama BCAA'mı alsam Yoksa Amino asit kapsullerimi kullansam karar veremedim Optimum Superior Amino 2222'nin içinde BCAA amino asitleride mevcut ayrıca BCAA'lara para vermeye gerek varmı

2. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Genel kanı aminoasitlerin bcaa'dan daha yararlı olduğu yönünde. Forumda bununla ilgili oylamalar da var. Ayrıca içtiğin protein tozunun içinde de güzel oranlarda bcaa zaten mevcut. Bana sorarsan aminoasit kullan.

Benim ayrı bir sorum olacak glutaminden fayda alabiliyor musun?

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    aminoasit devri bitti, whey zaten varsa onun yerine idman oncesi veya sonrasi urunler almak yani bcaa veya nitrik oksit iceren bence daha iyi...

4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Niye bitsin ki :confused::)

5. savasmeral

savasmeral Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Şöyle söyliyim ben 8 aydır bu işin içindeyim whey kullandım gainer kullandım amino kullandım ama ilk defa üç ayrı ürünü kür şeklinde alıyorum ve gözle görülür şekilde yarar sağladım ama bu glutamindenmi kreatindenmi kaynakladnı bilemiyorum ancak besin desteği ürünleri kombine olarak kullanamkta fayda var tek başına bi işe yaramıyorlar ben bunu anladım

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    artan protein isleme teknolojisi ile insanlar daha iyi verim almaya basladilar. ayrica tozlar cok daha ucuza geliyor. en cok satilan supplement listelerine bakarsan aminoasitlerin pek tercih edilmediklerini gorebilirsin

7. savasmeral

savasmeral Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Konu benim sorduğum sorudan biraz uzaklaştı gibi ben amino asitlerin gerekli olduğunu düşünüyor ve kullanmak istiyorum Optimum marka alacağım ama Optimum amino kompleks kapsullerinin içinde bcaa'ları oluşturan üç amino asit mevcut ayrıca vucut için gerekli diğer amino asitlerde mevcut hal böyle iken ayrıyeten bcaa almalımıyım yada sadece bcaa'mı kullanmalıyım karar veremiyorum

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ictigin whey icindeki bcaa orani optimum markasi kullaniyorsan tam kararindadir, agir calisanlar isi sansa birakmamak icin ayrica bcaa tozu alip eklerler iceceklerine.

burada amac onemli supplementi recovery icin kullanacaksan bcaa toz veya katkili bcaa toz (scivation xtend, c. labs purple wraath vs.) , ama bana yemek aralarinda aksam saatlerde de protein lazim diyorsan casein de iyi bir secenek.

9. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Daha ucuza geliyor kısmına katılmıyorum çünkü whey proteinde kullandım şu anda amino kullanıyorum,whey proteini günde 2-3 kez kullanmadığın zaman emin ol bir işe yaramıyor ben sadece ant sonrası kullanıyordum 3 kutuda bitirdim ama pekte yararını göremedim amino nun kullanım talimatına da uyuyorum ayrıca daha fazlada gidiyor.Ayrıca o liste hakkında herhangi bir link varsa atabilir misin?

10. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bak bu soyledigin ise yarar / yaramaz meselesi markalar ve kullanima ve yaptigin idmana gore degisir = asiri goreceli. aminoasitle ilgili bu konuyu eskiden uzun uzun tartismistik biraz ararsan cikar forumdan. kisaca aminoasit guzel bir sey ama olcup bictigin zaman 3 aatte bir 8er 10ar tane atman lazim buna da sponsorun yoksa butce dayanmaz gibi bir sonuc cikmisti thums:
    bodybuilding.com sitesine girersen kac tane amino besbin sekizbin onbin urununun, kac tane de whey protein tozunun listede olduguna bakabilirsin.

xlygan bunu beğendi.
  11. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum bcaa nın içindeki aminolarla normal amino acidler arasında fark var. bcaa nın içinde 3 ayrı farklı temel amino acid var ve bunlarada vucudunun ihtiyacı var. Bana sorarsan whey , amino ve bcaa yı ayrı ayrı almanda fayda var.bu sekilde daha iyi sonuc alabilirsin. birde bunun yanında glutamin ve creatin koymussun 4/4 lük supplement kuru olur.

12. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    acaba optimum 2:1:1 nasıl olur?
    antrenman sonrası için güzel bir ürün

13. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    hiçbişey almana gerek yok glutamine-whey yeterli .

14. semih89

semih89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    -optimum whey protein
    -optimum amino 2222 mg
    -unıversal creatin ( 2 kapsül 1.5 gram)
    -BCAA Rapid Release 1450 mg
    -gnc glutamin ( 1000 mg )

bende senin gibi bir kombinasyon yaptım başta aminomu alsam bcamı alsam die kararsızdım fakat herkes amino al dedi ilk başta amino aldım şmdi bcada aldım sen bunları nasıl ne zamanlarda kullanıyorsun yardımcı olursan sevinirim..

15. savasmeral

savasmeral Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Kreatin : Antreman öncesi dolu bi çay kaşığını şekerli bi içecekle alıyorum ayrıca yatmadan önce bi çay kaşığı "5 gr" alıyorum

Glutamin : İdman sonrası Whey proteinimin içine 5 Gr atıyorum ve yine yatmadan önce 5 Gr alıyorum

Whey Proteini : Sabah kalktığımda tüm gece boyunca aç kalan kaslarımı cabucak beslemek için su ile bi çorba kaşığı

antreman öncesi ve sonrası birer çorba kaşığı ve yatmadan önce daha yavaş kana karışıp kaslarımı sabaha kadar besleyebilmesi için iki su bardağı sütle beraber bi çorba kaşığı whey alıyorum

16. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende birsey sormak istiyorum bcaa glutamine whey ve amino aynı anda kullanılabilirmi bir zararı varmı ? aynı gunde almak dogru olurmu antreman oncesi sonrası filan?

17. Alpagut

Alpagut Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bunu ben de merak ediyorum.

18. hugo4545

hugo4545 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu forumda cevabini bulamadigim soru

19. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Cevap: glutamin gereksiz bir üründür.Makaleler kısmından bakın.Son bilimsel verilere göre makaleler var.Glutamini eledik.Bcaa elzemdir/şarttır.Kompleks amino yerine whey al.Amino profili yüksek bir ürün tercih et.Bcaa-whey-kreatin kombinesi yap.Zarar yada kar her zaman vardır fakat bunlar gıda takviyesi.Çok da abartılacak şeyler değil uzun yıllar kullanımda bile problem yaşamayan çok insan var.Steroid değil sonuçta.Yakabildiğin kadar yükle vücuda.Zaten vücudun sana belli eder fazla yada az olduğunu gıdanın ve gıda takviyelerinin.Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş