BB çalışma? Kafam karıştı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve turkıshpower tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. turkıshpower

turkıshpower Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim benim bir sorum olacaktı.
    Şimdi forumda okuduğumla salondan bb sporu ile uğraşan abilerin bana verdiği bilgilerde çelişki var şöyle ki
    Eylülde başladım Ekimdeyiz 2. ayım.
    Forumda okuduklarıma göre biliyorum ki vücudun bb sporuna kendini hazırlaması
    için 3 aylık bir eğitim süresinden geçmesi gerekiyormuş yani 3 ay standart programlar sonrada parça parça bölerek çalışılabilir gibi .Bunu salonda bir abiye sordum öyle birşey yok dedi 3 ayı felan olmaz bu işin dedi kas grupların geldiğin her gün hepsi düzenli oalrak çalışmalı yoksa gelişmez ve çalışmamış olur ama millete zor geldiği için bölüyorlar ne bileyim bir gün göğüs kanat kol vb gibi dedi kim uyduruyor bu sporda böyle şeyleri anlamıyorum dedi.

Bu konuştuğum abininde 20 yıllık bir bb geçmişi varmış...Salon hocana başvur osana yardımcı olur diyebilirsiniz ama salon belediyenin olduğu için ya hocayı bulamıyoruz ya ilgilenmiyor yada bilmiyor :D

Şimdi abilerim benim nasıl bir yol izlemem lazım Salondaki abinin dediklerimi forumda yazanlarmı doğru beni aydınlatırsanız sevinirim.Forumu gereksiz yerene kirletmemek için 1 haftadır bekliyorum ona buna sordum net bir cevap alamadım. bench_OAn

2. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Pazatesi ........Kardiyo

Salı ...............Ağırlık

Çarşamba ......Kardiyo

Perşembe ......Ağırlık

Cuma .............Kardiyo

Cumartesi ......Ağırlık

Pazar......Dinlenme Böyle Yapabilirsin..
    Makaleler bölümümndeydi sanırım zıt kas grupları aynı gün çalıştırılırsa daha iyi gelişir diye bir yazı vardı.
    Antreman+dinlenme+beslenme=Kas
    -1+1+1=1
    Kas Dinlenirken gelişir bundan dolayı hergün tüm kas grublarını çalıştırmak BANA mantıklı gelmıyor..

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bence amaç kilo vermek değilse gün aşırı cardio yapmak gereksiz. Bir günde vucüdu çalıştırmak konusuna gelirsek bir makaleden alıntı yapayim;

''Hem vücut geliştirmede hem de diğer spor branşlarında en çok uygulanan, vücut bölümleri ve kas guruplarını bölerek haftanın belirli günlerinde çalışma sistemidir.
    Başlangıç seviyelerinden itibaren de uygulanabilen bu sistemde kas gurupları daha çok enerji ile çalıştırılarak tam bir konsantrasyon ile daha verimli çalıştırılmaktadır. Tüm vücudun aynı gün çalıştırılması çalışmalar ilerledikçe vücuda çok yük bindirecek ve bu da çalışan sporcuyu tüketerek, geri kalan hareketlerin tam yapılmasını engelleyecektir. Bunu önlemek için de en uygun yol vücut ve kas guruplarını bölgelere ayırarak, haftanın değişik günleri çalıştırmaktır. ''

turkıshpower bunu beğendi.
  4. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Forumda okuduğun bir çok yazı yabancı kaynaklardan çevrilmiş, doğruluğu kanıtlanmış ve güvenilir bilgilerdir. Sen forumu takip etmeye devam et bilgileri buradan al, gerekirse soru cevap şeklinde. Senin salonda soruyu sorduğun 20 yıllık sporcu olduğunu iddia ettiğin abiyede tek lafım, sadece kaslarını değil beyninide geliştirmesini, komple bir sporcu olmasını tavsiye ederim.

umut205gti ve turkıshpower bunu beğendi.
  5. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kauss Ben örnek olarak Verdim..
    O pzts...Ağırlık
    Salı....ağırlık
    çarş....dinlenme
    perş.ağırlık
    cuma....dinlenme
    cmrts....ağırlık..
    Ben sadece onu örnek olarak vermiştim daha boyunu kilosunu foto. bilmeden örnek olarak yazdım..Kilo fazlan var ise dinlenmelere kardio ekle saten kardio dinlenme gibi olur :D

turkıshpower bunu beğendi.
  6. turkıshpower

turkıshpower Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    Kaus kardeşinde verdiği makale örneğindeki gibi sanırım en doğrusu ve güveniliri .Yardımlarınız için Teşekkür ediyorum kafamdaki soru işaretleri kalktı Yani forumda bu kdar bilgili adam var ayrı yetten sadece ülkemizden değil yabancı kaynaklardan olduğunuda belirtmişsiniz. :) İyikide sormuşum buraya soruyu . Bu arada kilo fazlam yok 55 kiloyum boyum 1.68 yaş 18 kilo almaya çalışıyorum :D 60 kilo olsam çok iyi olacak. Ve ben haftada 3 gün çalışıyorum Öss de hazırlandığım için derslerimi pek aksatmamaya çalışıyorum ve spor gerçekten çok iyi geliyor üstümdeki hımbıllık umutsuzluk vs şeyler ortadan kalkıyor :)

Son düzenleme: 30 Ekim 2010

Sayfayı Paylaş