bcaa için en uygun kullanım hangi saattir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve supermemorio tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. supermemorio

supermemorio Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    kuşadası
    Hepinize selamlar.
    11 aydır, spor ve diyet programı ile 115 kg dan 93 kiloya indim. Tüm spor programımı evde yapıyorum. ilk altı ay boyunca hafif ağırlık,çok tekrar yaptım. kilom 93 düşünce ağırlıkları artırmaya başladım. Son üç yadır kilom aynı 93-94 arasında vücut şeklimi değiştirmeye "düzeltmeye" çalışıyorum. İnsan şişman iken daha biçimli oluyor şimdilerde ise görüntüyü ve şekilsizlikleri toparlamaya çalışıyorum. Kütle artışı değil ama en azından ölçü olarak artış yapmak istemiyorum. Daha fit bir görüntü için uğraşmak istiyorum. Son dört aydır ant. sonrası 30 gr. whey protein kullanıyorum.

Gündüz çalıştığımdan dolayı, antreman saatim saat 19:00 gibi saat 21:00 de akşam yemeği yemeğe fırsatım oluyor. Antremandan önce aç kalmamak için saat 17:00 gibi karbohidrat ve biraz da protein olarak bi şeyler yemeğe çalışıyorum. Antereman çıkışı yemekten hemen önce denilebilecek bir zamanda 30 gr. protein içiyorum, genellikle yanında meyve ile (ant. çıkışı şeker küpüne düşmek istiyorum, normal durumlarda pek şeker düşkünlüğüm yoktur aslında.) Akşam yemeği olarakta abartmadan kompleks karbonhidrat ve protein içeren beslenme yapıyorum. Bu bcaa başlamak istiyorum, bu durumda bcaa yatmadan önce mi kullanmak doğru olur, yoksa sabah saatleri kahvaltı sırasında mı kullanmak doğru olur.

Bcaa'yı gece yatmadan kullanırsam günün akşam saatlerine çok fazla proteini ardı ardına kullanmış oluyorum. (spor öncesi, iki saat sonra spor çıkışı whey, hemen ardından akşam yemeği, yatmadan bide bcaa) anlamlı bir kullanım olur mu, yoksa sabah kalkar kalkmaz kullanmak daha uygun bir kullanım olur?

Not: Hafta içi iki gün sabah saatleri 18 km, pazar günleri de 40 km bisiklet kullanıyorum. Sabah 06:30 gibi.

2. martinez35

martinez35 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    antremandan önce 5,antremandan sonra 5 gram bence en uygunu.

Sayfayı Paylaş