BByi bırakmayı düşünüyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Otkakönmişkılıç tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar.19 yaşındayım.
    Geçen sene temmuzdan beri bb yapıyorum.Ocak-Nisan arası biriktirdiğim tüm paraları ON whey protein tozuna yatırdım diyebilirim.Ama beslenmeye dikkat etmeyince pek de işe yaramadılar.
    Öyle günde 300-500 gr tavuk tüketebileceğim,supplement alabileceğim maddi durumumuz yok,bırakın bunları tavuk bile eve haftada 1 ya da 2 kez giriyor.Kırmızı etten hiç bahsetmiyorum.

Dediğim gibi 1 yıldır bb yapıyorum ama sonuç çok kötü.Buna rağmen ''Hadi olacak,bu sefer olacak.'' diye azmimi ve hırsımı hiç kaybetmeden,fazla gelişim gösterememe rağmen 1 yıldan uzun süredir çalıştım ama artık pes ediyorum.
    Peynir ekmek,süt,çorba ile ne kadar kas yapabilirim ki?
    1 yıl boyunca boşuna çalıştım,hamallık yaptım.Sonuç:hayal kırıklığı.
    Para olmayınca,düzgün beslenemeyince olmuyor bu iş.Ev yemekleriyle kas yapacağımı sanarak aptal bir düşünceye kapıldım ama öyle değilmiş.

Salonda 75 kilonun altına girip hamallık yapmak pek akıllıca bir iş gibi gelmiyor bana.75 kg bench press e giriyorum ama salonda 40-50 kg ile bench girenlerin göğüslerini görsenizbenim 75 bastığıma inanmazsınız.

90 kgyim,günlük aldığım protein zorlasak 90 gr çıkar mı bilmiyorum.

Bbyi bırakmaktan başka bir çözüm gelmiyor aklıma.
    Bir dövüş sporuna yönelebilirim.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2010
  2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61

elin ayağın tutuyor çalışıp kendi gereksinimlerini karşılayabilirsin. Body paranıda cıkarırsın, Whey de alırsın eve istediğinide getirirsin yiyecek olarak + parada artar istediğini yaparsın. Ailene maddi desdekde olmus olursun thums:

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ağustos 2010
    Rambo16 ve sylvesterstalon bunu beğendi.
  3. TeKiller

TeKiller Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    bence senin hatan whey protein alıcağına hergün yumurta tavuk alsaydın çok daha etkili olurdu whey protein takviye olarak almalıydın

ozpirik bunu beğendi.
  4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sporu sağlığın için yapmalısın herşeyden önce. eğer belli bir noktaya takılır kalırsan gelişme göstermen imkansız. bu aynı bayanların kilo vermek isteyipte yatıp kalkıp onu düşünerek yol katedemediklerine benziyor. sanki vücut geliştirme yapan herkes kilosunun başına tam protein mi alıyor? yada aldıkları karbonhidrat dengi denginemi? bunları ancak profesyonel sporcular, yarışmacılar uyguluyor.

spor bir yaşam biçimidir. tamamen hacim yapmaya yönelik düşünmek seni geri iter. evet kendine her zaman bir hedef koyacaksın disiplinli çalışacaksın ama içinde bulunduğun şartlara uygun olarak. beslenmen yeterli değilse hergün antrenman yapmayacaksın. 1gün aralıklı çalışacaksın. protein tozu almak için yine para biriktir ama daha çok doğal beslen. haftada 1 et yiyebiliyorsan öyle olsun bırak sıkma canını. lor ucuz mesela e yumurta da pek pahalı olduğu söylenemez. lorlu yumurta ye. büyük bi tabak makarna-pilav ye. ama en önemlisi hedef koyarak disiplinli çalış. moralini yüksek tut.birkere spor yapman için iyi bir morale ihtiyacın var. spor bir yaşam biçimi derken tüm bu saydıklarımın hepsi içinde. yaşın küçük. bu yaşlarda altyapı oluştur zaman kaybetmemeye bak. ileride ne biliyosun durumun daha da iyi olur tüm suplement desteğini alır tavan yaparsın :)

kolay gelsin. yazdıklarımı okuyup ' vücudumu seviyorum ve onu geliştirmeyi bırakmayı düşünmüyorum ' demeni bekliyorum.

cartooner, Rambo16, moqqlass ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gunluk 10 lıra kazanabılecegın bır ıs bıle bulursan 10 lıraya yarım kılo tavuk 1 lıtre sut 1 paket makarna ve gerı kalanıda yumurta seklınde ayırıp beslenmenı gayet guzel bır sevıyeye cekebılırsın.. Dıger ev yemekelrınıde yıne karbo yerıne yersın, peynırını yogurdunu fılan ev karsılamıs olur sen tavuk yumurta sut makarna seklınde cok cok ıyı beslenırsın.. 10 lıra kazanabılecegın ufak bır ıse gıremez mısın?..

