BB cevrenizde ne gibi degisiklikler yapti??

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve NUCLEUS tarafından 23 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    kizlari anlamak zordur.. ben de cozemedim kendilerini :)
    yanliz gordum ki hayir evet olabiliyor, ilgisizlik tam tersine seninle ilgilenme olabiliyor..
    hosuna gideni gozunle kes, gulumse yesil isigi bekle sonra gec :D

2. snow

snow Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bb hayatımı cok deiştirdi kavgalar deişilmez adamı oldum ilk önce toplu kavgalarda ilk telefon edilenb kişi benim kızlar anlamak gerçekden zor kızın teki bana çarşının ortasın da hayvana bakın dedi bu kadar olmazz

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    snow kardeş hayırdır!!!!!! sokak dövüşçüsüsün galiba. yakışmıyo ama bb sporcusuna.

bb den önce bb den sonra diye başlamak lazım lafa. benim hayatımda da bb baya bi değişiklik yarattı. küçükken yaşıtlarıma oranlan cılız ve korkak bi çocuktum. bazen düşünüyorumda bu spora bu kadar yönelmemin nedeni çocukken yaşadığım bu psikoloji olabilirmi diye. birde erken yaşta, 5 yaşında, okula başladığımdan sınıf arkadaşlarımın çoğu doğal olarak benden büyük ve güçlü idiler. neyse gel zaman git zaman liseli yıllarımda bu spora ilgi duymaya başladım ama küçük bir ilçede bukunduğumuzdan dolayı salon falan olayı mümkün değildi. bende beton ağırlıklarla yaz tatillerinde çalışırdım ama beslenme falan hakgetire. şuan yediklerimi ozaman yiyebilseydim şimdi enaz 100 kg dım. üniversite yıllarımda olaya fazla eyilemedim. dersti bununla birlikte çalıştığımdan işti derken yıllar geldi geçti.

askerde yedek subay okulunda da spor yapamadık ve aksine yemekler kötü olduğundan kilo kaybettim. kurada tunceli hozat'ı çektim. askerlik şubesi başkanı olarak orda göreve başladık. giderkende 40 kg lık ağırlık plakaları 2 dumbell bar birde uzun bar götürdüm. ne çilelerlen götürdüğümü bir ben bilirim. valizlere koymuştum. arabaların bagajına koyarken muavinler el atıyo ,tabi ayrı ayrı koymuşum plakaları ama yine de ağır, abi ne var bunun içinde diye ikide bir de soruyolar. bende fazla sormasınlar diye birlikte el atıp kaldırıyordum. adama demir var desem dalga geçiyorum zannedecekler. bi şekilde hozata ulaştık. bi kaçgün sonra 6000 nufuslu ilçede biri tugayda biri de halk eğitim merkezinde 2 tane salon olduğunu öğrendiğim zaman çektiim çilelerin boşuna olduğunu öğrenip baya üzülmüştüm. orda iken çok da düzenli olmasa da 3-5 ay devam ettik salona. 2003 yılında döndüm ve 2005 yılının nisan ayına kadar bb den koptum.

2005 nisandan bu yana düzenli olarak gidiyorum. şuan 1.75 boy 80 kiloyum. annem ve eşim artık yeter daha ne olacaksın diyerek başımın etini yiyorlar. ama onlar bunu söyledikçe ben doğru yoldayım diyerek daha fazla sarılıyorum olaya. arkadaşlardan da yeter diyenlerimi ararsın, ben de başlasam birşey olur mu diyenleri mi, ben fazla kas istemiyorum şu göbeği eritsem yeter diyenler de cabası. ama bb insana güven veriyo. ilgi çekebilmek ve kıskanılmak güzel birşey...

