BB için 3 Ana, 3 Ara Öğünlü Diyet Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Supremacy_ tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Supremacy_

Supremacy_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar, ben foruma yeni katıldım bb ye yeni başladım şuan için suplement gibi şeyler düşünmüyorum. Kendime Aşağıdaki gibi bir diyet hazırladım. Askere gitmeden önce fix 62 kiloydum hiç değişmezdi. Askerdeyken 5 ayda 76 ya çıktım ama şimdi geri 73 e düştüm. Vücudu toparlamak, hacim katmak istiyorum. Diyette eksik yada fazlalık varmı tecrübelerinizi ve görüşlerinizi almak istedim.

Boy:1,80
    Kilo: 73

Besin değerlerini tek tek kontrol ederek oluşturdum.

Kahvaltı (30gr protein, 10gr bitkisel protein, 130gr karbonhidrat)

6 Dilim Eti form kızarmış ekmek
    100gr Eti Litalif
    2 Tüm kaynamış yumurta
    50gr Lor Peyniri
    250ml Portakal Suyu

Ara Öğün (12gr bitkisel protein, 60gr Karbonhidrat)

2x Eti form kepekli bisküvi

Öğlen (50gr protein, 10gr bitkisel protein, 90gr Karbonhidrat)

6 Dilim Eti form kızarmış ekmek
    200gr Tavuk
    1 Porsiyon Makarna

Ara Öğün ( 6gr bitkisel protein, 30gr Karbonhidrat)

1x Eti Form Kepekli bisküvi

Akşam ( Tahmini: 15gr protein, 20gr bitkisel protein, 140gr Karbonhidrat )

6 Dilim Ekmek
    2x Tüm kaynamış Yumurta
    2x porsiyon Akşam çıkan yemek (Pirinç Pilavı)
    1 Kase Çorba

Yatmadan Önce (10gr Protein)

50gr Lor (Ekmeksiz)
    Meyve Sebze

Yuvarlak Toplam;

3300 Kalori
    105gr Protein
    60gr Bitkisel Protein
    450gr Karbonhidrat
    60-70gr Yağ
    ( 25Gr yumurtadan geliyor)

Son düzenleme: 12 Mart 2013
  2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Kilona gore aldigin karb miktari oldukca fazla. Neredeyse kilonun 6 kati kadar karb aliyorsun. Fazlasiyla yaglanman muhtemel.

Protein aliminda da gunluk 200gr tavuk yetersiz, ozellikle bulk dieti icin. Balik/tavuk/hindi/kirmizi et tuketimini arttirmalisin.

3. Supremacy_

Supremacy_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tek seferde 30-40gr sindirme muhabbetinden dolayı 200 gr yapmıstım. Akşam aldığım kaliteli protein az ona 200 gr daha eklemeliyim o zaman.

Karbonhidratı ilk ay için bilerek çok almayı düşünüyordum. Bu göbek şeklinde yağlanma yapar mı? öyleyse azaltıyım.

4. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    göbekte yağlanma yaparmı bilemeyiz herkesin bazal metabolizma hızı farklıdır ben bu diyeti uygulasam göbek cıkmaz ama sende cıkabilir söyle dene 2hafta bu diyeti yap kilonda beklenenden fazla artıs olursa karboyu biraz kıs

5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Kg'nin 6 kati karb cok fazla. Bence 300-350 gr civari carb alimi yeterli olur kilon icin. Fazlasinin yaglanma yapmasi muhtemel. Protein yukselmeli dedigim gibi, en azindan 200-250 gramlik bir tavuk gogsu/hindi gogsu ogunu daha ekle. Somon, ton baligi da tuketebilirsin.

Bir de kuruyemis eklemelisin, saglikli yaglarin bir kismini oradan alirsin. Findik ya da kavrulmus badem iyi bir tercih olabilir.

Bu arada sabah ogunundeki yumurta sayisini da arttirabilirsin. Bulk dietinde biri icin kahvaltida 2 yumurta az. Ben sabah 4 aksam 3 seklinde yapiyordum bir ara. En azindan sabah 3 aksam 3 yapabilirsin. Ya da aksam yemeyeceksen sabah 4 tane yiyebilirsin.

6. Supremacy_

Supremacy_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Günde 4 yumurtadan fazla tüketirsem kolesterol ve yağ oranı fazla olabilir diye bu şekilde yapmıştım, fazla zararı yoksa sabah 3 akşam 2 ye çıkartabilirim. egeos123 ünde dediği gibi 15 gün bir deneyim haddinden fazla kilo alırsam karbonhidratlı kepekli bisküvileri çıkartırım listeden. Tavuğun yanında kırmızı et olarak sucuk, salam, sosik vs. akşama ekleme yapsam proteini iyi bir seviyeye çıkartırım sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş