bazen gece 23 00 de antreman yapıyorum.yanlış mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve altec tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    işler yoğun olduğu günler eve geç geldiğimde o gün antreman yapmamaktansa gece 23:00 24 :00 arası bile antreman yaptığım 0luyor
    yanlış mı sizce?
    faydası olmaz o saatte diyorsanız hiç kendimi yormayacam çünkü
    teşekkürler

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    neden kötü olsun ki, eger senin o saatte testosteron lhormonun bunu yapmak istiyorsa demek ki vücudun her an daim hazır bu işi gerçekleştirmeye... bu işin zamanı yoktur benim görüşümce....istedigin zaman yapabilirisn..sonucta vücudun için önemli olan saat deil antrenman şekli ve antrenmana nasıl bir beslenmeyle hazır oldugundur..

3. Blues

Blues Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de haftaiçi ağırlık çalışmalarını genellikle evde 21:00'da yapıyorum. Ama bazen sende oldugu gibi 23:00'u buluyor. Bence bu saatin antreman anlaminda tek dezavantaji performansin cok dusmesi. Hele bir de yemekle arasinda 3-4 saat fark varsa. :(
    Ama bence asil problemli olan antreman sonrasi kismi. Antremandan sonra kaslarin kendini daha hizli yenileyebilmesi icin bir miktar basit karbonhidrat alimi yapmak gerekiyor. Ama saat gec oldugundan bir an once de yatmak gerekiyor. (hele benim gibi 6:20'de kalkiyorsaniz.) Yatarsan yag yapma olasiligi artiyor yatmazsan da kaslarin dinlenip toparlanmasini engelliyorsun. Ayrica ben antreman sonrasi protein tozu kullaniyorum. Yatmadan once de yagsiz peynir yiyorum. Antreman gec olunca ya birinden vazgeciyorum ya da yatma saatini 01:30' a kadar cekmem gerekiyor. :(
    Neyse yine de ne olursa olsun antreman yaparak disiplini bozmamak gerekiyor. Hele benim gibi evde calisiyorsan, duzenli antreman yapmak cok onemli.

4. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    antrenmandan sonra 8 saat uyuyabiliyor musun?

5. GallienoFerri

GallienoFerri Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Saat 23 de antreman yapmak, demek ille de antremanın veriminin düşmesi demek değildir. Saat öğlen 2 civarı yapılan antreman bazen gece 11 de yapılan antremandan çok daha verimsiz geçebilir; bu durum hava sıcaklığı, okul çıkışı antremana gitme gibi çeşitli etkenlere bağlıdır. Yani sen bunaltıcı bir havada yorgun argın antreman yapmaya gittiysen antreman verimsiz geçer. Ama diyelim saat gece 11 e kadar düzenli aralıklarla yemek yedin, hatta 1-2 saat uyudun ve vücut antreman için kendini hazır hissetti. Bu antreman öğlen yapılan antremana kıyasla çok daha verimli geçecektir. Önemli olan vücudun hangi saatlerde toparlanabildiğini bilmekte.
    Yemek yiyip yatmak yağ yapma olasılığını artırıyor gibi bir ifade de bence doğru değil. Bu aldığın besine göre değişir. Hatta yemek ve sonrasında uyku bazı durumlarda yararlı bile olabilir, örneğin kilo almak istediğinde.

6. kingofadana

kingofadana Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bana gore hic yapmamaktan iyidir tabi erken yapma sansin varsa onu tercih etmen daha iyi olur bence cunku gunun yorgunlugu var ama yoksa neden olmasın. Spor onemlidir ve her daim yapilmalidir.

7. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    bu sene çocuğun okulu nedeniyle kışın ben de saat 10 gibi salona gidip 11 de çıkıyordum. sana tecrübelerimi yazayım.
    1. gün içi yorulmuşsan fazla bir şey kaldıramıyorsun. etki çok olmuyor. bunu yenebilmek için yapabiliyorsan işten sonra çalışmadan en az yarım veya bir saat önce yatarak(uyumaya gerek yok) dinlenmek lazım. o zaman kuvvetini toplarsın.
    2. antremandan sonra meyve suyu içersen yemek yemene gerek kalmaz. basit şeker olduğu için hemen kaslara girer. yatarken en fazla gece kasları beslesin diye yoğurt yiyebilirsin. böylece uyku zamanını kaybetmezsin.
    3. çalışmadan sonra hemen yatabilirsen muhteşem bir recovery sağlıyor. normalde çalışmadan sonra gündelik hayata devam ettiğinden kaslar tam dinlenemeyebiliyor ama yatıp uyuduğun için kaslar tam bir dinlenme evresi geçiriyor. iyi basabilirsen iyi sonuç alabilirsin.
    4. antreman partneri bulmak zor. motivasyon zorlaşıyor. salonda teksem istediğim müziği açtırıp biraz motivasyonu arttırıyordum.
    5. gerçekten zor bir dönemdi. sana kolay gelsin.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  8. betreyal

betreyal Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eğer gün içinde çok yorulmuyorsan sorun olmaz. ama daha önemlisi antreman yaptıktan sonra sabaha kadar en az 8 saat uyumalı ve güzel dinlenmelisin ki kaslara gerekli recovery sağlayabilesin.

9. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    ben o saatlerde antremana kaldıysam veya o saatlerde yeni bitirdiysem antremanı en büyük sorun beslenme oluo doğal olarak o saatte yemek problem yaratabilir eğer çok geç saatlere kadar kalınmicaksa.. bende beslenmemi supplementler üzerinden kuruorum o saatlere kaldysam şöyle ki;antremandan hemen sonra 200ml meyve suyu ve bcaa's 20-25dakka sonra eve gelmiş oluorum 250ml-300ml sütle protein tozu 1saat sonra yatış.. en güzel beslenme şekli bu oluo çünkü o saattethums:

Son düzenleme: 27 Mayıs 2008
  10. eyaslak

eyaslak Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o saatte üşenmeden yapabiliyorsan ne güzel ben saat 8 den sonra yapasım kaçıyor ondan erken gidiyorum çok nadir 9 11 arası gitmişmdir ama yaz günleri 7 ve daha sonra gitmek bence daha iyi havanın sıcaklığı falan insanı mayıştırıyor akşam gidince daha bir rahat çalışabiliyorsun bu yüzden 8 saaatte uyuyabiliyorsan iyimiş yani;)

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gece yarısı 5te antreman yapan pro.lar biliyorum..neden olmasın..hatta amerikadaki gibi 24 saat açık gym.ler olsa belkide bende yapardım..

12. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    ben sabah 6:00 da kalkıorum.protein tozumu içiorum sabah 7:00 de salonda oluorum.7:45de antremanım bitio duşumu alıp işe gidiorum.çok uygun çalışma saati bence.sana da uyarsa bunu deneyebilirsin.
    iyi çalışmalar.weightlifter

13. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    bende evde yapiyorum antremanimi ama gayet disiplinli ve agir calisiyorum tum aletler mevcut. bende gunduz antreman sevmiyorum aksam 10 da baslarim isinma filan hepsi 11 bucukta biter protein tozu yada yumurta varsa 4 beyaz yerim birazda karbonhidrat tuketirim 12 bucukta yatarim. aksam calismak agir calistigimdan daha cok isime geliyor cunku gunduz yapinca tum kaslar yorgun oluyor butun gun hastalikli gibi dolasiyorum en iyisi bole :D

Sayfayı Paylaş