Bazı Yerlerdeki orantısızlık ve gelişim..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve orhan1915 tarafından 5 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Arkadaşlar 00 ve 01 deki spora başlamadan önceki hallerim (3 Ay filan oldu) diğerleride şu andaki halim ve bazı sorunlarım var arkadaşlar mesela 1. resimde:
    -Pazu ve ön kol orantısız arkadaşlar diğer fotoğraflarda da belirgin olarak gözüküyor zaten.
    -2 de ön kol ve pazu orantısızlığı ve bilek inceliği (Ayak bileğimde öyle)
    -5 de küçük daireler içine aldığım yerlerde oyukluk var arkadaşlar sanki orayı kesip almışlar gibi... Fakat göğüs hareketlerini yaptığımda kapanıyor.
    -7 de ise daire içindeki boşluk nasıl tamamlanır ?
    -6 da da ayağımla bacağımın arasındaki orantısızlığı zaten görüyorsunuz.
    Not:Evde 2 tane barım var arkadaşlar ve 4 tane 2.5 ve 6 tane de 1 kg ağırlıklarım var
    -Göğüs hareketlerinde ağırlıkların hepsini takıyorum
    -Pazuda da öyle
    -Omuzda (Neck dumbel 2.5 olanları takıyorum,Latarel 1 kg,Arnold=2.5 kg olanları,Latarel Raises 2.5 kg olanları)
    -Arka Kol (Lying Dumbbell Extensions 2.5 olan ağırlıkları,Dumbbell French 5 kg olan ağırlıkları,Dumbbell One Kickbacks 1 kg olanları
    Antrenman programı bu:https://www.bodyforumtr.com/threads/evde-dumbell-ile-çalışma-programı.13409/
    Pazartesi:Okulda barfiks (max),antrenmana başlamadan 1.5 saat önce Combat,Antrenman (antrenmanın yanı sıra mekik,trapez yani omuz kaldırıp indirme,şınav) ve yine Combat ve 2 yumurta
    Çarşamba:Okulda barfiks (max),antrenmana başlamadan 1.5 saat önce Combat,Antrenman (antrenmanın yanı sıra mekik,trapez yani omuz kaldırıp indirme,şınav) ve yine Combat ve 2 yumurta
    Cuma:Okulda barfiks (max),antrenmana başlamadan 1.5 saat önce Combat,Antrenman (antrenmanın yanı sıra mekik,trapez yani omuz kaldırıp indirme,şınav) ve yine Combat ve 2 yumurta
    NOT:Arkadaşlar Bacak ve sırt ı cuma da birleştirdim.
    Normal şartlarda antrenman böyle fakat sıra geldi benim hatalarıma arkadaşlar şimdi sabah kahvaltısı nedir bilmem (öğrenciyim vakit ayıramıyorum bunun için içecek filan var mı ? ) öğrenciyim öğle yemeğimi okulda yemekhaneden yiyiyorum akşamda annem ne yaparsa Bacak hareketlerini 3 ay boyunca sadece 3-4 kez çalışmışımdır ama diğer bölgeleri kaçırdığım gün sayısı çok azdır.Bir de set aralarında oyalanma problemim var. İllaki gelişme oldu kıyafetlerden hissediyorum ama kolları gördükçe moralim bozuluyor arkadaşlar spordan soğuyorum.
    (Cılız olmak istemiyorum :( )Fotoğraflarda farketmişsinizdir kilom çok düşük kilo kolların orantısızlığını etkiler mi ? Kilo alamıyorum metabolizmam çok hızlı ve genetik sanırım arkadaşlar o orantısızlıkları ve yukarda yazdığım sorunları nasıl halledebilirim ? Orantısızlıklara göre ayarlanmış programlamı çalışmalıyım ? Vücudumu nasıl düzeltebilirim ? Kilo alabilir miyim ? Nasıl beslenmeliyim ? Programı değiştirme zamanım geldi mi sizce ? Hacim nasıl yapabilirim ? Vücudum hakkında ne düşünüyorsunuz çok mu kötü ?
    Yardım edermisiniz arkadaşlar acele ile yazdım lütfen başka farkettiğiniz başka yanlış varsa onuda açıklayın tek güvencim bu site.
    2014-09-15 19.57.32.jpg 2014-09-15 19.57.18.jpg 1.jpg 2.jpg 2 (1).jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

2. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    sorunlarının %90ı zayıflıktan kaynaklanıyor

