BBye Baslayali 1 Ay Oldu // Suplement ve Diet Hakkinda Destek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gokay ILGAZ tarafından 19 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gokay ILGAZ

Gokay ILGAZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    Antalya
    Merhabalar ,Ben Antalyadan Gokay , Gecen sene Temmuz ayinda Safra Kesesi ameliyati gecirdim ve safra kesem alindi , alinmadan once 116 kiloydum boyum 1.87 yasim 24.

6 Ay boyunca bana spor yapamiyacagimi soylediler bende sadece diyet yaparak 104 kiloya kadar dustum.Daha sonra subat ayi geldiginde BBye basladim ve 1 ayda tekrar 3 kilo verdim ve su anda 101 kiloyum.BBde ilk 1. ayimi doldurduktan sonra spor hocamin ve bir saglik uzmaninin onerdigi bazi ilaclari aldim .Bunlar sirasiyla,

*Ultimate Nutrition Creatine ( spordan 40dk once 1,5 cay kasigi )
    *Universal Beef Aminos ( Spordan 30k once 3 sonra 3 adet )
    *Mass-Tech Protein Tozu ( dietary) (Sabah Kahvaltisi ve Spordan Sonra 2 kür )
    *Perfect Nutrition L-Carnitine ( Spordan 20 DK once 1500 ml )

Programim Ise

Hergun

Karın

Pervane 10 DK

Kranc Mek 20-20-20

Kranc Mak. 30-30-30

Çakı 20-20-20

1.Gun

Gogus

Bench Press 10-8-8

Ot.Mak Press 10-8-8

Yat Dam Yan Acis 10-10-10

PullOver 10-8-8

-----------------------------------

Bieceps

Barb Korl 10-10-10

Konsantre Korl 10-10-10

Ot Tem Dam Korl 10-10-10

2.Gun

Sırt Kanat

Lat Enseye 12-12-12

Lat Goguse 12-12-12

Alttan Cekis 12-12-12

Max Roving 12-12-12

---------------------------------

Triceps

Lat Triceps 10-10-10

Tek Dam Triceps 10-10-10

3.Gun

Omuz

Ensede Press 10-10-10

Ayakta Yan Acis 10-10-10

Makina Press 10-10-10

-------------------------------

Bacak

Arka Bacak 15-15-15

On Bacak 15-15-15

Leg Press 15-15-15

Lunch 15-15-15

--------------------------------​

Haftanin 6 gunu bu sekilde idman yapip 1 gun dinleniyorum sonra tekrar devam ediyorum.Spor hocama sordugumda bu programi 4.5. aydan sonra degistiririz diyor sizce yapilan bir hata varmi ? Ben 102 Kiloyum 90 kiloya dusmek ve sekillenmek istiyorum boyum 1.87 .90 Kilo icin Hedef Ayim Temmuz-Agustos.

Dukan diyeti denilen diyete benzer kalori hesapli yemek yiyorum . Gunluk 1500-1800 arasi cal tuketiyorum.Bana neler onerebilirsiniz simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme: 19 Mart 2012
  2. Gokay ILGAZ

Gokay ILGAZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    Antalya
    Bu konulardan herhangi birisine yardimci olursaniz sevinirim ilac aliminda bi hata , programda hata , yada beslenme konusunda hatam varmi ? simdiden tesekkurler

3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar. Yeni Başladıysanız BB Ye Öncelikle İlk 3 Ay Supplement Kullanmamanız Sizin Doğal Kaynaklarınızı Kullanmanız İçin Önemlidir. Önerilen En Az İlk 3 Ay Supplement Kullanmamaktır.

Ayrıca Her Gün Büyük Kas Gruplarını Çalıştırıyorsunuz Hem De En Az 3 Hareketle. Amacınız Kas Kaybını Minimize Ederek Kilo Vermek İse Şayet VG Ye Bu Kadar Yüklenmemelisiniz Ve Kardio Çalışmalısınız.

Ayrıca Vücut Hareketlere Alışır Verim Alamazsınız Her Ay Program Değiştirmek Lazım Bence.

Beslenme Konusu Çok Tartışmalı O Konuda Yorum Yapamayacağım :D

Başarılar Dilerim

4. Gokay ILGAZ

Gokay ILGAZ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimar
    Yer:
    Antalya
    Onerileriniz icin tesekkurler , ancak cardio agirlikli calismak pek sevdigim bi calisma turu degil , dietimi yapip hergun 2 saat spor geceleride yuruyuse cikiyorum ekstra cardio yapmak yerine bu sekilde her ay 2-3 kilo vererek 4-5 ayda istedigim kiloya ulasacagima inaniyorum.

5. xxveyselxx12

xxveyselxx12 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben sitede yeniyim pek anlamam ama anladığım kadarıyla önere bilirim 4-5 ay gibi bi sürede 102 den 90 düşmeye uğraşcanıza bu programla diyetinizi katı bi hale getrip çok sıkı bi cardio uygularsanız 1 ay içinde istediniz kiloya ulaşırsınız bide 90 kilo oldunuzda herşey bitceni sanmıyorum yağ oranınızı bayağ düşürmeniz lazım bence yağ oranınızı vüçut hatlarınızın belli olduğu yere kadar indirin yani belki bi 5 10 kilo dağa vermeniz gereke bilir yerinizde olsam 80 kilo olmaya calışırdım 90 biraz fazla ve yağ oranınız yüksekseki kesin yüksek 90 kilo boyuna göre kötü olur uzun lafın kısası bence dengeli bi dyet proteinli az kalorili bi diyetle çok sıkı bi cardio ile 2 ayda 80 olur ondan sonra diyeti birazda dağa değiltrip proteni yükseltip günde ne kadar alcanı hesaplaman lazım formda war zaten diterler araştıra bilirsin ondan sonrada 2 aydada tekrardan kilo almaya başlar istediğin kiloya ulaşamazsın kolay kolay 90 a ama inanki vüçut hatların çok belirgin ve dağa güzel olur bu arada bu konuda hocaları ve spor salonlarını iyicet 4 ay gibi bi süre aynı programı kulanmak kötü bişey olur bu inşaatcı adamın vüçut yapamaması gibi bişey yoksa inşaatcılarda arnold gibi vüçut olması lazım hoca sn biraz başından sağmış gibi gende yanlış anlamı istemem bu bn görüşüm başarılar inş istediğin vüçudu yaparsın bide cardio olumsuz bakma 4 ay sn programı yapmak tabsa 1 ay yada 1.5 ayda istediği yapar dier 2 aydada fazlası olur

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    yeni başlamış biri neden suplement kullansınki?
    suplement profosyonel olmayacaksan bence zaralıdır
    amacın güzel vucut ve güç ise sağlıklı beslenme ve disiplinli bi bb ile bikaç ayda isteklerine kavuşabilirsin

Sayfayı Paylaş