Rambo16 bunu beğendi.
  6. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    bence de iş bulmaya çalış.Ücrete takılma spor paranı çıkarsın yeter.Ama sakın bırakma sporu

7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Boşu buşuna hammallık yaptım demişsin.Bunu lütfen söyleme.Sen spor yaptın ve MUTLAKA vücuduna faydaları oldu.Herşey hacimlenmek değildir.Protein tozuna falan para vermene gerek yok.Suplement olayına çok takılmamalısınız.Olmazsa olmaz değiller zaten.Eğer gerçektende yapacağım diyorsan spor salonuna bile gerek yok.Para biriktirip uygun fiyatlara dumbell seti de alabilirsin.Yavaş yavaş tamamlarsın.2 el satanlar oluyor,uygun paraya alabilirsin.

Besin için de kırmızı ete aman aman çok gerekte yok.Yumurta,yumurtalı+ patates ,lor peyniri,makarna,süt ,evde oldukça tavuk tarzı besinlerde işini en azından görür.Eldeki imkanlarla en uygunlarını alacaksın.Zaten kim tam olarak proteinini,karbonhidratını tam alabiliyor.Ne yazikki Türkiye şartlarında bırak yeterli beslenmeyi,karın doyurmak bile zanaat haline geldi.

Part-time veya okumuyorsan tam zamanlı bir iş bulabilirsen zaten kendine yetersin.Evine de bir şeyler götürürsün.O zaman kendinden daha emin,daha keyifli olarak kendi kazandığınla sporunu da yaparsın.

Moralini bozma,keyfini de sakın kaçırma.

Otkakönmişkılıç bunu beğendi.
  8. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Dediğiniz gibi sırf hacime takıldığımdan moralim bozuk.Onu da artık fazla kafaya takmamaya çalışacağım.

İş konusuna gelince,üniversitede okuyorum,sadece temmuz ve ağustos aylarında boşum.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2010
  9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Umur35 güzel bi şey söylemiş bak 300tlye bi işe girmen demek ki buda haftalık 75tl civarıdır, beslenmeni çok daha kaliteli ve bol proteinli bi şekilde yapabilirsin..

Yazdıklarını okuyunca aklıma Mümin Sekman'ın bi kitabında okuduklarım geldi.

sen azimli birisin ve saydıcılardan değil rağmencilerden olmalısın yani ileride orantısız ve sıska bi vücutla, benimde maddi durumum iyi olSAYDI iyi bir vücut yapardım değil.

Maddi durumumun kötü olmasına RAĞMEN iyi bir vücut yaptım demelisin

Başarılar..

10. Red

Red Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    IT
    iki ayda 750.00 lira harcadım.sanırım bu zengin sporu..dememeyi aklımdan geçirdim ama tutamadım kendimi

11. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Zengin sporu değil bence.Salona aylık 40-50 tl vermek çok fazla da değil ki salon da zorunlu değil.Ama sen sanırım suplement e yüklenmişsin.750 Tl çok fazla para.Toplu alımları yurtdışından yapın.40 dolarlık tozlara 150-200 Tl vermeyin.

12. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    spor bir hayat disiplinidir bügün 35 40 yaşında başlayanda güzel fit vucutlar yapabiliyor :)
    iş yerinde arkadaşımın evinde sadece 2 adet 5kg dambılı ve mekik aleti var.. ara sıra barfix çekiyor hayatında supplement kullanmadı senin dedigin o ev yemeklerini yiyor .
    ama 40cm kolu var 6 pac de ortada
    her sabahda caddelerde 1 saat interval kardiyo yapar. :)

bu iş azim işi supplement alayım bitsinle olmuyor .. o salona yüzlerce kişi girer ama 3 5 tanesi istedigini alarak çıkar . yüzlerce spor dalı var hepsinin kuralı belli azim+inat..

FLEX-POINT ve Rambo16 bunu beğendi.
  13. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    kesinlikle katılıyorum body salonu dershane v.b. bi çok kurs tipi yerlerde bu böyledir. 100 kişiden max 10u istediği vücutu yapar geriye kalan 90 taneside çarkı çevirip o mekanı ayakta tutar (maddi olarak) ama kaymağı 10 kişi yer demekki neymiş azim+hırs+inat=KAYMAK

14. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Bence bu sporu yaparken beklenti içine girme. Spor yapmak için yap. Beklenti içine girince insanı manyaklaştırabiliyor. Git sporunu yap, evde ne varsa onu ye. Yine mutlaka gelişme olacaktır merak etme. Görünüm olarak değişmezsen güç olarak gelişirsin hiç değilse.

15. SUPER HUMAN

SUPER HUMAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SAĞLIK ÇALIŞANI ve PERSONAL TRAİNER
    Yer:
    İSTANBUL
    Bu spor yüreği küçük olanlar için değildir.

Çok çabuk pes ediyorsun sıfır protein alan adamları tanıyorum.
    Sen günde 90 kg yakın protein aldığını yazmışsın bu sana yeter. Toza gerek yok, tavuğunu ve yumurtanı al sana yeter.

moqqlass bunu beğendi.
  16. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    1 yılda ne bekliyorsun ki.cutler olmayımı.demek istediğim 1 yıl vg için çok az bir zaman.5 yıl yaptım hiçbirşey olmadı desen anlayacağım.şöyle bir 3 yıl çalış bakalım.illaki bir süre sonra kas kütlen görülür miktarda artacaktır.ömürlük düşün .

17. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    söylendiği gibi 100 kişi aday olur.20 kişi bu işe devam eder 1 kişi istediği vucuda sahıp olur.

Sayfayı Paylaş