SportMyLife ve Atabeyler.sis bunu beğendi.
  3. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle değerli cevabınız için teşekkürler. Metabolizmam çok hızlı genetik sanırım kilo alamıyorum dicem ama sabah kahvaltısı filan yapmıyorum beslenmem düzensiz öğrenciyim zamanım olmuyor ne yapmam gerekiyor ayrıntılı anlatırmısın

4. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    ilk önce bahane üretmeyi bırakmalısın. Bende ogrencilik yaptım benimde zamanım yoktu yemeklerimi geceden hazırlayıp kaplara koyuyordum sabah kahvaltısını atlarsan kilo alamazsın 1 kilo tavuk 2 gün 4 ogun yeter 2 günde 1 yemek yapıp-yaptırıp dolaba atabilirsin. Okula evden götür ben kpss dersanesine gidiyorum öğle arasında çıkarıp brokolimi tavuğumu yiyorum. Utanacak çekinecek birşey yok gittiğim spor salonu avm içinde orda yemek bölümünde yine aynı şeyleri yiyorum hamburger yiyen 100 kiloluk insanların bana bakıp güldükleri de oldu ama her yaz bende onlara gülüyorum umarım anlatabilmişimdir.

serialno, Serhat59, fengshui ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    O zaman benim ne tür bir şekilde kilo almam gerekiyor kas kütlesi olarak mı yoksa biraz yağ olarak alıp sonrasın da kas kütlesi olarak almak mı ? Ayrıca artık anladığım kadarıyla antrenman ve diğer şeyler de bir problem yok problem kilomdan kaynaklanıyor kısaca kilo almam gerekiyor ? Beslenme bölümünü baktım biraz fakat bulamadım sabah kahvaltımı,öğle yemeğimi ve akşam yemeğim de ne tür besinler bulundurabilirim ne yemem gerekiyor ? Ara öğünde ne tür besinler yiyebilirim ?

6. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    200 gr tavuk 300 gr pilav(yağsız) öğlen ve akşam yemeği aynı
    100gr yulaf 2 tam 2 beyaz yumurta kahvaltı
    salata(zeytinyağlı)
    badem
    brokoli
    yoğurt 200gr bu 4 unden herhangi ikisi ara öğün olcak

7. SiberAttack

SiberAttack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dostum bence gereksiz yere takmışsın bahsettiklerin doğal şeyler. Vücudun gelişip kilo almanla beraber düzelir zaten. Beslenme programı vb. ile ilgili forumda bir sürü başlık var onları araştırıp incelemeni tavsiye ederim

8. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    ''200 gr tavuk 300 gr pilav(yağsız) öğlen ve akşam yemeği aynı
    100gr yulaf 2 tam 2 beyaz yumurta kahvaltı'' bu dediklerin fazlası olucak eksiği olmuyacak yani öylemi ?

SiberAttack :
    Haklısın önerileri uyguluycam ve antrenmanlarımı da devam edicem sonunda da problemlerimden kurtulucam :)

9. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    tab
    tabiki bunlar minimum değerler beyaz ekmek ve şeker ürünleri işlenmiş karbonhidratlar (püskevit tarzı) bunlardan kaçın o dirsek kemiğinden bende çok çekmiştim

Son düzenleme: 9 Ocak 2015
  10. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yulaf ezmesini ne tür almalıyım zayıflamak isteyenler için filanda var diye biliyorum ve ayrıca nasıl tüketmeliyim bir keresin de yulaf ezmesinden hastanelik olmuştum (Sütün içine ne varsa koymuştum ölçüsüz olarak)
    Dirsek kemiği kilo aldığınızda ve antrenmanlarla düzeldi ama demi ?

11. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    100 150 gr yulafa bal atabilirsin birazda kuru üzüm olabilir hastanelşk olmana anlam veremedim başka birşeydendir (bozuk süt vs)
    kemiğe gelince öncesi foto yok ama son hali bu

Ekli Dosyalar:

12. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kardes kusura bakma ama Allah askına tek ogunde 200gr tavuk yiyip napacak 200grdaki proteini sindirebilirmi sanıyosun adama ogun bası 45-50gr protein al diyorsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Alcagını protein miktarımı hesaplayın lütfen ogun basına max 30-35 gr protein al gerisi cop

14. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    alınan proteinin bir kısmının zaten mide asidi tarafından sindirilemediğini biliyorsundur umarım 200 gr tavuk (pişmemiş) haliyle ideal bir miktardır
    MİT: Tek seferde ancak 30 gram protein alınabilir.

