Bcaa Mı ? Glutamin Mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Stream tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar bu konu kafamı çok karştırıyor çok araştırma yaptım fakat tam olarak beklediğim cevabı alamadım. Sizce whey + creatinin yanında Bcaa mı alsam Glutamin mi vede bunları aldıktan sonraki kullanım şekli hakkında bilgi verirseniz memnun olurum bu sporu 6 ay gibi bir müddettir yapıyorum.Yatılı okulda kaldıgım için malesef yemeklerden aldıgım protein tam olarak yeterli deil.Ama düzenli yiyorum günde 160 gr lık tonbalıgı konservesi falan yemeye çalışıyorum düzenli olarak.Beni bilgilendirirseniz çok memnun kalacağım.

2. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Bcaa derim forumdaki yazılarıda okuyabilrsin protein ağırlıklı besleniyorsan yeterli glutamini alabilirsin çok fazla önemli bir supp değil fakat bcaa glu. nazaran bence daha önemli bcaa öneririm size.

Stream bunu beğendi.
  3. gorky53

gorky53 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    alabiliyosan kesinlikle ikisi çünkü bir ürünü kıyaslıyosan ikisi birbirinin aynı görevini yapması lazım bu ürünlerin ikisininde işlevleri farklı tek ortak noktaları amino asit olmaları.

4. weqale

weqale Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Weider Premium Bcaa Powder alabilirsin onun içinde glutaminde var.

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Glutamine nin etkisi ciddi anlamda tartışma konusu olmuştur.

Ektisi olmadığı hakkında bir görüş de mevcut yararlı olduğu hakkında da.

Bcaa vücut geliştirmede en etkili amino asitlerdir.

Ancak glutamine o kadar ciddi ve gerekli bir amino asit değildir.

Bence Bcaa lar Glutamine ye göre çok daha fazla etkilidir.

Stream bunu beğendi.
  6. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle beslenme şeklimi anlatayım yatılı okulda olduğum için herhangi bir diyet yapamıyorum sabah kaHvaltılarımda inanılmaz yetersiz çok düşük miktarda proteinli yiyecekler piknik türü şeyler çıkıyor.Öğle ve akşam yemeklerim fena deil ama yinede bu sporu yapan birisi için yetersiz genellikle öğle yemeklerini 2 porsiyon yemeye çalışıyorum.Bunların haricinde günde ağırlık çalıştığım günler 2 çalışmadığım günler ise 1 ölçek protein tozu kullanıyorum.Protein tozunu sabah kalktıgımda 6.30 gibi ve spordan sonra alıyorum şimdi gelelim çalışma programıma.Ve günde şu bimde satılan 160 Grlık ton balıklarından yiyorum yağını elimden geldiğince süzmeye çalışıyorum.Bunların yanındada artık ON whey + kreatin + bcaa + multi vitamin yapıcağım sizin yorumlarına göre lakin bu Bcaa yı nasıl kullanmalıyım nekadar almalıyım beni bilgilendirirseniz sevinirim.Whey günde 2 ölçek almayı planlıyorum.Kreatini çalışma yaptıgım günler spordan önce ve sonra olarak 8 - 10 gr arası off günlerde ise 4 gr kadar kullanıcagım.
    Multi vitamini sitede günde 3 tablet yazıyor fakat tek tablet alsam kafi gelmez mi acaba içeriği şu şekilde:
    İçindekiler: Vitamin ve Mineral Karışımı (Vitamin A (2800µg*), Vitamin D (7µg*), Vitamin E (48mg*), Vitamin K (75 µg*), Vitamin C (240mg*), Tiamin (3.3mg*), Riboflavin (3mg*), Niasin (40mg*), Vitamin B6 (6mg), Folik asit (500µg*), Vitamin B12 (5µg*), Biotin (100µg*), Pantotenik asit (9mg*), Kalsiyum (200mg*), Magnezyum (100mg*), Çinko (15mg*), Bakır (2mg*), Manganez (2mg*), Selenyum (110µg*), Krom (120µg*), Molibden (75µg*)),

Amino asit karışımı 800mg (L-Arjinin, L-Glutamin, L-Lösin, L-Izolösin, L-Sistin, L-Lisin, L-Valin, L-Treonin),

