BB mide rahatsızlığıma iyi geldi sanırsam.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve matiasdelgado tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sizlerle bişeyi paylaşmak istiyorum.Benim midemden rahatsızlığım var gastritim maalesef.3hafta önce bb ye başladım ve son iki haftadır hiçbir şikayetim kalmadı midemle alakalı ilaçlarımı bile kullanmadığım halde mide ile alakalı olan.Acaba diyorum ki bu bi tesadüfmü yada gerçekten bb nin bi etkisi olmuş olabilirmi? Siz değerli arkadaşlarımın abilerimin yorumlarını bekliyorum bu konuda mutlaka bilgi sahibi arkadaşlarımız vardır bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Ancak bir rahatlama sağlamıştır. Siz zaten diyette yapmışsınızdır, ilaçlarınızıda düzenli kullanmışsınızdır, spor yapınca da bir düzen gelmiştir onun bir rahatlığı söz konusudur. Öğünlerden sonra spor yapıyorsanız, öğünle-spor arası enaz 1.5-2 saat olursa hem mide hemde genel sağlığınız için daha faydalı olur. Geçmiş olsun...

matiasdelgado bunu beğendi.
  3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    b.b. le alakası yoktur gastritin. iyileşme sandığın senin tuzlu ve yağlı yiyeceklerden b.b. dolayısıyla bırakmandır. kendine çok dikkat ediyosun anladınmı. sıcak soğuk yemeklerden tatlı tuzlu ve yağlı yiyeceklerden alma bir ilaç alacaksanda doktor kontrolünde almayı unutma aç kalmamaya özen göster. mide asit maximum seviyede sakın yemek yerken antrenman yapma reflü veya ülsere çevirebilir. antibiyotikten ve ağrı kesicilerden uzak duruyoruz ok mi. azar azar yemek ye ilaçlarını al midende enfeksiyon var çünkü.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bendede yaklaşık 3 günde bir mide kaynaması denilen şey oluyor.sanki asit mide duvarını aşmış boğazıma kadar çıkmış.doktora falan gitmedim ama her 3 günde bir sabahları aç karnına lansor alıyorum.bunu kullandıktan sonra 3 gün boyunca istediğim kadar perhiiz bozayım yinede o yanma olmuyor.tabi yanmanın olmaması iyiyim anlamına gelmiyor çunki rahatsızlık tekerrür ediyor.doktorlar ise genellikle bahsettiğim ilacı her sabah kullan diyor.bu şekilde tedavi gerçekleşirmiş.

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende mide kanamasını çok tehlikeli sanardım, millet 3 günde bir geçiriyormuş da bana mısın demiyormuş :lol:

İkinizi de geçmiş olsun hem gastrit hem kanama için.
    Ben bu soruya verilecek cevabı bekliyordum aslında acaba birisi "kesin bb ile direk alakası var mı diyecek" diye hatta bakarsın daha ileri bile giden olur dedim "bench press yaparsan mideye, concantration curl kafaya göze iyi gelir" vs v s

Hastanelerin kaldırılıp yerlerine de Body Salonu açılsın istiyoruz !

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    HEHE kopardın beni musatafa kemal sen çok yaşa. sayın guarbody hacam sizin rahatsızlığınız büyük bir ihtimalle reflü (Gastro Özofageal ) dir. mide nizin üstünde bir kapakçık vardır. hatta bazen bu kapakçığa sıkasan paröalar hıçkırıga neden olur. o kapakçık bozulmasıdır nedeni SİZE ENBÜYÜK TAVSİYEM AYAKTA ÖZELLİKLE SUU İÇMEMEMİZ. YEMEĞİNİZİDE AYAKTA YEMEYİN. LÜTFEN. bi daktora görünmenizdede fayda var belkide yemek borunuz tahriş olmuş olabilir size kesillikle ilk önce alternatif tedavi için midenizde ki h2 astlerini nötrleyen ilaç tedavisidir.

D.WOLF dotumuzun dediğinin aksine yanma hissi olunca su içiniz böylece asit salgınızı nötr leyebilirsiniz. NOT SAPLIKLI İNSANLAR BUNU YAPMASINLAR. sadece reflü için geçerlidir.

guardbody ve matiasdelgado bunu beğendi.
  7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    saygıdeğer mustafa kemal dostum mide kanaması farklı bir olaydır. sen tehlikeli olduğunuda sakın aklından çıkarma. mide kanaması alkol asprin ve reflü ile başlar midenin asidinin fazlalaşması eğer ağzından kahve rengi kusmuk vb. geliyorsa halsizlik ve başdönmesi olur. nedeni fazla protein, yada ülser ( midedeki küçük yara ) dır. mümkün olduğunca yazlı ve tuzlu yememeliyiz. ama tam teşhis için endoskopi şart . mide ye gönderilen kameralı boru diyeyim... :-D

eğer başına gelirse hemen soğuk bir ıce tea yada buzlu su yut buzlar tam değil kristalize olanlardan parçalyıp yut toz gibi.

gaddarkemal ve matiasdelgado bunu beğendi.
  8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Mide kanaması değil, dikkat edelim.

gaddarkemal bunu beğendi.
  9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim durumumda üzerine su içtiğimde kesinlikle azalmıyor.süt,soda veya bira içtiğimde kesiliyor.dediğim gibi lansoru ise her 3 günde bir içersem bu kaynamayı yaşamıyorum.kullandığım ilacın h2 asitlerini nötrlemeye etkisi varmı peki?

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    her kullandığınız ilacın asit nötr lemeye etkisi vardır. ilaç tedavisi sadece mide ortamının asidik etkisini ortadan kaldırmakta guardbody hocam mekanik yada anatomik nedenlerden dolayı yemek borusuna sıvı kaçağı devam eder yanlızca siz farkınıza varmazsınız. yediklerinize dikkat etmelisiniz. su sadece 15-30 dakika rahatlatır sizi sonra tekrar yanla başlayacaktır. yağla proteini birleştirmeden dolayı ve yağlı tuzlu gıdalara dikkat edeceksiniz. bu hastalık ömür boyu sürür siz böyle yenmeye calışacaksız. yoksa ilaç alıyorum istediğimi yerim mantalitesi yanlıştır.

bonatschi hocamdan özür diliyorum fakat mide kaynaması olayı yine reflüden başkası değildir. dikkat etmeliyiz. kendimize

11. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    lütfen birleştirin anlatım bozukluğu oldu...

burda unutulmaması gereken durum ilaç alımı bir çare değil sadece asit ortamını nötr ler. yemek borusuna ve yutağa sıvı çıkışı devam eder. biz farkında olmayız v eşikayetlerimiz son bulur aslında hastalık devam etmektedir. ayakata özellikle su içmiyoruz ve yemek yemiyoruz ok. yağlı tuzlu gıdalardan özellikle sarımsaktan uzak duruyoruz.

12. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Merakımı hoşgör baya bi bilgili olduğun kesin bu konuda acaba özel bi ilginmi var yoksa profesyonel olarak bu tarz bi işlemi ilgileniyorsunuz acaba.Birde sarımsağın zarar verdiğni hiçbilmiyordum gerçekten ben çok severimde sarımsağı.

13. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sarımsak mide rahatsızlığı olanlar için tehlike arz ediyor.

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    benim gibi bi durum yaşayan var mı bilmiyorum ama protein tozu amino veya creatin gibi ek ürünler kullandıgımda mide yanması bnde yaşıyorum ara verdiğimde düzeliyorum bünyem artık kabul etmiyor mu anlamış değilim :(

15. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın gray wof protein midede ayrıştırılması ve aminoasitlere parçalanabilmesi için max asidik ortama ihtiyaç. duyarlar buda midenizde dayanılmaz bir yanma yapmaktadır. size tavsiyem protein tozu almadan önce 2 3 saat yağ alımınızı ve özellikle nişasta ve benzeri tatlı gıdalardan uzak durmanız.

aslında proteinide günün belli saatlerine bölünüz yoksa ileride daha tehlikeli sonuçlara gidebilirsiniz. yemekborusu iltehabına bağıl oluşan yemek borusu kanserine kadar gidebilir.

hatta aldığınız asit nötr leyiciler proteinin parçalanmamasına neden olur ve böbreklerinize zarar veririsiniz.

size tavsiyen dediğim gibi haftanın 3 günü perhiz yapmanız ve EN ÖNEMLİ HUSUS LİÜTFEN ALIŞKANLIK HALİNE GETİRELİM AYAKTA KESİNLİKLE SU İÇMİYORUZ OK. YEMEK ACİL DURUMLARDA YİYEN AYAKTA FAKAT SUYU LÜTFEN ACİL BİLE OLSA OTURARAK İÇİNİZ.

ve yağ şeker tuz dan kaçınalım akşamları gece 9 dan sonra meyve yemeye özen gösteriniz. hazır gıdalar ve katkı maddesi içeren bisküvi ve nefes açıcı sakızlardan şekerlerden uzak durunuz. saygılarımla

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bonatschi arkadaşımız yanılmıyorsam benim yazıma ithafen yapılan alay karşısında bir düzeltmede bulunmuş.yazımda mide kanaması diye bir aktarma yoktu.yani refilü veya kaynama konusunda bir düzeltme yapmamış(düzeltmek istedim).
    rennie veya talcid kullandığım zaman bu midedeki yanma hissi 1 saat süre ile duruyor ve sonrasında tekrarlıyor.fakat lansor 1 kapsül aldıgımda 3 gün hiçbir rahatsızlık çekmiyorum.lansor için anlık değilde tedavi edici özelliği var diyorlar.dogrumudur?

17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yok komu gaddar kemalin yazısındaki.
    sayın hocam mide kaynaması denilen olay reflüdür. mide asidinizin çeşitli nedenlerle özelliklede mide kapakçığının bozulması sonucunda aidin yemekborusunu tahrişinde oluşan bir durumdur. tamamiyle fizyolojik hastalık değil.

bunu önlemenin 2 yolu var 1.cisi mide asidini nötrlemek 2.cisi midedeki besinleri bağırsaklara geçisini hızlandırmak.

talcid alıyorsunuz buda midedeki asidik ortamı oh iyonları sayseinde ph derecesini 3,-5 arasında tutar yani daha önce yazdıklarında görüldüğü gibi kesin bir çözüm değil hatta sıvı çıkısı devam etmekte ve asidik olmadığı için siz hissetmiyorsunuz ve bana iyi geldi dersiniz.

olay tamamiyle bundan ibaret yapmanız gereknleri bir üstteki mesajımda belirttim mutlak surette uygulayın. bu yaşlarınızda ilerlemesi hata mide kapakçığınza cerrahi müdahale söz konusu olabilir.

18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Guardboy ben yazına ithafen alay etmedim böyle anlaşıldıysam kusurumu affet ama senin böyle düşünmen de beni gerçekten üzdü.

Ben o yazıyı "mide kanaması" olarak okudum ve saflığıma denk geldi. Demek ki mide kanaması önemli değilmiş diye görüşümü belirttim. Ben bugüne kadar mide kanaması geçirmedim, geçiren bir tanıdığımda yok çok şükür. Ancak senin yazını, mide kanaması olarak okuyunca sandığım kadar önemli olmadığı zannına kapıldım.

Düzeltme çok iyi olmuş böylelikle benim gibi minik bir görüş hatasıyla yazıyı "kanama" olarak okuyan bir kişi eğer olursa başlığı takip edince ciddi bir rahatsızlık olmayan şeyin aslında "mide kanaması" değil, "mide kaYnaması" olduğunu da farkeder.

Ben niçin dalga geçerim, senin yazılarınla çok yerde karşılaştım bundan ötürü samimiyet ve ciddiyetini biliyorum. Alay falan yok, çok üzgünüm. Hem öyle anlaşılabilecek bir yazı yazdığım, hem de yazımın iyi olarak değil de kötü anlaşılmasına sebep verecek kadar üzerinde suizan bıraktığım için.

Sayfayı Paylaş