1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bbdeki 5.ayımdayım..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Miracle tarafından 28 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Bench konusu

Arkadaslar, bu bench press yorumlarini cok goruyorum. Arkadas 100kg basiyorum diyorsa, basmamasi icin hic bir neden yok. Ondan cok daha zayif, nahif gorunumlu bir kisinin 375lbs bastigina sahit oldum (ustune ustelik bb ci degil basketbolcuydu). 454gr=1 lbs den 170kg eder.

Diger bir gozlemim (tabiki benim gorduklerimle sinirli) ABD'deki BB ciler ya da uni salonunda calisan cocuklar burada salonlarda gordugum arkadaslara gore cok cok daha fazla agirlik basiyorlar. Sanirim bundaki en buyuk faktor lisedeki yogun gym dersleri ve universite sinavi diye bir fenomenin olmayisi.

Bunun yanisira, cok daha dusuk agirlikla super vucut yapip goguslerini doldurmus kisiler de mevcut.

Bkz: https://www.bodybuilding.com/fun/transm122.htm
    chest programi :

Chest

Butterfly machine (squeeze hard, very slow) - 2x20-30kg
    Butterfly machine - 1x10-40kg, 1x8-50kg, 1x6-60kg
    Regular bench press (proper form is key to hit the chest) - 1x10x20kg, 1x8-25kg, 1x6-30kg
    Incline bench dumbbell curls - 1x10-20kg, 1x8-25kg, 1x6-30kg
    Decline bench dumbbell press - 1x10-20kg, 1x8-25kg, 1x6-30kg
    Dumbbell flyes - 1x10-10kg, 1x10-12.5kg, 1x8-12.5kg
    Cable crossover - 1x10-60kg, 1x6-70kg, 1x8-80kg

bu da resmi:

Sanirim altyapi, genler ile aciklanabilir. Hocalarimizin da bu konuda ne dusunduklerini merak ediyorum dogrusu.

Bu arada YouTube'de mesela - bench strong - anahtar kelimeleriyle arama yaparsaniz dusuk kilodaki bir cok kisi 100+ kilolarla bench yaparken gorebilirsiniz. Vaktim olmadigi icin su anda arama yapip link veremiyorum.

Her ne kadar baskalarinin ne kadar agirlik kaldirdigini merak etsem de ben su dersi aliyorum: bastigim agirliklar sadece bana anlamlidir ve bu baskasi icin de aynen gecerlidir.

Bir powerlifter arkadasim bana haltercilerin uzun bir sune bos bar ile calistiklarini soylemisti. Bu konuda sanirim guc oldugu kadar teknik de cok onemli.

Edit(/Sarc):

72 kg lik zayif kassiz birisi 120 kg bench yaparken. (formu cok eksik, back arching, feet on the bench, goguse degmiyor vs) ama 100 yapar bence. Daha bir cok ornegi de vardir.

https://www.youtube.com/watch?v=TuX_KxaLWrk

Bu da cok guzel bir bench formu:
    https://www.youtube.com/watch?v=QcaJQdZQbn0

80 kg 12 yapan rahat 110 tek tekrar basar. 1 rep max hesabi

https://www.bodybuilding.com/fun/1rm.htm

2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Son halinizi cok merak ettim dogrusu

3. VComandanteBB

VComandanteBB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hersey yolunda gozukuyor...devam

Sırt pozu evde kımse olmadıgı ıcın bıraz yamuk oldu kusura bkmayın :badgrin:
    Bench 100 basıorum 6 tekrar yaptm gcn gun..(yakında vıdeomu koycam)..Yakında dıete gırecem o zmn bıraz daha bellı olcak kaslarım dıe dusnuorum bu aralar yemek olcusunu kacırdım ztn :D[/QUOTE]
    Hera

Sayfayı Paylaş