BCAA gerçekten gerekli mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Damager tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Damager

Damager Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar duyduğum bir şeyi paylaşmak istiyorum doğru mu acaba diye merak ediyorum. BCAA çok ileri seviye sporcuların kullanması gereken bişeymiş profesyonelce çalışanlar yani. Mesela ben protein tozu ve kreatin kullanıyorum öyle profesyonelce çalışmıyorum ama ağır antreman yapıyorum haftada en az 4-5 gün yapıyorum bazen 6 gün. Beslenme ile Günlük proteinimi fazlasıyla alıyorum . 3 yıldır yapıyorum ama banada protein tozunun yanında BCAA gerek olmadığını düşünmeye başladım. Acaba BCAA nın gerçekten faydası olur mu olmaz mı, bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

2. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bana göre prof sporcular bu tip suplementlere para harcamaz.Steroid peptid vb. hormonlar kullanarak vücutlarının büyümesini yenilenmesini arttırdıklarından geriye kalan beslenme, dinlenme ve spor aşamalarına ağırlık vereceklerdir.Bu suplementler faydalı olmakla birlikte, eksikliği veya gıdalarla alınamaması durumunda gerekli olmaktadır. Sağlıklı ve dengeli bir beslenmenin doğal kaynaklardan gelmesi gerekiyor. En fazla kaliteli bir whey ve belki preworkout...İçeriğinde creatin var zaten. Para harcamayın bunlara...Bir şey alırken maliyet hesabı yapmak gerekiyor.Süt içmek, yumurta yemek, et ve kaliteli karbo kaynakları almak varken, neden içeriği birilerinin tekelinde olup sır gibi saklanan, veya gerçekten olup olmadığı meçhul bir şeye doğaldan daha fazla para verilsin ? Son dönemdeki artışları bir karşılaştırın...Yurtdışında fakirlerin bile kolaylıkla alıp yiyebildiği fiyatlarda ama bizde orta halli bir insanın bile kısıtlamalarla alabildiği rakamlarda...Ve şişirme reklam vb. yazılarla sanki içenler o beğeniyle baktığınız vücutlara kavuşuyormuş gibi lanse ediliyor...Alakası yok ! Bu gibi konu başlıklarının sonu gelmeli artık...Millet uzaya gitti biz halen elma armutla (yesek mi yemesek mi diye) uğraşıyoruz...Zayıf olanların ekto oldukları kesin ise kendilerini yemeğe vermeleri tek yol...Protein ve karbo alıp büyüyecekler...Endolar şişmanlar da proteini arttırıp karboyu azaltacaklar Ve bol kardiyo temelli spor yapacaklar...Kısaca olay bu...

Kazakistanbul, ceyhu7n, mali67 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Harikasın 3 4 defa okudum ..bu kadar güzel ifade edilebilirdi :))

4. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Ben BCAA kullanmıyorum yerine kompleks amino asit kullanıyorum kullanmama sebebimde bundan 5-6 sene önce BCAA mı vardı

Sayfayı Paylaş