GERÇEK: Vücut 30 gramdan cok daha fazla proteini sindirip, alabilir.

Ne zaman yuksek miktarda protein alımlarından konuşulsa, her seferinde ortaya bir söylenti atılır; her protein beslenmesinde yaklasık olarak 30 gram protein kullanılır ve bunun üstündeki miktar atıl kalır.
    Aslında bunun gercekle pek de alakası yoktur. Örneğin et ( Dana, tavuk, domuz ve balık) %97 etki ile sindirilir. 25 gram dana eti yendigi zaman etteki proteinin %97’si emilir. Daha sonra icınde yaklasık 60 gram protein barındıran 280 gramlık bir biftek yenildiginde, bunun %97’si yine sindirilir ve emilir. Peki arastırmacılar neden 40 gram daha protein kullanıyorlar, sadece 30 gram protein sindililebiliyorsa? (1)

Gerçek olan, bazı araştırmacılar speküle etmesine ragmen, Protein yükseltgemesinin "anabolic drive" tetikledigidir. (2). Bu anabolik itis gücü Hyperaminoacid yoluyla tanımlanır. Hayvanlarda IGF-1 ve GH gibi anabolik hormonların arttıgı olmustur. Bunun iliksinin insanlarda ispatlanması zor olsa da, fazla protein alımlarında kuru vücut kütlesinde artis olmustur. (3,4).

Kas buyumesinin maksimize edilmesi isteniyor ve kas kaybının da minimal seviyeye çekilmek isteniyorsa, protein sentezlenmesi maksimuma çıkarılmalıdır. Bu açıkca gösterir ki, buna ağır idman ve gerekli kalori ve yuksek miktarda protein ile ulasılır. Bunun anlamı, öğünlerde 30 gramdan fazla protein alımı norm olarak kabul edilebilir. Hiç korkunuz olmasın, tüm protein vücut tarafından efektif olarak kullanılır.

KAYNAKLAR

1. Tipton K., Ferrando A., Phillips S., Doyle, JR D., Wolfe R. Post exercise net protein synthesis in human muscle from orally administered amino acids. Am. J. Physiol. 276: E628-E634, 1999

2. Millward, D.J. Metabolic demands for amino acids and the human dietary requirement: Millward and Rivers (1988) revisited. J. Nutr. 128: 2563S-2576S, 1998

3. Fern EB, Bielinski RN, Schutz Y. Effects of exaggerated amino acid and protein supply in man. Experientia 1991 Feb 15;47(2):168-72

4. Dragan, GI., Vasiliu A., Georgescu E. Effect of increased supply of protein on elite weight-lifters. In:Milk Protein T.E. Galesloot and B.J. Tinbergen (Eds.). Wageningen The Netherlands: Pudoc, 1985, pp. 99-103

Son düzenleme: 10 Ocak 2015
    doxux, serialno ve Mustimusti bunu beğendi.
  15. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Guzel yazmıssın dostum ama ne olursa olsun adama oglen aksam sabah 3 ogun cıkartmıssın 2 ogunde 200er gramdan tavuk yicegine 4e bol 100er gram ye 3ogunle bu is gitmez

16. orhan1915

orhan1915 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Şimdi ne yapıcam arkadaşlar ?

17. Atabeyler.sis

Atabeyler.sis Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Gerekeni yapıcan qhamqi

18. tugaygs06

tugaygs06 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    kafana göre takıl her iki yonteminde kendine has artıları var ben 100 gr tavuklada doyarım diyosan ( bir avuç kadar anca gelir) 4oğun tavuk pilav ye yada benim ilk yazdığım gibi iki oğun tavuk ve ara ogunleri seç

19. facelessman

facelessman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben günde 2 paket pirinc yiyorum protein hesabina falan bos yere girme alabildigin kadar al iste ben de kilo alamıyorum

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp %20 üzerinde besleneceksin. Günlük vücut ağırlığın x 1.5-2 gr protein alacaksın, senin için kaç öğün uygunsa o kadar öğünde yiyeceksin. Bu kalorileri de senin için hangi besin uygun ve ulaşılırsa onlardan alacaksın. Bu şekilde 2 haftada 1 kg alman lazım. Eğer alamıyorsan kalori ihtiyacı hesabın yanlış olmuştur, aldığın kalori miktarını arttır. Ayrıca 3 ayda ne bekliyordun ki moralin bozuldu? 1 yıl sonraki durumun önemli, 3 ay hiçbir şey değil.

Sayfayı Paylaş