BCAA mi Whey Protein mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hukukcu tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

20 yaşında 175 boy 66 kilo bir kadınım. Daha önceden spor geçmişim var ancak iki haftadır düzenli BB başladım. Günlük protein ihtiyacımı kolay kolay karsilamadigim için (öğrenci olmak...) whey protein alarak işe basladim. BCAA vs hiç arastirmadim tabi ilk başta.

Sizce Whey protein yerine BCAA mi almalıyım, ikisinin farkları tam olarak nedir?

Whey almadan BCAA alsam daha mı çok fayda görürüm?

İkisini alabilcek maddi durumumun olmadığını düşünürsek, hangisini alırsam daha gözle görünür sonuç elde ederim?

(evde Body Beast programı yapıyorum, ağırlık kardiyo içerikli baya yoruyor)

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

2. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul

3. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Peki vermek istediğim 5 kilo var, Whey alırsam kilo alır mıyım? Arkadaşm öyle birşey söyledi ve ben pek inanmak istemiyorum açıkçası neticede Whey protein içerikli. Kullandığım ürün optimum nut. Gold standard whey, çok fazla kalorisi olduğunu düşünmuyorum.

GreekGod bunu beğendi.
  4. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    protein tozu bu sonuçta karb değil yani kilo sıkıntısı olmaz bende yeni bitirdim o ürünü sonuçta isolate ürün değil yani şekeri var ama kiloyu rahatlıkla verebilirsin wheyin bi sıkıntısı olmaz

hukukcu bunu beğendi.
  5. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Peki BCAA ile protein tozu arasındaki fark nedir? Evde body beast yapıyorum, ağırlık çalışıyorum haliyle, kasta yirtilmalar olmuyor mu? Ayrıca hamlama / et kesmesi hali kasın yirtildigini gostermez mi? Biliyorum çok saçma bi cümle oldu ama yardım olursanız sevinirim

GreekGod bunu beğendi.
  6. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul

hukukcu bunu beğendi.
  7. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de hamladikca daha çok abaniyorum çivi çiviyi söker hesabıyla :D

GreekGod bunu beğendi.
  8. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bende eskiden o hamlamaları hissettikçe geliştiğimi sanıyordum ama sadece vücüdu alışık olmadığı bişeye zorladıgın için tepki veriyor yani hepsi bu sayılır
    ağrıların bi önemi yok zaten bi kaç haftayı düzenli atlatırsan ağrı sızı kalmaz :)

9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    bcaa

10. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ben simdi ağrı çektiğimde, antrenman sonrasında Whey aldığımda yapilanmiyor muydum? Hamlama gelişme göstergesi değil mi yani

GreekGod bunu beğendi.
  11. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Nedenini yazarsanız sevinirim

12. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    yani 0 demiyorum ama büyük oranda değil sadece alışılmışın dışında birşeye vücudunun gösterdiği tepki , hasta olmak gibi düşün soğuğa veya başka birşeye tepki gösterme gibi

hukukcu bunu beğendi.
  13. wiedland

wiedland Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    whey protein çabuk sindirilebilir protein türüdür. aminoasit bakımından çok zengindir. spor sonrası vücudun ihtiyacı olan proteini sağlar. bcaa ise vücudun üretemediği aminoasitlerdir. whey protein içinde bulunur ancak saf bcaa'lar gibi çabuk sindirilmezler. bcaa'lar kasta sindirilir ve aktivite sonrası protein sentezinin başlamasında çok önemlidir. vücutta spor sonrası katabolik olayları en aza indirir. başlangıç olarak whey işini görecektir. zaten whey proteinin içinde bcaa vardır. bu başlangıç olarak işini görür. eğer yeterli proteini alıyorsan bcaa ve glutamin desteği daha çok işine yarayabilir ilerleyen zamanlarda.

14. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyla alakalı değil ama birşey daha sormak istiyorum çünkü forumda bununla ilgili pek sonuç bulamadım, p90x3 ve Body Beast programları hakkında bilginiz var mı?

15. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    çok fazla bi bilgim yok ama try hard yağ yakma sıkı vucut calısmaları ve ağırlıksız diye biliyorum kendi vücudunla yani , yani kilo vermek yağ yakmak için ideal bi yol olabilir ama tarzım değil :)
    tabi ki sizin için uygun olabilir bu arada program konusundada internetten araştırma yapmanı öneririm bilgim olmadığını için bişey demek istemiyorum ama ileri günlerde bi yerden öğrenirsem memnuniyet ile sizle paylaşabilirim :)

16. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Öğrenci olduğum için gün içinde yeterli proteini alabildiğimi düşünmüyorum. Kahvaltıda 2 yumurta yiyorum süt yulaf ezmesi vs, öğlen okulda et tavuk. Akşam artık arkadaşlar ne yaparsa onu yiyorum yada kendim tavuk yapıyorum. Bilmiyorum yeterli mi böyle bi antrenmanda.
    Dediğiniz gibi Whey içinde bcaa olması beni bi nebze rahatlattı. Bi süre Whey ile idare edebilirim. Peki Whey i bırakıp bcaa kullansam sadece bu nasıl bir sonuç doğurur?

17. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    -Whey proteinin sindirim süresi var.
    -Whey protein süt içeriyor. Süt ürünlerine duyarlılığınız varsa şişkinlik yapar, su tutar.
    -Whey proteinlerin içinde soya oluyor, östrojen yükseltir.
    -Whey proteinlerin içine bir miktar şeker koyuyorlar. Ben pek hoşlanmıyorum bu durumdan. Yağ oranınızı bilmiyorum, ama insülin direnciniz varsa bu şeker insülin direncinizi kırmanızı yavaşlatacak.

Yukarıda saydığım sebeplerden dolayı whey protein daha ''anabolik'' bir ürün. Özet olarak yağ yakmayı yavaşlatabilir. Zatenizin ekstra ölçü almak gibi bir isteğiniz olduğunu düşünmüyorum. Eğer sadece yağ yakmak ve fitleşmek gibi bir niyetiniz varsa, bcaa bana göre daha mantıklı bir seçim olur. Ayrıca, günlük protein ihtiyacınız da çok yüksek değil, bence o yüzden gereksiz olur.

-Saf ve toz Bcaa'nın kana geçme, sindirim süresi çok çok daha kısa. Saf amino asit. Kardiyo sonrası en iyi acil çözüm.
    -Direk kaslara iletilir kısa sürede kullanılır.
    -Şeker içermediği için kan şekerinizi oynatmayacak, antrenman sonrası salınan yağ yakmanıza faydalı olacak hormonların oranını düşürmeyecek, aksine destekleyecek.
    -Daha ucuz.
    -Daha az komplikasyonlu. (yukarıdaki whey e bakarsak.)

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Yine araştırın, bakın, tercih sizin. Başarılar, kolay gelsin şimdiden.

hukukcu bunu beğendi.
  18. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Bu programlar hakkında beachbody.com dan araştırma yapmıştım, Body Beast e başladım iki haftadır yapıyorum mesela ama daha sonra daha çok araştırma yaptığımda P90x3 i daha çok öneriyorlar.. Ben şu açıdan soracaktım, Body Beast te her kas için belli bir gün ayrılmış örneğin bir gün legs, öteki gün chest-tris, back-biceps, shoulders ve bi gün Abs ve cardio.. Yani bi kası haftada cardio yu sayarsak bir iki kez calistirmis oluyorsun. Acaba çok mu fazla ara var? :D

P90X te çok fazla barfix kullanımı oluyor ve ben kirada oturduğum için duvara barfix asamam o yüzden başlayamadım. Onun için de vücudun dengesi vs için daha iyi diyorlar araştırdigim yabancı sitelerde..

GreekGod bunu beğendi.
  19. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    body beast devam etmeni öneririm p90x biraz barstarzz a kaçıyor bide gün sıklıgı olarak normal body buildingde ileri seviye bodycilerin yaptıgı antrenman programı o dağılımlı vücut calısma ama beast te öyle olabilir , tavsiyem eğer o 5 kilonu vermek istiyorsan beslenmene dikkat et ve vücudunu dinleyerek çalış vücudun doğrusunu gösterir

20. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler..
    Şöyle söyliyim, süt bende laktik etki yapıyor, şişkinlik yapıyor yani.. Ben de yararını düşünerek çok fazla takılmıyorum ona..

Yağ oranım %19/20 civarlarında..

Yağ yakıp fitlesmek ve gözle görülür şekilde fark yapmak istiyorum. Misal six-pack lerim gözüksün yani göbekte çok fazla yağ yok ama yine de uzun bir yola girdigimin farkındayım bu six-pack mevzusundan anlaşılacağı üzere

Öğrenciyim bu nedenle protein miktarını ne derece karşılayabilcegimden şüpheliyim.. Bu nedenle Whey almıştım şu an ne yapacağımı şaşırdım :/

Sayfayı Paylaş