Bitkisel karışım (Kavun suyu tozu, Karpuz suyu tozu,Erik suyu tozu, Rhodiola rosea (kök), Citrus aurantium var. amara (su ekstresi), Nasturtium officinale (toprak üstü), Allium sativum (sarımsak soğanı), Fagopyrum esculentum (Toprak üstü), Laminaria (Kelp), Camellia sinensis (yeşil çay özütü), Zingiber officinale (zencefil, rizom), Passiflora incarnata (passiflora, toprak üstü), Vitis vinifera (üzüm, tohum), Olea europea (zeytin yaprağı), Vaccinium corymbosum (meyve ekstresi), Vaccinium myrtillus (meyve), Vaccinium macrocarpon (meyve), Havuç suyu tozu, Carica papaya (papaya, meyve), Ananas comosus (ananas, meyve), Spinacia oleracea (Ispanak, yaprak), Ribes nigrum (Frenküzümü, meyve), Karnabahar tozu , Brassica oleracea var. acephala (Karalahana ekstresi), Brüksel lahanası tozu, Brassica oleracea L.var.botrytis L. (Brokoli ekstresi), Pyrus malus (elma,meyve), Actinidia chinensis (Kivi, meyve), Persica vulgaris (şeftali,meyve) ),

Topaklanma önleyiciler (E570, E572 ve E551), Enzim karışımı (Papain, Bromelain, Amilaz, Lipaz), Alfa Lipoik asit, PABA (para aminobenzoik asit), Kolin, Inositol, Likopen, Lutein, Emülgatörler (E468 ve E460), Maltodekstrin, Parlatıcı (E904).
    Bu değerler 3 tablet için verildiği yazıyor sitede.

Haftada 4 gün okulumuzdaki salona gidiyorum 1 gün göğüs ve biceps 2. gün sırt kanat ve triceps çalışıyorum. Çalışma programım sırasıyla bu şekilde gidiyor.Tam anlamanız için 1. göğüs biceps 2. sırt triceps 3. göğüs biceps 4. sırt triceps + omuz bu şekilde tekrar başa dönerek gidiyor.

Göğüs haraketlerim sırasıyla
    1.Flat Benc Press
    2.Flat Bench Dumbbell Pressys
    3.Flat Benc Dumbbell Flyes
    4.İncline Benc Press
    5.İncline Dumbbell Press

Biceps Haraketlerim

1.Standing Barbell Curl
    2.Preacer Curl
    3.Hammer Curl

Sırt Çalışırkende
    1. Enseye Çekiş
    2.Geniş Tutuş Göğse Çekiş(Lat Macine Pull Down)
    3.Dar Tutuş Göğse Çekiş
    4.Barbell Ben Over Row(Barbella karına çekiş yapıyorum.)

Triceps
    1.Standing Cable Pus Down
    2.Lying Tricep Extension

Haftada bir ise omuz çalışıyorum.

1.Dumbell Laterel Raise(omuz yana açış)
    2.Barbella çeneye çekiş
    3.Beind The Neck Press

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

Creatin ürünü olarakta Xpro NOX umu önerirsiniz Optimum Creatini mi önerirsiniz acaba ?

Son düzenleme: 4 Mart 2013
  7. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum bcaa çok daha elzem bir suplement glutamine göre

8. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    ON whey + kreatin + bcaa + multivitamin siparişi verdim inş. hayırlı olur.

mehmetanil bunu beğendi.
  9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Faydasını göreceksindir iyi bir kullanım zamanı ayarla ürünlerine.

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Öncelikle yapman gereken ton balığını azaltmak mümkünse haftada 2 kereden fazla yememek. Bunun en önemli sebebide ton balığında yüksek miktarda CİVA olması. Kesinlikle ton balıgına yönelme başka protein kaynakları bul kendine aksi takdirde CİVA zehirlenmesi yaşayabilirsin. Soruna gelince de Bcaa cok daha önemli