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Çok fazla değişiklikler yaptı.Kendine özgüveni kesinlikle uçuruyo :) Ben iletişim fakültesi halkla ilişkiler bölümünde öğrenciyim;bu yüzden özgüvenim yüksek ve insan ilişkilerim daha iyi olmalı

Lise dönemlerimde ve sonrasında girdiğim ruh haliyle hergün ama hergün çok sarhoş olacak derecede içki içen,sorumsuz bi gençtim,uçarıydık yani :D öss yi de tam 3 kez bunun yüzünden kazanamadım,ama yaş biraz 20 lere yaklaşınca gidişatımın farkına vardım ve akıllandım :)

İlk başladığım zamanda 1.80 boya 59 kg,köpeköldüren devirmekten,uykusuzluk,beslenme ve kötü ruh hali yüzünden resmen canlı ceset durumunda,yıpranmış bi halde başladım :) Başlamak dediğim de öyle bi heves yani geyiğine :D Şu anda tükettiğim yiyeceğin onda birini tüketiyodum,arkadaşla gidiyoduk zaten,Yeme yok beslenme yok uyku yok içki gani gani var,bi set barbell curl yapıp dışarda sigara içip antremana dönmeler :D Şimdi gülüyorum ama gerçekten bilinçsizlik kötü şey,zaten nereye kadar..2 hafta gittim bıraktım..

Neyseki o dönemler artık geçmişte kaldı :) İnsan gençlikte özellikle de 16-19 yaş arası dönemde genelde az ya da çok böyle hatalara düşmüş olabilir ama farkına sonradan vardım,alkolü bıraktım 19 yaşımda :idea: Ve 2 aylık yeni bi body maceram oldu :) 8 kg aldım o baya bi şekil oturttu bende ama yine de zayıftım.Öss ti bu sene mutlaka kazanmalıyım dedim ve body e öss yılım boyunca ara verdim :)

Artık hiç değilse normal bi insandım,o berbat halim düzelmişti.Üniyi de kazandım,ondan sonra bu işe ciddi ciddi başlamaya karar verdim,3 ayda da 15 kg alarak 66 kg den 81 kg ye çıktım(3 aylık değişimim resimler bölümünde var :D

Büyük bi rejenerasyon geçirmiştim resmen,zaten millet birbirini sömest vs 2 aydır falan doğru düzgün görmemişti,beni de birden öyle görünce herkes şaşırdı,afalladı :) Herkes ilgi uyandırmak,popüler ve cool görünmek için garip garip bi pahalı kıyafetler giyiyo,malboro light paketi arka kot cebine koyup yarısını çıkarıp bakın ben de para var dercesine göstermesi,araba anahtarları vs gibi şeylerle ilgi uyandırmaya çalışırken siz sadece otururken herkesin ilgisini ve sorularını çekebiliyosun ben işte budur diyorum,ne kadar değiştim :oops:

Yaşadığım değişimleri çevreme anlatarak,boş boş takılıp sağlıksız beslenmektense BB ye ısındırmaya çalışıyorum,bi kaç kişinin aklını çelebildim sonunda :) Her neyse;lafımı başlığa genel bi cümlelik cevapla sonlandırmak istiyorum :Tanımadığın bi kız vücut mu çalışıyosun,çok yakışmış dediyse BB sizi baya bi değiştirmiştir..

-Saygılar.

5. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Programlı calıştğım her dönem kendimi zımba gibi hissederim taşıdığm kıyafet don dahi olsa kendine güvenin artar düşünesinze bi takım albise giyiyorsunuz 46-48 beden bence bu pek hoş durmuyo ama birde fit vücutaa 52 bedeni düşünün gerçekten muhteşem hissediyorum giyidklerim içinde kendmi kişiler de bana keşke senn gibi olsam falan filan gibi ufak iltifatler elbette ediyor yani sosyal acıdan mutlu bir psikoloji sağlıyor fizğin...
    Onun dışında okulun salonunda fitness trainer olduğum için ilgi konusu ve sorulan sorularda sizi rahatça fikir paylaşımına götürüyor...

6. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    tatilde asansordeyim, ben ve 4 kadar genc futbolcu ile zorunlu kucuk yolculuga ciktik tam bu esnada rusca kikirdasmalar oldu arlarinda, dedim ne oluyor, hafiften karizmayi bozmadan dondum ki arkadaslar benim de hasta oldugum sag pazima kas goz hareketleri yapiyorlar. tabii cocuklari bozmamak adina hic bir sey olmamis gibi antreman sonrasi dusumu almaya dogru odama yurumeye basladim.

bunlar olsun diye kendimi paralamiyorum ama olmamasi icinde Allah'a dua etmiyorum.

hos guzel seyler, motivasyon kaynaklari bunlar.

azcik sagda solda gozu acip bakmak lazim.

millet bakiyor diyorum yani :)

sevgilerimle,

7. asikaragumruk

asikaragumruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim zaten kendime güvenim vardı ama dahada fazlalaştı die biliriz ayrıca dünde uzun zamandır görmedigim bi abimiz bana dediki sen çok degişmissin eskiden kambur sakin agır başlı birisiydin ama bakıomda şimdi sıcak kanlı kilo almıssın ve kendine güvenin gelmiş dio !zaten görür görmez bana vucut geliştirmeyemi gidiosun dedi

8. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    aynen, ikili iliskilerde buyuk degisiklik yaratiyor, 1 sifir onde basliyorsunuz konusmaya :D

9. BaRaCuDa

BaRaCuDa Guest

estetik olarak harika duruyor.ne giysen yakışıyor çuval bile olsa.kendını inanılmaz güçlü hissediyorsun.herşeyden önce sporun verdiği zevk var bunlar olmasa ne olacak.kendını farklı hıssedıyorsun helekı tipte varsa sana bakmayacak kız yok ;) :)

10. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    okuldaki ve ailedeki kişiler daha doorusu çevremdeki btn erkekler abi ya nası yaptn bunu bakiimm off off göğüslere bak taş gibi olmuş kolunu bi sıksana derken hiç bir kızın tepki göstermemesi bana çok ilginç geldi :D sevglm bile bn seni zayfkende seviodm ddi acaba biz bu böyle vüdcudlardan hoşlanan sadece biz erkeklermyz yani hayvan gibi vücud yapıp sadece brbrimizimi etkiliyoruz :lol:

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    ülkemizde özellikle de kızlar spora çok uzaklar.Biraz da ırkın verdiği genetik özelliklerden dolayı tıknaz ve balıketliler genelde,yağlanma sorunu çekiyolar.Ee karşılarında da fit,atletik bi erkek görünce burun kıvırıyolar,ama inan bana çoğu içten içe kıskanır ve biterler atletik erkeklere,rahat ol sen ;)

12. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    dune kadar sizi iplemeyenler bugun bu isle soru sormaya basliyorlar.

tabii buyukluk bizde kaliyor :D

13. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Sınıf arkadaşlarımın her sınıfa girişimde ya da başka ortamlarda ara sıra oooo Taner şişmişsin yaw , badici , göğüs filan toparlanmış sağlam , baya da kasılıon ha , göbek de gitmiş , güzel güzel valla , benim de biraz göğüs lazım işte , demeleri artık biraz canımı sıkmaya başladı...Fazla dikkat çekince kötü oluo...

Ha , kafeteryadaki kızların biraz beğenerek bakmaları hoşuma gitmio değil...Fakat olay bende bitio ki...Salt o bakışlar hoşuma gider , kızların karakterleri değil...

14. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    ben ilk başladığımda kolarım gerçekten çok ince göbekli yağlı bir adamdım. salonda kimse benle konuşmuyordu. hocam bile bakmadı ilk 3 ay yüzüme :) . şimdi ise herkes bana soruyor bazı şeyleri. çok ilginç geliyor bana. başladığımda kilom 70 civarıydı şimdi 87 civarıyım.
    bir de başımızın tacı bayanlar bu durumdan hiç memnun değiller. yeter artık illa bırak muhabbetleri. body yanında bir de evdekilerle uğraşıyoruz. ama bu zamana kadar galip geldik. bundan sonrasına yeni taktiklerim var :p

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben de son kısıma katılıyorum. Bence kızların bu konuda içten içe yaratmış oldukları bir savunma mekanizması var. Şu şekilde kendimden örnek veriym; karakter olarak kızlarla fazla içli dışlı olmayı seven biri değilim, durup dururken kızlarla muhabbet kurmak, onlarla konuşmak veya bakışmak gibi huylarım yoktur. Bunun sonucu olarak da, body yapmadan önce de tipim fena olmadığı için, çekingen ve içine kapalı hareketlerimden ötürü kendini beğenmiş ve soğuk damgası yiyordum. Şimdi body yapınca daha da dikkat çekici bir insan haline geldim, cazibem arttı ama etrafa ilgim artmadı ve yavşaklaşmadım, bunun sonucu olarak da kızlar artık iyice kendini beğenmiş olduğumu düşünüyor ve adeta değişik bir hırsla soğuk davranmayı ve uzak durmayı tercih ediyorlar. Bu fikrimin bir kısmı tahmini bir kısmı ise böye hırs yapmış birinin tanıştıktan sonra ben eskiden seni çok kendini beğenmiş tiki bir tip sanıyordum demesi oldu.

Kedi ulaşamadığı ete bozuk der, ulaşılabilen et olun, böylece bozuk demezler size, hatta çok daha çekici olduğunuzu da itiraf ederler :)

16. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    kilo aldığım ve omuzlarım genişlediği için biraz daha dikkat çekiyorum eskiye nazaran!
    tipim çok iddalı olmasada elim yüzüm düzgün olduğu için hissedilir bir fark göremedim!
    ama önceden çok sağlıksız beslendiğimi anladım !
    şimdi kendimi daha güçlü düzenli hissediyorum!
    Bence body building bir nevi bağımlılık yapıyor insanda off günlerimde canım nasıl ağırlık kaldırmak istiyor anlatamam sanki kaslarım kaşınıyor:)
    Yaza kadar yetişti,rebilirsek vücudu bide plajda görelim etkisini:p

17. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Blitz bi nevi beni ve yaşadıklarımı anlattın :D Genetically arm konusunda benzeştiğimiz gibi hayat tarzı olarak ta benzer yanlarımız çok.Ben de cool takılan bi vatandaşım yani kendimi kasmıyorum öyle davranmak için.İnsan ilişkilerim iyi olsa da herkesle mesafeliyim,BB den sonra bu daha da değişti,özellikle de iri yapılı kızların baya bir dikkatini çektiğimi söyleyebilirim :D Birkaçıyla sonradan muhabbetimiz oldu ve aynen sana dedikleri şeyleri bana da söylediler.Aslında kibirin k si olmadığı halde okul özellikle de üni ortamlarında bu böyle algılanabiliyor.Ama ben halimden memnunum,dikkat çekmek için şebeklik yapan ve araba anahtarıyla gezen tiplerden bi ayrıcalığın ve değerin oluyor her zaman için ;)

18. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Aynen öyle, sen de bana beni anlatıyorsun :)
    Cool takılmak asla bir amaç değil ama çekingen bir yapı ve mesafeli olmayı tercih edip kızların içine düşmemek sonucu kendini beğenmiş olarak damga yiyoruz maalesef :cry:

19. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yazılanlar çok güzel okuken hepsinde az çok kendimden bişeyler buldum, sanırım bu sorunlar hepimizin ortak paydası.... yalnız karşı cins mevzusunda kendi fikrimi söyliyim : ben de öyle çapkın birisi degilimdir yapı itibarı ile fakat gayet konuskan ve acıgımdır da, kendi yapıma uyan beni anlayan bir kızarkadasım olduktan sonra da baska kızların hakkımda ne dedigi ne düsündügü pek de umrumda degildir acıkcası... gerci insan yaptıgı, emek verdigi spora en azından saygı duyulmasını istiyo ama arada cıkan bikaç densizin lafına takılıp da spordan sogumamak lazım bence...

en sinir oldugum mesele de herhangi bi arkadas ortamına girince gayet rahat oturdugum halde arkadasların olum kendini kasma lan cok kasıntı duruyon gibi abuk lafları oluyo..bi yerden sonra insan harbiden sinirleniyo... galiba çekemiolar diorm ben de:D

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok doğru tespitler..aynı fikirlere sahibimdir yıllardır..özellikle üstteki konu için "artık yaşlandık" "e olsun okadar tecrübe" dedirtecek kadar..

"ben öyle fazla büyümek istemiyorum" cümlelerinden bahsetmişsiniz buarada..görünce sinirleri tepesine çıkıyor insanın..ıııırrrrrggghhhh.. (duvara kafa atan smileyi gelde arama) :)

en önemli tecrübem bodyciyi bodyci anlar ve tüm bodyciler sonsuz saygıyı hak ederler..Sabır ve irade ve tutku timsalidirler..hiç bir bodyci hakkında kimseye yanımda sabır, irade ve tutku konularında eleştiri yaptırmıyorum günlük hayatta..

Sayfayı Paylaş