bb bırakınca kılo almak?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve playbecks tarafından 30 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    benim yasadıgımı belkıde cok az kısı yasamıstır.benım sorunum bb yaparken kılo alamıyorum.fakat bırakınca 1 ay ıcınde 3-4 kılo alıyorum.kronık zayıftım bb yaptıktan sonra kılo almaya basladım.acaba nerede bır sorun var yardım edebılırmısınız???

yas:19 boy:187 kılo:76

-unıversal gaın fast kullanıyorum
    -haftada 3 gun bb yapıyorum

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Aslında nedeni açık görünüyor. Body yaptığın süre içinde aldığın kalori miktarı kütle kazanmana yetecek düzeyde değil demek ki... Bıraktığın zaman da yeme düzenini çok değiştirmiyorsan, normalde kalori alımı yeterli düzeyin üzerine çıkıyor.
    Bu nedenle spor sırasında kalori alımını yükseltmelisin...

playbecks bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Aynen katılıyorum..Body yaptıgın zaman fazladan 2 ogun sıkıstırırsan aralara o zaman kılo alabılırsın..

playbecks bunu beğendi.
  4. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    o zaman beslenme programını bır turlu duzeltemıyorum.bb yaparken de aynı beslenmeyle devam edıyorum,daha kuvvetlı bır beslenme programı konusunda yardımcı olabılırmısınız.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    v.g yi bıraktığınızda kendinizi bırakmazsanız sorun olmaz.

birde neden sadece halk arasında vg yi bıraktım kilo aldım denir :( sporun hangi branşını yaparsanız yapın bıraktığınızda besini düzenlemezseniz kilo alırsınız hatta emekli olan bir adam bile besini düzenlemediği için işe gitmediğinden kilo alır bu kilo alımının b.b ile hiç bir ilgisi yoktur.

PipsquEak, sleepy, playbecks ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. doktor58

doktor58 Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    evet hocam mesele halk arasında evlenince göbek baglandıgıda söylenir ve buna birebir cok sahit oldum göbek baglamayım diye evlenmiyorum mesela:D karete olsun gene bir örnek bacagını tam acan bir sporcu ıkı hafta idman yapmasında gör bakalım o bacagı tekrar acabiliyormu sonucta antremanlar sırasında bir calori yakımı mevcuttur bunun birden durdugunu dusunurseniz tabiki kılo artısı olacaktır ama hocamında dedigi gibi beslenmenize dikkat ederseniz sorun yok

playbecks ve FleXoR bunu beğendi.
  7. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    tamam ama flexor hocam ben zaten kılo almak ıstıyorum.fakat bunu heralde bazı yanlıslarımdan dolayı bb ıle alamıyorum.o zaman kılo almak ıcın tek yontem kalıyor o da 1-2 ay bb yapıp bırakmak.sonra bıdaha yapıp sekıllemek.bu yontem cok mu saglıksız olur?

8. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    playbecks soyledıgın olay gercekten cok mantıksız kılo alamamak gıbı bır problem yok oncelıkle kafandan bunu sılmelısın...

ben yıyorum yıyorum kılo alamıyorum,spor yapıyorum yıne kılo alamıyorum felan dıye de dusunme.. sana bu spora kılo almak ıcın baslamıs bır ınsan olarak soyluyorum sana bunları ve senı anlıyorum gercekten...

senın gıbı bır cok kısı bu yollardan gectı ve aynı seylerı bende dahıl olmak uzere soyledık ve dusunduk....

sımdı 2006 yılında bu spora sadece kılo almak amacıyla basladım ve buna gercekten bu forumda ''kılo almak ısteyenlere '' dıye bır topıc var onu okuyarak karar verdım yalnız olmadıgımı boyle anladım ve gaza geldim..

amacım ılk basta sadece kılo alabılmektı 56 kıloydum ve gercekten cok zayıftım yag ,su nasıl olursa olsun kılo almaktı amacım...ve gercekten senelerce hıc kılo alamayan ben sadece bu forumda yazanları uygulayarak ve spor yaparak 4,5 ayda 76 77 kılo oldum hatta yıllardır zayıf oldugum ıcın kantarın topuzunu bıraz kacırdım ve sısmanladım ama oyle bır psıkolojı oluyorkı ınsanda hala zayıf oldugunu dusunuyorsun yıllarca bır derı bır kemık olan ben bır gun defınasyona gırıp zayıflamaya calısacagımı dusunemezdım bıle...

benım sana tavsıyem oncelıkle beslenme bolumu bır guzel oku ve elınden gelebıldıgınce yemek ye,ama kalıtelı beslenmeye gayret et kılo alıcam dıye ıyıcede abartma duzenlı yedıkten sonra zaten kılo alıyosun bırde benım gıbı sora kılo vercem dıye ugrasıp zaman kaybetme aynı hatalara dusme...

su an spor yaparak kılo alamamanın nedenı yaktıgından daha az yıyor olman sporu bıraktıktan sonra kılo alıyor olman bu yuzden... arabaya benzın koymazsan araba nasıl gıtmıyorsa vucudunu da aynı sekılde dusun...

eger bunları yaparsan sana garantı edıyorum kılo alamama gıbı bır durumun olmaz ve bu forumdakı tek kılo alamayan ınsan sen degılsın bır cok arkadasımız bu sıkntıyı yasıyor ve coguda bunu asabıldı emınım sende bıraz daha dıkkat edersen amacına ulasırsın...

ıyı calısmlar dilerim...

Son düzenleme: 3 Mayıs 2009
    FleXoR ve playbecks bunu beğendi.
  9. playbecks

playbecks Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Trabzon
    tavsıyelerın için tesekkurler slymnasye.soyledıgını aynen yapacagım.forumun butun beslenme uzerıne olan yazılarını arastıracagım ve kendıme uygun bırsey bulacagım.maddı olarak bır problemım yok her turlu seyı temın edebılıorum allaha sukur.tek eksıgım bır program.bunu da asacagım ınsallh yardımlarınızla.

Ayrıca bir sorum olacak.gain fast i idman gunlerı ıdmandan once 2 olcek,ıdmandan sonra 2 olcek olmak uzere 2 kez , ıdman yapmadıgım gunler 2 olcek katarak 1 kez kullanıorum.salon hocam boyle yapmamı onerdı,acaba bu dogru bır kullanım mı? (haftada 3 gun antrenman yapıorum)

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Mayıs 2009
  10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bence mantık olarak dogru..Yanı calıstıgın gunler daha fazla kullanman..

11. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Beslenmen yanlış.Body yaptığınız zaman sonucta enerji harcıyorsun ve kilo alman için harcadığından fazla yemen lazım.

12. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    evet tamamiyle beslenme ile alakalı olan bişey bu spordan sonra yada önce yada spora hiç başlamadan kilo almak yada verememek..bende bırakalı 1sene oldu bundan daha öncede 2seneye yakın ara vermiştim ..ve bu aralarda hep kilo kaybetmeşimdir ... sebebi bilinçli olarak spor yaptığım zamanki aldığım kalori miktarının çok çok altında beslenmem vede bi okadar da az aktivite ... bide bu spor bi yaşam tarzı bu sporun disiplinini alıpta yıllarca bu sporu yapan ve bırakıncada hemen kısa bi süre içersinde asırı kilo alan insanlara sasırıyorum ..ben çayı 3 şekerli içerdim spordan önce spora başlayınca hiç sekersiz içmeye başladım .. sporu bıraktıktan sonrada sekersiz içiyorum .. spor yaparkn en son öğünüm en geç akşam8 olurdu ve şuanda aynı ..spor yaparken 6-8 öğün yerdim suan 3-4.. yani beslenme disiplininden kopmamaya çalıştım eskisi gibi olmasada..
    sonuç : doğal olarak adale kaybı yasadım biraz yağlamada oldu fakat bırakın sporu normal yasantım da hareketsiz geçti bu süreçte
    yani ben şuan bu konuya örnek teşkil ettiğim için yazmak istedim
    eklemek istediğim bişeyde halk dilinde bi söz var çok saçma bulduğum ; derlerki : ya bu sporu yapıyonda bırakınca ne hale gelcen ? heryerin sarkacak falan fıstık :) gülüp geçiyorum .. vede çevremdeki o tarz insanlarında düşüncelerini değiştirmeye çalısıyorum ..
    vede herzaman söylediğim birşey vardır .. mesela bazı insanlar spor yapıp bırakmadığı halde çok kilolu ,göğüsleri ,kolları ve göbeği sarkmış .. bu insanların yüzde 90 diyebilirimki daha önceden spor yapmadığı için ve bu sebeplede beslenmeden bihaber dengesizce ve bilincsizce belendiği için bu hale gelmiştir ... spor yapıp bırakan insanın ölüsü bile yeter :D:D:D ..

önerim kilo almak isteyen arkadaşlarda yolun başındayken doğru bi beslenme uygulayarak bu olaya başlasın .. ne olursa olsun da kilo olsun mantığı ilerde basıza dert açar temeli şimdiden sağlam otutturun yavaş ama emin adımlarla ..bu sabrın sonu gerçekten selamet :)

bu arada arkadaşlarım kısa bir süre sonra demir sahalara geri dönüyorum ..esaret bitti :)
    hepinize iyi çalışmalar

Sayfayı Paylaş