sthammer bunu beğendi.
  11. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu programda bacak bolgesi yok mu? eğer calısmıyorsan orantısız vucuttan tut bolgeleri eşit çalıştırmadığın için gelişim de daha yavaş oalcaktır. unutulmamalı ki buyuk kas grupları tum vucudun buyumesini hızlandırır ki bacak bolgeside buyuk kas grubu ve cok onemlidir. coğunlukla atlanan bu bolgeye yoğunlaşmanı oneririm.
    Soruna gelirsek glutanine buyume hormonunu tetikleyen bir yapıya sahiptir ancak bcaa ların katlısıyla boy olcusemez. cunku bcaa lar vucuttaki kasların %30 unda bulunur. kullanıldığında kas yıkımını engellediği karbonhidratın vucutta tukendiği durumda enerji ihtiyacını karşıladığı biliniyor. dolayısı ile glutamine gore daha fazla kas insaası demek ve glutamine nin yapamadığı kas yıkımını engellemek demektir. sen zaten creatin kullanıyorsun ve onun içinde arginin var buda buyume hormonunu tetiklemekte. ben bcaa olarak da creatin olarak ta optimum oneririm. bu arada glutamine de pahalı bir urun değil protein tozunda da zaten mevcut ama istersen onuda alıp az miltarda takviye olarak kullanabilirsin.

Stream bunu beğendi.
  12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    hep bu söyleniyor ama ne çevremde ne haberlerde filan böyle bir olay yaşayanda görmedim nedense :) şahsen bütün idman günlerimde 100 gr tüketiyorum

Stream bunu beğendi.
  13. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bacak programını haftada 1 olarak programımıma ekleyeceğim vede son olarak şunu sormak istiyorum.
    Ben protein tozunu günlük sabah ve akşam olmak üzere 2 ölçek almayı düşünüyorum.
    Kreatini spordan 30 40 dk önce 3 4 gr spordan sonra 3 4 gr ve Off günlerde ise sadece 3 4 gr olarak alıcağım.
    Fakat Bcaa yı nasıl kullanıcagım hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim.Vede multivitaminden günde 2 tablet alıcagım sitesinde 3 tablet yazıyor ama 2 yeterli olucaktır umarım.
    Vede yukarıda yazdıgım programımıma Off günlerde kardiyo çalışmasıda ekleyeceğim.Haftada en az 2 gün olmak üzere.

Son düzenleme: 8 Mart 2013
  14. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl kullanacağını bilmediğin birşeye ihyacın olduğuna nasıl karar verdin?

BCAA alacaksın ama ne zaman kullanacağını bilmiyorsun. Demekki ne zaman ihtiyacın olduğunu bilmiyorsun. Demekki gerçekten ihtiyacın olup olmadığını bile bilmiyorsun.

Anlatabildim mi?

technical1967, Rinkushichi ve -RevoLt- bunu beğendi.
  15. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sizi kesinlikle anlıyorum.Lakin inanın almadan önce ciddi manada araştırma yaptım.6 aydır bu sporu yapıyorum.Kendimi gerçekten ciddi manada gelişmiş olarak görüyorum.Ama yukarıda da belirttiğim gibi yatılı okulda kaldıgım için yemeklerle aldıgım protein miktarının bu spor için ciddi manada düşük oldugu kanaatine vardım.Vede bu programamıma haftada 2 kere kardiyo çalışmasıda ekleyeceğim için gelişeceğim yerde aksi yönde gerileme olmamasını düşünerek protein ve bcaa gibi 2 ek besine başvurmaya karar verdim.Bcaa yıda az çok araştırdıgım kadar nasıl kullanılacagını öğrendim.Ama burada hazır kendi çalışma programımı ve beslenme düzenimi belirtmişken tecrübeli abilerim ve arkadaşlarımdan birisi nasıl kullanacagıma dair bir porgram söylerlerse bana sevinirim.

16. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    optimum whey'in içinde serviş başına 5.5 gram bcaa yokmu zaten esktradan bcaa ya para vermek mantıklımı ? optimum un içindeki bcaa diğerleriyle aynı mı nasıldır ? bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?

17. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben yine uyarıyım dedim. Amacım her zaman gereksiz kullanım ile insanların cebine zarar vermesini engellemek. Yoksa isteyen istediğini alır. Sonuçta bunlar mucize ürünler değil. Ne etkisi ne de yan etkisi fazla.

Beslenme ile protein eksik kalıyorsa destekleyici olacaktır bence. Ama uzun vadede bunun bir çözüm olmadığının bilincinde olmalısın

Başarılar,

technical1967, Stream ve -RevoLt- bunu beğendi.
  18. Stream

Stream Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bcaa kulanımı ile ilgili bir arkadaşımda beni bilgilendirseydi sevinirdim.

19. BovveR

BovveR Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    antremandan sonra .

20. gorky53

gorky53 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları: